Frances University
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az oldal teljes tartalmát csak regisztrált és elfogadott karakterlappal rendelkező felhasználók tekinthetik meg!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
KARAKTERES HÍREK
2017/2018-as tanév II. félév
Üzenődoboz
USERES JÓSÁGOK
STATISZTIKA
ÖSSZESEN
81 fő - 46 férfi / 35 nő
VIZUÁLIS KOMM.
11 fő - 6 férfi / 5 nő
KLASSZIKUS KOMM.
12 fő - 7 férfi / 5 nő
MŰSORGYÁRTÁS
9 fő - 4 férfi / 5 nő
MARKETING KOMM.
7 fő - 2 férfi / 5 nő
FILMMŰVÉSZET
13 fő - 8 férfi / 5 nő
OKTATÓ
5 fő - 3 férfi / 2 nő
VÁROSLAKÓ
24 fő - 16 férfi / 8 nő
Legutóbbi témák
» Kérlek, szükségem van... - megrendelések
"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyPént. Feb. 14 2020, 20:58 by Sebastian McBridge

» New Possibility
"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyKedd Júl. 03 2018, 22:01 by Judith Moody

» Befejeztük! - archiváltató
"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptySzomb. Ápr. 07 2018, 08:20 by Vincent Sparks

» Szalmaszál - Reeve-Eric
"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyPént. Ápr. 06 2018, 13:20 by Reeven Callagher

» Rosemary Marshall-Gray
"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptySzomb. Márc. 17 2018, 21:56 by Rosemary Marshall-Gray

» Familiar stranger
"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyHétf. Márc. 05 2018, 07:10 by Judith Moody

» Átalakítás
"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyVas. Márc. 04 2018, 18:32 by Isabella Williams

» Hurtful love - Reeven*Felix
"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyVas. Márc. 04 2018, 00:13 by Felix Kaleolani

» Claire és Kouji
"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptySzer. Jan. 03 2018, 10:50 by Claire P. Collins

» The hurt, the blame - SammyEric
"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptySzer. Dec. 27 2017, 22:59 by Eric A. Blake

Top posting users this month
No user
Design: Izzie & Bree

A jobb megjelenítés érdekében használj Google Chrome böngészőt!

Megosztás
 

 "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Quentin Collins
Quentin Collins
Életkor : 35
Foglalkozás : Rendező, forgatókönyvíró
Hozzászólások száma : 246

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyPént. Feb. 12 2016, 21:51

Éppen olyan időpontban talál rá a teremre, amikor a kollégák többsége már hazafárad. Ő nem szeret otthon javítani, a dolgait szereti letudni az iskolában. Ma íratott zh-t, túlzottan kíváncsi ahhoz, hogy kocsiba üljön és elteljen fél óra anélkül, hogy legalább beleolvasott volna valamelyikbe. Filmelemzésről írtak, megadott szempontok alapján. Izgalmas téma! Izgatott ő maga is, noha figyel rá, hogy gondosan becsukja az ajtót, kiválasszon egy szabad asztalt ebben a tanári társalgófélében, ami elég kényelmes ahhoz, hogy legalább a felével végezzen. Félő soká fog benn maradni, magát ismerve.
Legyen a határidő este nyolc, fél kilencre otthon vagyok, aztán zuhany, vacsi, talán egy rövidfilm belefér, fárasztó nap volt, ki kell kapcsolni. Aztán ha nem végeznék, holnap a deles órám előtt bejövök és még maradok egy kicsit, ha sok lenne. Nézzük az elsőt! Thomas Primm. Hmm...nem emlékszem arra a gyerekre. Mi az, hogy a kedvenc filme a Twilight?
Döbbenten mered a papírra, megnézi még egyszer a nevet. Nem lehet! Egyetlen diákjának se lehet ez a kedvenc filmje! Kétségbeesik! Hát semmit nem tanultak. Észre sem veszi, ha esetleg más is bejönne a terembe, úgy merek a dolgozatra, mintha temetési beszéd lenne. Az élet néha kiábrándító, jobb, ha megtanulja!
Vissza az elejére Go down
Suzanna Crystal
Suzanna CrystalOktató
Életkor : 34
Foglalkozás : grafikus, festőművész, oktató
Hozzászólások száma : 298

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyPént. Feb. 12 2016, 22:08

Totálisan kiment a fejéből, hogy neki le kellene ellenőriznie egy beadandót. De úgy totál teljesen. Pedig már rá írt a diákja, hogy akkor jó lesz-e úgy, mert hétfőn leadná. Na igen, most kicsit összejött minden, elfelejtette. De nem gond, majd most! Ő érzi hogy ez az ő ideje! A laptopjával be is megy az első terembe, alig veszi észre a csendben ülő srácot oldalt. Mikor megszólalna veszi észre, hogy mennyire elkomorult és kétségbeesett fejet vág. Úgy sejti rossz kritikát kapott egy tanártól és letört lett. Valahogy nem is nézi hirtelen kollégának, lemaradt arról, hogy jött egy új. Megsajnálja, odamegy és "Auuu szegénykém" hangon kezd bele.
-Ne lógasd az orrod, lehet ez most nem sikerült és nem azt az érékelést kaptad, amit vártál, de a belefektetett munka nem veszett el, sokat tanultál így is és a következő sokkkal de sokkkkal jobb lesz! Ne legyél szomorú, ez csak egy dolgozat, a következő sokkal jobban megy majd!
Ereszt meg egy "hajrá" mosolyt és még a megereszkedett vállakat is megveregeti, másik kezével a melléhoz szorítja a laptopot. Na igen, ő sem tűnik feltétlen tanárnak, főleg mert jelenleg a haja is két copfba van fogva, ami a vállaira omlik előre, de nem zavarja.
Vissza az elejére Go down
Quentin Collins
Quentin Collins
Életkor : 35
Foglalkozás : Rendező, forgatókönyvíró
Hozzászólások száma : 246

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyPént. Feb. 12 2016, 22:31

Ez szórakozik velem! Nem lehet ez a kedvenc filmje valakinek, öngyilkosság! Egy filmszakosnak!
Észre sem veszi, hogy jönnek, átfutja az elemzést, ami komolyan veszi magát, a leírtak szerint elemzi, csak épp a rossz filmet. Összerezzen, amikor valaki megszólítja, néz rá nagy szemekkel.
-Tényleg elég sokat tanultam, de erre nem voltam felkészülve. Ilyenkor az ember megkérdezi, megérte? Egyáltalán ezt a hivatást választani, ha nem tudnak különbséget tenni film és szemét között? Ki kellett volna adnom egy listát, nem pedig szabad kezet adni. Ez az én kudarcom is. Csak bosszant, nem vagyok szomorú, inkább sokkolt, döbbent, csalódott és haragos.
Rápillant a lányra, próbálja elképzelni húsznak, de rémlik neki valami, mert a nőket hamarabb megjegyzi és főleg a kollégákra nagyon odafigyelt az elején.
-Te nem...tanár vagy? Mármint tanár, mint én. Mintha rémlene neki, hogy járkált a tanáriban,  fiatal, szép nő, Quentin figyelmét nem szokta elkerülni az ilyesmi. A vigasztalás jól esik neki, lerakja a papírlapokat az asztalra, sóhajtva.
-Érezted már úgy, hogy hibát követsz el, amikor megnéztél kb két óra tömény baromságot? Én éppen így voltam a Twilighttal. Egy életre nyomot hagyott. Az a két óra! Még az alvás is többet többet ért volna, mint a csillogó vámpírok. Észbekap, hogy a lány valószínűleg nagyon nem érti miről eseng épp, úgyhogy elé rakja Thommas Primm dolgozatát, aminek címében szerepel a szóban forgó filmművészeti alkotás.
-A téma a kedvenc film volt. Fűzi hozzá magyarázatképp.
Vissza az elejére Go down
Suzanna Crystal
Suzanna CrystalOktató
Életkor : 34
Foglalkozás : grafikus, festőművész, oktató
Hozzászólások száma : 298

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyPént. Feb. 12 2016, 23:24

//Ez a nem voltam felkészülve első mondatnak hát ezen besírtam xDDD bocs meg kellett osztanom XD//
Nagy szemekkel pislog rá, mert nem érti a dolgot. Milyen lista, milyen elemzés? Inkább csak bólogat, hogy érti ő érti, szóval haragos meg ilyenek. Megint meglepődik, kollégák?
-Őőőőő te tanár vagy? Bocs, annyira fiatalos az arcod, biztos mert borotválkozol!
A hangjában csupa ártatlanság van, ő nem az a beszólogatós fajta, most sem direktben mondta a másikra, hogy fiús arca van még kicsit.
-De aham, bocs, elég szétszórt vagyok, nem emlékszem rád sajnos, de ezután simán megismerlek!
Vagy nem, mert pocsék az arcmemóriája...
-Suzy vagyok.
Mosolyog a másikra, ha már kollegák, akkor külön jó, leül oldalt a székre, hogy a másikkal szemben lehessen ha sréhen is. (A pad túloldalán áll)
-Hmmm... nem szeretem a vámpíros filmeket, én nem láttam. Mitől csillognak? De amúgy de... de... hú jah, aludni sokszor érdemesebb lenne mint sok egyéb cselekvés, ezzel egyetértek ám, hát én a diri szövegein is néha aludnék, főleg ha előtte hajnalig festettem, mert az fontos, fontosabb mint az alvás, de az éves beszámolók, háááát, ott a szunya nyerne.
Mosolyog a másikra, kicsit csapong, de most még nem is durván, próbál koncentrálni a másik bajára, hátha tud segíteni.
-Kedvenc film? Ez tök jó téma, nagyon kifejező! Olyan mintha a diákok legbelsőbb lelkének egy darabját feltárhatnád, mint egy pszichológiai kielemzés, magukat is elemzik a diákok benne, hogy számukra a fontos, mi nem, ez tök jó! Nekem is kéne kedvenc képből vagy festményből... jó ötlet!
Lelkesedik, kicsit elkalandozott. Valahogy nem érzi át kellőképp a dolog súlyát.
-Te mit elemeztél volna?
Ez a burkolt mesélj magadról akart lenni, de hopp, el is felejtette megint, hogy neki dolga lenne ám, de a másik sokkal jobban leköti, mi tagadás, látszik csüng a szavain. Valahogy tetszik neki a téma, meg jó érzés, hogy a szemben ülő sem olyan idős, de tanár ugyan úgy. Kolléga!
Vissza az elejére Go down
Quentin Collins
Quentin Collins
Életkor : 35
Foglalkozás : Rendező, forgatókönyvíró
Hozzászólások száma : 246

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptySzomb. Feb. 13 2016, 19:58

//Örülök, ha tetszett Very Happy Jó, hogy megosztottad Very Happy//
A kérdésnél neki is leesik, hogy valószínűleg nem volt túl érthető az előbb.
-Nem látszik? Poénnak szánja szegény.
-Te sem vagy egy vén banya.Nem, Q, ez nem bók akart lenni. - Néha megnő a borostám, de szerintem látszik, hogy nem vagyok húszéves. Látnád csak a legjobb haverom, akit még mindig 15-nek néznek, új értelmet nyerne a babapofi. Szoktam is szívatni vele. Nem érzem, hogy kisfiús lennék. Se az arcom, se a kisugárzásom. Erre Leo biztos rácáfolna!
Quentin legyint, ha eleve diáknak nézték nem lehetett egyszerű megjegyezni.
-Örvendek Suzy, én Quentin Mutatkozik be egy könnyed mosollyal. Figyelme visszakalandozik a dolgozatra, de látszik rajta, továbblépne.
-Hidd el nem vesztettél sokat, bár az Interjú a vámpírral szerintem kifejezetten elgondolkodtató alkotás. A naptól. Közli villámsújtottan. -Szóval nem, nem értem, hogy találhatott ki az író ekkora baromságot. A vámpír, aki el akar rejtőzni az emberi szemek elől, ha kimegy a napra nem elporlad, hanem csillogni fog, mint a nénikém gyémántberakásosa. A diri? Mármint az itteni igazgatóra gondolsz? Szerintem érdemes figyelni rá, tudom, maradi vagyok... Festesz? Jól hangzik! Igen, nekem sokszor vannak fontosabb dolgaim, mint az alvás, párszor jól megjártam, mert legalább hét órára sajnos szükségem van. Lehet, hogy Suzy szerencsésebb embertípusba tartozik. Felélénkül, hogy a másiknak tetszik a zh ötlete!
-Kösz, igen, én is valami ilyesmire gondoltam. Persze meg kell vizsgálni a totálokat és plánokat, a hangulatot, zenét, mondanivalót, de sokat elmond egy diákról a kedvence.Mr Primm sajnos egy életre elásta magát előtte.
-Gondolom egy kedvec festményből is sok minden megállapítható.

-Én nagyon szeretem Robin Williams filmjeit, úgyhogy talán a Holt költők társaságát. Hallottál már róla? Ha már a pedagógiánál tartottak. A kérdés oda-vissza érvényes, ő is kíváncsi a lány választására, de a visszakérdezést egyelőre elég snassznak tartja. El nem felejti, de meghagyja későbbre.
Vissza az elejére Go down
Suzanna Crystal
Suzanna CrystalOktató
Életkor : 34
Foglalkozás : grafikus, festőművész, oktató
Hozzászólások száma : 298

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptySzomb. Feb. 13 2016, 20:55

-Nem.
Mondja őszintén, de hát szerinte diák is simán lehetne a másik. Azért kiegészíti gyorsan, tudja hogy erre érzékenyek a fiúk.
-De neked nagyon jól áll ez így, ezért ne növessz bajuszt!
Mosolyodik el, tényleg így jó a másik, komolyan!
-Csak jól tartom magam, a bájitalok meg minden.
Legyint, ez már csak poén persze, tudja ő magáról hogy nagyon fiatalos arca van. Később jól jön még!
-Igen? A nagyik biztos odavannak érte!
Kuncog a barát említésénél.
-Quentin, értem.
Mosolyog a másikra, reméli megjegyzi. Függ attól is mennyit fognak mostanában találkozni.
-Attól nem elégnek vagy mi?
Ennyit ő is tud, napfény és vámpír nem barátok.
-Érdekes...
Nem, nem akarja megnézni azt a filmet. A dirire bólint, vállat von, majd bólint újra.
-Igen, festő és grafikus vagyok.
Mosolyog, ezt is oktatja, azaz a grafikus programok használatát.
-Szerintem nagyon jó kis zárt helyi lehetett, én élveztem volna ha erről kell írnom!
Bólogat lelkesen.
-Hát persze! Rengeteg stílus, technika, társadalmi szemlélet, színvilág, ó sok minden! Nagyon sokat lehet beszélni és írni egyetlen képről is!
Mondja mély meggyőződéssel.
-Igen, halottam, de az szomorú film. Egyszer láttam, de többször nem nézném meg, olyan rossz, hogy meghal az a fiú... nehezen tettem túl magam azon a filmem. Én inkább a viccesebb filmjeit szeretem, mint amikor azt a lehetetlen papot játssza, hogy tesztelje a fiatalokat a házasság előtt! Az nagyon jó az a film, csak nem ugrik be a neve... de az nagyon jó, vagy amikor a dadát játssza, hogy lássa a gyerekeit! Az egy imádni való film, ha a vége szintén túl életszagú is...
Mosolyog, annyira nem nagy filmes valaki, de ez nem zavarja. Örül a társaságnak meg hogy ismerkedik.
Vissza az elejére Go down
Quentin Collins
Quentin Collins
Életkor : 35
Foglalkozás : Rendező, forgatókönyvíró
Hozzászólások száma : 246

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyHétf. Feb. 15 2016, 17:41

A nem meglepi, kiguvvad a szeme.
-Hát...jó Érzi, hogy zavarba jön, aucs képet vág, általában tetszeni szokott a lányoknak és szent meggyőződése, hogy jóképű, de férfiasan.
-Ó nem, azt biztos nem. A borosta jól szokott neki állni, esetleg egy kisebb szakáll, de nagyobbal ő már ápolatlannak érzi magát.
-Gondolhattam volna, hogy mágikus praktikákban utazol, az a két coff nagyon árulkodó Hülyéskedik ő is, Leo babaarcán tovább nevet.
-Elég ironikus stílusa van, egy másodperc alatt a föld alá oltja az embert, úgyhogy az öregek általában megbotránkoznak rajta.
El kéne égniük, de ott csillognak. Fájdalmas arcot vág, neki ezt nehéz feldolgozni. Kiderül, hogy a lány festő, érdeklődve méregeti, azon tűnődik feltehetne-e valami frappáns kérdést a foglalkozásával kapcsolatban, de semmi nem jut az eszébe azon kívül, milyen érdekes, amit csinál, de ezt má mondta.
-Igen, én is és köszönöm. Te melyik filmről írtál volna?
Úgy érzi, végre megkérdezheti. Kiderül, hogy egy festményről is sok mindent el lehet mondani, ebben az esetben leírni.
-Meggyőztél. Van kedvenc képed? Tudod, ha írni kéne róla.
Mosolyog, hogy Suzy nem szereti a szomorú filmeket, megérti, a világ is nagyon szürke tud lenni.
-Meghal és ennek nagy mondanivalója van a szülők felé. Milyen az elnyomás, ha nem hagynak kiteljesedni egy személyiséget, ugyanakkor a tanár és a diákok felé is, mennyiben van beleszólása egy pedagógusnak a diákja életébe, a gyerek mindenáron kövesse az álmait? Vajon jók a végletes megoldások? Kinek kellett volna figyelnie a fiúra, mik lehettek volna árulkodó jelek. Igen, a Nász frász, tényleg jó, A Mrs doubtfire szintén. Ő szereti a szomorú és művészfilmeket, az övéi sem mind vidámak.
-A rajzolásban is a vidámabb témákat kedveled? Lehet, hogy ő ennyire pozitív személyiség.
Vissza az elejére Go down
Suzanna Crystal
Suzanna CrystalOktató
Életkor : 34
Foglalkozás : grafikus, festőművész, oktató
Hozzászólások száma : 298

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyHétf. Feb. 15 2016, 20:52

-De tényleg így jó, van akinek a kamaszos arc jön be! Sok lánynak, a szakáll már nem divat!
Igen, ez a mentem a helyzetet akar lenni, ő csak kedveskedni próbál, de sajnos nem az erőssége. A szörnyű az, hogy ebben nincs gúny, ő csak próbálja vigasztalni a másikat, mert érzi kissé letört.
-Igen, ez az abszolút megtévesztésért van. A fülem mögött rém ráncos vagyok, de azt soha nem látja senki!
Nevetgél, de durva is lenne.
-Ó... akkor nem egy kedves valaki a barátod. Remélem veled kedves..
Néz nagy szemekkel, milyen lehetetlen alak lehet a másik, ha folyton epés megjegyzései vannak.
-Hát... egyedi.
Von vállat, jobb híján, végül is ilyen máshol nincs.
-Hmm... ez nehéz kérdés mert sok jó van. Deeee talán a PS. I love you. Az nem vidám, sőt, én mindig sírok rajta olyan keserédes, de... annyira szép a története, hogy egész biztos sokat tudnék írni róla! Nem hiszem, hogy ismered, mert ez ilyen romantikus. De nem hagyományos, szerintem a fiúknak is nézhető.
Teszi hozzá, mert kétli ismerné a másik a művet, de ettől függetlenül ajánlaná.
-Csupa nehéz kérdést teszel fel Quentin! De... habár nem vagyok annyira oda Van Gogh képeiért, mert komorak javában, de a virágzó mandulafa nagyon lágy és könnyed, mint a tavasz maga, szinte érzed a virág illatát ha nézed a képet. Szeretem. De igazából sok van, grafikus munkákból is, szóval!
Legyint kuncogva, nem akarja elkezdeni sorolni mert sosem ér a végére.
-Igen, de annyira nyomasztó, főleg így hogy én is tanár vagyok, jaj!
Fogja az arcát, visszaemlékezni is fáj.
-Igen, tényleg ezek a címeik! Na de akkor le bírta annyira írni, hogy megértsd, meg kitaláld, tudod az emberek általában nem találják ki mire gondolok,mert kicsit csapongok, pedig próbálok fókuszálni, de nem egyszerű, főleg hogy amúgy ilyenkor is csomó hatás ér, meg sok mindenre figyelsz meg minden, nem olyan mint mikor valami koncentrálsz, na de érted!
Hadarja kissé, rossz szokása, hogy ömlik belőle a szó.
-Aham, igen, szeretem az élénk színeket, bár én éles vonalakkal rajzolok, meg alkotok, de a színek puhítják az egészet, meg általában a drapériák, csendéletek, azokat szeretem. Annyira jól lehet játszani a fényekkel, árnyékokkal, tónusokkal! Szoktál rajzolni? Nagyon jó önkifejező módszer.
Mosolyog a másikra, kíváncsi a másiknak vajon milyen hobbijai lehetnek.
Vissza az elejére Go down
Quentin Collins
Quentin Collins
Életkor : 35
Foglalkozás : Rendező, forgatókönyvíró
Hozzászólások száma : 246

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyPént. Feb. 19 2016, 10:08

Úgy tűnik neki pont a szakáll jön be Elmosolyogja a dolgot, nem haragszik, de már kezd oltásszagú lenni, sűrűn pislog.
- Te aztán nem kímélsz. Nem szeretem a szakállat, úgyhogy ez van. Von vállat elbiggyesztett szájjal. Maximum egy hétig hagyja a borostát, de utána megszabadul tőle.
-Jó a fedőhajad, nem akarják soha megtapogatni? Gyerekkorában elég érdeklődő volt a ráncok irányába, magából indul ki. A petyhüdt bőr undorítósága ellenére valahol érdekes és most is csak viccelgetnek, Suzynak még sok ideje van. Leopold vélhető nem kedvességén kacarászik egy kicsit, igyekszik valamennyire kordában tartani arcizmait és normálisan válaszolni, de nehéz.
-Nem, nem mondanám kedvesnek, de már megszoktam. Igaz barátság, mert így is kedvelem. Angolul egy "like"-nak hangzott, likeolja Leopoldot. A csillogó vámpírokat átmenetileg megpróbálja száműzni a fejéből. Suzy olyat mond, ami neki teljesen és abszolút mértékben új.
-Tényleg nem ismerem. Hallani hallottam már róla, de úgy vagyok vele, mint általában a romantikus filmekkel, nagyon-nagyon válogatok. Filmesként sok mindennel tisztában kell lenni, úgyhogy teljesen nem kerülhetek ki őket, majd megnézem. Mosolyog bólintva, ha legközelebb találkoznak majd elmondhatja a véleményét róla, mert így semmit nem tud hozzászólni. Nevet a nehéz kérdésen, pont, hogy nem, irónia akar ez lenni, legalábbis Quentin, aki megszokta ezt a műfajt rögtön erre asszociál. Semmi baj vele, szereti.
-Igen, őt még én is ismerem, arra a kék képre gondolsz? Ahol ágakat és fehéres virágokat ábrázol? Mindig meglepett hogyan tudnak az emberek ilyesmiket létrehozni. Szóval festőművész-rajozoló-grafikus vagy és egyformán szereted ezeket? Az ő nehéz kérdései...
-A filmek mindenkinek mást jelentenek, nekem felemelő, hivatásszagú, követendő. De a film- lexikonokat nem érdemes széttépetni, túl értékesek és tele vannak jó képekkel. Mosolyog könnyed lazasággal, szórakoztatja, hogy Suzy nem bírja a szomorú témájú alkotásokat.
-Értem. Túl sok inger ér, itt vagyok én, kisfiúsan, hülye kérdéseket teszek fel, közben járkálnak a diákok kint a folyosókon és festményekről, filmekről, mondanivalókról, ráadásul Robin Williamsről beszélünk, nekem is nehéz koncentrálni. Mondja őszintén, őt a tervei szokták kimozdítani egyébként biztos realitásából. Ez kettősség benne, a rend és a káosz. Közben végig biztató fejet vág, látszik nem bántja, amit a lány mondott, inkább szórakoztatja. Dehát Leopold mellett nőtt fel, szinte semmi sem tudja kizökkenteni, esetleg, ha a lényébe mélyebben gázolnak bele, de azt szándékosan szerinte senki nem tenné. Miértis? Jó fej, kedves, miért akarná bárki bántani? Túl jóhiszemű.
-Illenek hozzád az élénk színek és éles vonalak, nagyon impulzív lehetsz alkotás közben. Lehet, hogy érdemes lenne csinálni róla a kisfilmet, magával ragadó lehet a vehemenciád, ha festesz. Vagy zavarna? Nem nézhetném?
Ő erről az oldalról közelíti meg. Maga elé húzza a Twilightos dolgozatot és egy pálcikaembert rajzol az üres részre, ráadásul a keze olyan, mint a hóemberekből kiálló kezdetleges ábrázolású seprűk. A kerek fej megvan, a pálcikatest és lábak.
-Íme egy ősantitalentum! De szoktam önkifejezni, én írok. Még az sem számít, hogy rondán, mert gépen csinálom. Ez egy ember és úgy hívják Igor, talán ha sokat csinálnék egy lapra és pörgetném, mozogna. De azt hiszem csak egy helyben toporogna. Nem zavarja, hogy Suzy sokat beszél, mert ő is baromi sokat beszél, vigyorog a rajzán, Igoron, pedig micsoda történet lenne, ha tudna rajzolni és mondjuk el akarná érni a napot! "az ember felemelkedése"
-Te próbáltál már ilyet csinálni?
Vissza az elejére Go down
Suzanna Crystal
Suzanna CrystalOktató
Életkor : 34
Foglalkozás : grafikus, festőművész, oktató
Hozzászólások száma : 298

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyPént. Feb. 19 2016, 20:12

-Ezt miért mondod?
Kérdezi már-már gyermeki ártatlansággal.
-Fura is lennél vele... mint Daniel Radcliffe... nagyon viccesen néz ki szakállal!
Kuncog egy kicsit, szerinte Quentin is hasonlóan komolytalanul festene vele.
-Nem kell fedő, ez az igazi, csak befestem! Na meg elszívom a fiatal diáklányok életerejét és csinos maradok!
Nevetgél, durva is lenne. A barátján jókat nevet a másik, Suzy csak mosolyog kedvesen, érdekes barátság lehet.
-Gondolom ő is téged, kölcsönös.
Legalábbis neki így lenne logikus. Quentin nem tűnik olyannak, akit ne lehetne kedvelni.
-Nem átlagos romantikus szál, sőt... én ajánlom, ha gondolod meg is nézhetjük együtt, rég láttam. De csak akkor ha nem zavar, hogy végighüppögöm, szerintem az rontaná a moziélményed...
Mondja kínosan, mert nincs mit tenni, nem tud nem sírni rajta. Van Gogh kapcsán kuncog kicsit, vicces ahogy leírja a másik, de abszolút találó, bólogat is lelkesen.
-Igen! Arra gondolok. Már hogyan lep meg? Hogy neked nem elég érdekes vagy hogy mennyire szép vagy mennyire... milyen?
Ezt nem tudja most így értelmezni, majd újra kuncog.
-Inkább grafikus, bár festeni is szoktam. Amúgy a rajzoló meg a grafikus igazából ugyan az mondhatni. De a ceruzarajzot meg a digitális alkotásokat izgalmasabbnak találom, a festészetben a régi, hagyományos, egyszerű, de mégis szép darabokat szeretem mint a mandula fa.
Reméli így érthetőbb lett, lehet nem. De megint nevet egy kicsit Quentin kritikáján, miszerint nehéz fókuszálni.
-Nem is vagy kisfiús! Attól azért messze vagy! Vagy a lányok ezt mondják? Ne higgy nekik! De igen... sok az inger. Meg a gondolataim mindig száz fele vannak és nem azért mert ne érdekelne amit a másik mondd, csak mindig megy a hajtás meg a pörgés!
Vonja meg apró vállait, majd kuncog még.
-Őőőőő... fogalmam sincs milyen vagyok ha festek. Nem szoktam embereket rajzolni, hogy lássák... vagy nagyon ritkán... de nem zavarna, szerintem hamar elfelejteném, hogy nem vagyok egyedül, annyira belemerülök. De szerintem az alkotás folyamata mindig érdekesebb, mint az ember, de maximum egyszer megnézel és eldöntöd.
Mosolyog, fogalma sincs mennyire lenne érdekes a film amit felvesz a másik, hasznos lenne-e bármire neki, de mivel őt nem zavarja, bátran hívja, ha érdekli.
-Az nem a dol....
Piszkálja a száját aggódva, majd nevetgél.
-De ez cuki! Ilyeneket én is szoktam, csak én virágokat, meg napocskákat, hópelyheket, ilyesmi.
Vigyorog. Főleg a mozgófilm miatt, ami ebből lehetne.
-Jaaaj, ezek a fajták annnnyira aranyosak! Persze! Csináltam! Kéne ilyet csinálnod! Sok rajz kell hozzá, legalább száz, de ezek gyorsan megvannak, fel kell őket szkennelni és programmal összefűzni! Olyan jó kis filmecskék lesznek belőlük, én adtam fel ilyet, hogy a mechanikát lássák a diákok rajzfilmeknél, animációknál is, mi az alapja, szokták élvezni! Hidd el nagyon szórakoztató!
Nevetgél, lelkesen magyaráz, láthatóan tetszik neki Igor, nem számít, hogy nem egy Mona Liza.
Vissza az elejére Go down
Quentin Collins
Quentin Collins
Életkor : 35
Foglalkozás : Rendező, forgatókönyvíró
Hozzászólások száma : 246

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyPént. Feb. 19 2016, 21:23

Gyanakodva néz rá, hogy a lány palira veszi. Megdörzsölgeti az állát, Danielen fintorog.
- Ne már. Azt el kel ismerned, hogy jobban nézek ki, mint Daniel Radcliffe! Szoktam borostás lenni és én nem hányom el magam a tükörképemtől, tényleg eeenyire nem tetszem?
Kérdezi vigyorogva, de valamelyest aggódva, nem volt még lány, aki kifejezetten undorodott volna tőle, vagy túlságosan gyerekesnek tartotta volna. Már megszokta, hogy egy átlagos jó pasi, aki ad magára.
- Húú, mindjárt gondoltam! De te inkább boszorkány vagy, mint vámpír, ugye?
Néz rá aranyos szemekkel, hogy kímélje, még kitalációból, meséből is.
- Persze, abszolút! Nem vallja be, de éreztetni
Leo, hát igen, de nem is kell bizonygatnia, az elég...buzis lenne.
- Megnéznéd velem? Az nagyon jó lenne, csak javítaná, hidd el. Adogatnám a zsepit és megfigyelném melyik részek vannak rád ilyen hatással. A szakdolgozatom is hasonló témából írtam, filmek hatása az érzelmekre.
Rögtön felélénkül, ha a lány ott lenne esélyes, hogy végignézi és még hülyén se érezné magát mit a fenét bámul, avagy mire rá nem vette egy csinos nő.
Vajon van barátja?
- Hogyan tudjátok megragadni a valóságot így. Valósághűen, mégis kicsit sajátosan és azt hiszem elvontan, valami plusszal, többel, mint a realitás.
Próbálja megragadni a festmények nagyszerűségének lényegét, de úgy érzi kevés a jó szó rá, megfelelő kifejezés.
- Hm, nekem különbözőnek tűnik mert az egyiket ceruzával csinálod, a másikat valamilyen programmal, a harmadikat pedig ecsettel, nem? Érdekes, hogy nálad úgy tűnik egy szenvedéllyé folyik össze. A modern festészetet én se szeretem, csinálnak egy pöttyöt a vászonra és rámondják, hogy Univerzum, húú mitől? 
Ironizál, olyat ő is tud, bárki, zéró gyakorlással, a kistestvérei is.
- Akkor jó
Mondja gyanakodva, mintha az előbb ezt vágták volna a fejéhez.
- Hála istennek, mert én is úgy érzem, hogy azt azért már kinőttem. Nem hiszek a lányoknak, egy szót sem! Nem mondják, azt hittem te gondolod így. Daniel Radcliffe után szabadon.
Ez igaz...tényleg nem hiszek a nőknek, de nem kellene egy fesztelen, kötetlen beszélgetésnél ebbe belemennem.
- A hajtás nálam is. Ezek szerint te sem csak tanítasz? 
Megérti ezt, néha neki is nehezebb figyelni, pedig szándékosan nem vonná el senkiről.
- Szerintem is hamar megfeledkeznél rólam. Is-is. Az alkotás folyamata is érdekel, amikor árnyékolnak, nekem az abszolút lenyűgöző, főleg ecsettel, meg az apró kiegészítések a végén, hogy mennyire feldobják. De a művész reakciója, beleélése is érdekel.
Engem mi nem érdekel? Ráadásul nagyon érdekes lenne felgyorsítva és az arcrezdüléseinek lelassítva, különböző szögekből.
Borzalmasan kezdetleges kis pálcikaemberkével demonstrálja mennyire nem tud rajzolni, elneveti magát, hogy Suzy szerint cuki az alkotás.
- Tényleg? Annyi sok? Nem szakadtak bele a diákok? Nem is tudom lenne-e rá időm. Igor nem egy kidolgozott valami, hamar elkészül, de tényleg egy helyben toporogna... Esetleg felugrana, de azt már nem tudnám ábrázolni, ahogy ugrik. Talán azt, hogy szalad! 
Megnézném Leo képét, ahogy az orra alá dugom, lett egy ilyen kisfilmem!
- Igor eléri a napot. De akkor ugania kéne és azt nem tudom hogyan rajzolnám, olyan lenne, mintha csak úgy felszállna a földről, az meg béna, akkor már inkább toporogjon. Akkor az lehetne a címe, Mi baja Igornak? Amit a közönség dönt el. Igor várakozik valakire? Ideges? Vagy ki kell mennie?
Nézi elgondolkodva a kis figurát.
Vissza az elejére Go down
Suzanna Crystal
Suzanna CrystalOktató
Életkor : 34
Foglalkozás : grafikus, festőművész, oktató
Hozzászólások száma : 298

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyPént. Feb. 19 2016, 21:49

Nevet Radcliffen.
-Persze, ezt elismerem! Nem mondtam egy szóval sem hogy nem tetszel! Mármint... ezt ne úgy értsd beléd zúgtam vagy ilyesmi, de nem vagy nem helyes, vagyis helyes vagy, csak fura ezt így nyiltan megmondani, mert félreérted, vagyis lehet pont nem, de ha mégis, na szóval Danielt hagyjuk és a borostád is, jó vagy így, eddig is ezt mondtam, na!
Pirul bele, mert ebből már nem jöhet ki jól, úgy érzi csőbe húztál, inkább megigazítja a szoknyáján a nem létező ráncokat. Vajon csak ő érzi vagy tényleg ég az arca? Hajjaj!
-Abszolút. Sétálok csillogás nélkül a fényben nem?
Nevetgél, legalább leplezi előbbi zavarát.
-Akkor jó!
Megnyugszik, hogy rendes legjobb barátja van a másiknak.
-Tényleg? Húú, de érdekes lehet... el lehet olvasni?
Őt érdekelné a téma, nagyon jól hangzik. Biztos sok jó film is van benne, kész kincs.
-Áááh... hát... mikor alkotsz kicsit beleviszed a lelked egy darabját szerintem. Ettől lesz egy atmoszférája a képnek, ettől van az hogy valami megfog benne. Nézed és megszólít... nem tudod hogy és miért, de... van egy ding.
Tök komolyan gondolja, szerinte az ember olyankor magát is beleteszi a dologba, de ez nem csak a képekre igaz, bármire.
-Persze. De csinálhatnám szénnel is, karcolhatnám is, tollal is, tussal, zsírkrétával, pasztellel, vérrel, az ujjaddal... az eszköz más hangulatot ad a képnek. Igen, nekem ez a szenvedélyem, ez igaz. Neeem, inkább csak azt akarják kifejezni, hogy egy kis forma is milyen nehéz tökéletesre megalkotni és legalább annyi mindent kifejezhet, mint az univerzum maga. Meg te is csak egy kis pötty vagy a nagy vásznon, de neked te magad vagy az univerzum, nem? Te is egy kis univerzum vagy és lehetsz a vászon központja!
Mondja nevetgélve, lelkesen, mosolyogva. Neki nincs baja a modern dolgokkal sem, nem hiába dolgozik egy galériában is.
-Neeeem. Akkor úgy is beszélnék veled, mint egy kisfiúval.
Kuncog, nem nézi kicsinek a másikat.
-Nem. Egy galériában is dolgozom időszakosan, elrendezem a képeket, keretezem, kiállítom. Nagyon szeretem! Na meg néha grafikus pályázatokra is jelentkezem, abba is dolgozom, tudod, kell egy kis plusz pénz. Meg máshogy nem lesz neved a szakmában, csak ha sok helyre terjeszkedsz. Te még mit csinálsz ha nem tanítasz?
Ha már így szóba jött, nem bírja eldönteni. Talán kameráz vagy fényképez?
-Hmm... na igen, az árnyékolást és tónusozást én is nagyon szeretem, meg amikor kidolgozod az anyagát a dolognak, hogy a tapintás illúziója meglegyen! Izgi! De jó, bár szerintem én kevésbé leszek érdekes...
Továbbra sem hiszi, hogy érdekes lenne az arca ekkor, de ki tudja.
-Nem sok az. Igazából semmi. Az csak pár másodperc. És neeeem, nem dehogy, meg adok időt rá. Dehogynem tudnád! Azt könnyű, kábé négy rajz. De a szaladás is, szóval ezek nem nehezek!
Nevetgél, csak pár vonal.
-Nem ha előtte megrajzolod, hogy rogyaszt! Aztán ha elrugaszkodik! Nézd! Ő... nos... hmm...
Előkapja az egyik füzetét és megrajzolja Igort ahogy Quentin, majd < > alakba a lábakat és úgy egyre feljebb az alsó, talajként funkcionáló vonaltól.
-Látod? Nem nehéz ez!
Mosolyog a másikra, ő nagyon élvezi.
-De az Igor baja is jó, rajzolhatnál neki arcot, vagy sóhajt, vagy kérdőjelet, aranyos lenne! Szerintem tök jó kisfilmeket csinálhatnál ebből!
Aranyosak és szórakoztatóak lennének, ha komolytalanok is.
Vissza az elejére Go down
Quentin Collins
Quentin Collins
Életkor : 35
Foglalkozás : Rendező, forgatókönyvíró
Hozzászólások száma : 246

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyHétf. Feb. 22 2016, 20:27

Mosolya fokozatosan kiszélesedik, azért ez a monológ valami! 
Eh, de aranyos valaki!
- Nem gondoltam ilyesmire, de most elég gyanús vagy. Csak viccelek, viccelek, helyes vagyok, megmondták a tükrök is, hogy én vagyok a szőke herceg.
Nevet. Tényleg nem gondolja magát csúnyának és most megnyugodott a lelke, minden a helyére került, hogy Suzy sincs más véleményen, megfordult volna vele a világ és elgondolkodik egy orrplasztikán //Smile - irónia//
Nézi hunyorítva.
- Mintha csillognál egy kicsit, úgyhogy nem mondom biztosra.
Szórakozik, majd kissé meglepődik, hogy el akarják olvasni a szakdolgozatát. Még jó, hogy ez is precíz rendben hever a "dolgozatok"os polcán, bármikor levehető és kézbeadható.
- Nyugodtan, ha szeretnéd behozom. 
Mondja izgatottan, érdekelné mit szól hozzá, szerinte izgalmas munka, sokrétű és kiderülne mennyi filmet ismer fel. Hallgatja, amikor a festészetről beszél, mélyen egyetértve és bólogatva.
- Biztos, hogy ez a ding dong a dologban, az a plusz, ami lélek, lelkesedés, ezért is olyan lenyűgözőek.
Közbeiktat egy kis szójátékot és továbbra is csodálja a művészet azon ágazatát, amit ő sosem lesz képes elsajátítani, de amit ennek ellenére mélyen tisztel, amire felnéz. Csak néz mennyi mindennel lehet alkotni, a vérnél fennakad.
- Vérrel ugye nem csinálnád? Ha súghatok, akkor valaki máséval, fontos, hogy a művész ne vérezzen el közben. Ja, a modern képről beszélsz? Hm, ezt szépen mondtad, így igen, egy pöttyben benne van az Univerzum, vagy ő van benne az Univerzumban, maga a Világegyetem, de...akkor is csak egy pötty, amit egy ovis kisgyerek is meg tud csinálni, én a klasszikusra szavazok.
Az igazi művészeket akkor nem lehetne értékelni, nem egyenrangúak valamivel, amibe mindent bele lehet látni. Bele lehet, de csak egy pötty marad ezer, milliónyi kidolgozott, finom pöttyhöz képest. Mosolyogva nézi Suzyt, hosszabban egy kicsit, mint kéne.
- Gügyögnél nekem, vagy mi?
Nevet, ahogy elképzeli, kisfiúként beszélnek vele. Lehet csak olyan lenne, mint az elején, amikor diáknak nézte.
- Úh, akkor jó embernek szidtam a modern festészetet! Midig beletrafálok az ilyesmibe.
Túrja meg a haját hátul zavarban.
- Igen, ezt abszolút megértem, én is ezt csinálom, mármint próbálok nevet szerezni a szakmában. Filmeket rendezek. Eddig csak egyet sikerült összehoznom, de dolgozom a másodikon, közben besegítek más alkotásokba is, szintén a terjeszkedés miatt és ha éppen nem haldoklom a kimerültségtől forgatókönyveket is írok.
Elég sűrű neki, nem szívesen gondol bele, mennyire rabolja az életét a munka. Nem is csoda, hogy csak Leora jut energiája.
- Azta, ezt a tapintásos illúziót sosem értettem hogy csináljátok, szuper! Tényleg olyan, mintha fújna a szél, pedig az nem is látszik, vagy lenne ott egy folyó, de nem locsolócsővel dolgoztok. Lehet, hogy nekem nem érdekes a pötty a vásznon, de a pöttynek a vászon jelenti a világot. De akkor már fessék le a vásznat fehérrel, egyenletesen. Ezzel azt akartam mondani, nekem lehet érdekes.
Kicsit csapongott most ő is, nem túl gyakran csinálja, de megesik, sokat beszél, utalgat előre-hátra a történetekben. Kételkedve néz, hogy csak pár másodperc lenne, vagy ő képes lenne ugró Igort rajzolni, vagy a diákok nem szakadnának bele.
- Rogyaszt, áh, ezt kerestem.
Mered Suzy füzetébe és tényleg, ilyen kacsacsőrt még tudna rajzolni. Gyorsan le is másolja, ebben jó, rogyasztás pipa.
- Köszönöm, tényleg nem. Sóhajt? Azt le lehet rajzolni? Nem arra a felhőcskére gondolsz, mint a képregényekben, ugye? Arcot...pont, pont vesszőcske, a kérdőjel menne. Ha segítesz, megpróbálom. Azt mondod száz kell? Egy A4-es méretű lap?
Mert akkor papírboltba is menne kell.
Vissza az elejére Go down
Suzanna Crystal
Suzanna CrystalOktató
Életkor : 34
Foglalkozás : grafikus, festőművész, oktató
Hozzászólások száma : 298

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyKedd Feb. 23 2016, 18:30

-Kérdezted milyen hajszín a legszebb a vidéken? Csak nehogy olyan legyél mint a Shrekből a szőke herceg...
Kuncog, örül hogy elvicceli a másik, így neki is könnyebb, oldódik a zavara.
-Az csak a személyem varázsa!
Nevetgél, hogy mitől csillog, de nem szeretne vámpír lenne. Bár elég sápatag hozzá, de talán a pár szeplője ellensúlyozza a dolgot.
-Jó, hozzad! Majd elolvasgatom idebenn!
Úgy is vannak szünetei, legalább nem unatkozna. Haza nem meri vinni, még a végén elkallódna.
-Aha, bár ha a ding dongani kezd a fejedben, akkor lehet belefájdul!
Kuncog a szójátékon.
-Ne a sajátommal? Akkor ne adjam bele testem-lelkem? Hehe, nyugi, csirke vér volt, kaptunk tyúkot és az ő vérét megkaptam, a többi meg leves lett. De elég nehéz vele dolgozni, nem szeretem.
Von vállat, nem egy vérrel festő típus, de egyszer mindent ki kell próbálni alapon megejtette. Naplementét festett, de elég baljóslatú lett, el is tette a képet, hogy ne legyen szem előtt.
-Kinek mi tetszik! Ha mindenkinek ugyan az tetszene, unalmas lenne! MEg a kép a lélek tükre is, te mást akarsz tükrözni és látni.
Mosolyog a másikra, ő szereti a klasszikust és a modernet is, mindkettő érdekes tud lenni (vagy épp unalmas).
-Hmmm, talán nem, de lehet folyton csokival akarnálak megvesztegetni, viselkedj jól!
Kuncog, annyira nem ért a gyerekekhez, bár a tinikre sem lehet így hatni, de mindegy is.
-Miért, szidtad?
Kérdezi ártatlanul, neki nem tűnt szidásnak a véleménye, inkább csak egy képtípus ellen vallott, de ennyi.
-Bonyolult lehet filmet rendezni... figyelni a színészekre, a fényekre, a hangokra, a vágásokra... a hosszra, a zenére, meg ilyenek... hm.
Neki túl összetett, bonyolult lenne ennyi ember munkáját egyszerre felügyelni.
-Hát... úgy rajzolod be a vonalakat meg a tónust, majd megmutatom! A szelet könnyű, a víz meg érdekes! Hát, majd meglátom mit rajzoljak neked, ha ennyi minden érdekel...
Egy képre nehezen fér ennyi minden. Talán egy kert hátulja, ahol száradnak a ruhák a szélben, hajlik a fű, áll a fakerítés... ilyesmi.
Aztán mutatja az ugró Igort és örül, hogy ötletet adott Quentinnek.

-Hááát például igen, azzal vagy ha téli környezetbe rakod akkor a sok kifújt párával, bár az persze összetettebb! Segítek persze, jó mókának tűnik! Nem kell A4-es inkább A4 vagy A6 az is elég, attól függ mit akarsz rajzolni. Ha úgy is Igor a központ, lehet kisebb, azt gyorsabban lerajzolod! Egy üres füzet is jó... csak fel kell majd szkennelni!
Mondja lelkesen, nem kell túlbonyolítani, csak egyszerűen, kicsiben, abból is lehet nagy alkotás!
Vissza az elejére Go down
Quentin Collins
Quentin Collins
Életkor : 35
Foglalkozás : Rendező, forgatókönyvíró
Hozzászólások száma : 246

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyPént. Feb. 26 2016, 17:53

-Bezony és azt mondták a szőkéknek áll a biznisz mostanság, úgyhogy befestettem eredetileg rőt hajkoronám és íme
Mutogat nevetve, sosem volt vörös a haja, rázza a fejét, hogy olyan lenne, mint a Sherk szereplője, ő mindig a szamarat csipázta!
Van varázsa, az biztos!
- Igen, most, hogy így hunyorgok egy kicsit, látom, ez egyértelműen a személyedből jön.
Csinálja, amit mond, összehúzott szemmel "vizsgálja" a nőt. A szakdolgozatot igyekszik észben tartani, ráerőltetni nem akarja, de úgy tűnik érdeklődővel áll szembe.
- Ha érdekel, oké. Vagy különleges lelkiállapotot idéz elő és megszületnek dingdong képek
Fűzi hozzá, nyeregben érezve magát, hogy olyanokat mond, ami szórakoztatja a másikat. A csirkevéren a szeme majd kiugrik.
- Tényleg csirke vére volt? Nem hánytad el magad, vagy ilyesmi?
Csak neki ilyen gyenge a gyomra ezen a bolygón? Már a teste-lelkére sem tud kitalálni ütős poént.
Nehéz vele dolgozni... Visszatérve a klasszikus, ecsetes pirosos festékekhez...
- Na igen én a vásznon pöttyökben nem látok mást, csak vásznon-pöttyöt, másra van szükségem. Nálad változó? Mikor milyen hangulatban vagy?
Ma egy Monet, holnap Picasso, de szerdán babalábnyomok egy spenótszínű számlalapon. Elképzeli magát Suzy kiskorú tanítványaként, még a csokit is elviselné.
- Ilyenkor bánom, hogy nem sci-fi világban élünk és nincs nálam egy időgép, pár jelent erejéig megnézném mihez kezdenél velem, bár a csoki nem jönne be.
Sandít rá sármoskásan.
- Szidni nem, de úgy érzem elég magabiztosan mondtam, hogy nem tetszik. Pislog félmosolyogva, úgy tűnik nem ezen fognak összeveszni.
- Nem egyszerű, sok mindenre kell figyelni, koordinálni, de szeretem. Von vállat szinte szerényen.
- Jó, majd megnézem, igazából könnyű lenyűgözni, nekem már a tónus is kínai.
Látod Q, mindig itt cseszed el a lányokkal, könnyű lenyűgözni? Hol marad a rosszfiús imázs, hogy te nem alélsz el néhány árnyéktól? Jah, hogy nincs ilyened, bukta, öreg!
- Neeem rakom téli környezetbe, nézd meg milyen vékonyan van öltözve, megfázna! Legyen füzet és ha kész, tiéd a terep, nagyon érdekel hogy lesz Igorból mozgó lény.
Izgatott lesz, megszerette a pálcikaembert, nagyon nem ezzel kellene foglalkoznia, de ezzel fog. Most veszi észre, hogy a diák dolgozatán született meg a figura.
- Igor miatt át kellene engednem Morfondírozik félhangosan.
- Te mennyire vagy szigorú? Buktattál már? Neki még nem volt esélye, de már alig várja!
Vissza az elejére Go down
Suzanna Crystal
Suzanna CrystalOktató
Életkor : 34
Foglalkozás : grafikus, festőművész, oktató
Hozzászólások száma : 298

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyVas. Feb. 28 2016, 22:45

-Még a végén kiderül ír vagy!
Nevetgél a vörös hajon, de valahogy nehezen képzeli el a másikat rőt színekben, a szőke határozottan jobban passzol, vagy inkább szőkés barna.
Nevetgél aztán aztán azon is, hogy hunyorogva vizslatják az "auráját", legalább elmúlt a pír, amit az előbbi beégése okozott.
Kuncog a dingdong képeken, eszébe jut a dal is, aminek ez a címe, attól csak jobban kuncog. Ez nem múlik aztán, hogy látja a másik fejét a csirkevér kapcsán.

-Igen, persze! Nem, dehogy, megkopasztani is segítettem, aztán kivéreztettük, aztán kibeleztük és levágtuk ami nem kell, megtöltöttük és megsütöttük! Anya nagyon jóóól süt-főz, én már nem annyira, sőt... de akkor érdekes volt, egy részét kértem el csak a vérnek, mert megromlik ugye, azt megsütötte asszem anya, azzal a kevéssel meg festettem. De mitől kellett volna hánynom, hát nem húsfáról szedjük le a combokat és melleket, mint valami almát!
Vigyorog, aranyosnak tartja a másik visszakozását.
-Hmmm, lehet. Ez olyan mint egy szép zene... van hogy képes vagyok megkönnyezni egy számot milyen szép, máskor meg zavar is, hogy ehhez most nincs hangulatom. Talán a képek is ilyenek, egyszer nagyon megszólítja, máskor semennyire. A kedvek pedig attól kedvencek, hogy konstans ki tudnak valami érzelmet váltani, nem is kell egyformát.
Ő erre jutott, talán ezzel magyarázná a másik és a saját viszonyulását is a dologhoz.
-Hmmm... cukorka? Óóóó sütiiii! Imááádom a sütiket, fogadjunk te is!
Teszi össze maga előtt a tenyereit és még közelebb is hajol, hogyha nem a csoki a gyengéje akkor a sütikék!
-Jah, hát az megesik, nekem is van olyan ami tudom hogy nem. Például az uborkát sehogy sem szeretem, de tényleg sehogy. Neked ilyen a... túl elvont képzőművészet.
Sarkosít, de jelzi ebben semmi bántó sincs, ez tény és ízlés.
-Tök jó, hogy ennyi mindenre tudsz figyelni!
Mosolyog, ezeket a dolgokat mindig is csodálta, Mikeban is, ő is annyi fele szakadt egyetlen ügy kapcsán is, de mégis a végeredmény mindig siker volt, csodálta érte.
-Majd látni fogod, csak... észre kell venni és látni, ezt úy fogalmazom meg a diákjaimnak is, hogy ahogy egyre jobban elemeire bontod amit látsz annál inkább vissza tudod adni. El kell távolodni, messziről nézni, majd rétegenként lehántolni és felrajzolni. Egy idő után a szemed egyre több és több részletet fedez majd fel, hmm... mintha először csak a csellót hallanád, majd egy hegedűt, majd a zongorát, még egy hegedű, oboa, akármi és a végén egy egész zenekar, vagy akadémia áll ott és összességében is hallod, de egyesével is tudod már.
Próbálja érzékeltetni milyen csodálatos ez a folyamat, milyen izgalmas és egyedi.
Igor megfázása nagyon megnevetteti, ez irtó édes benyögés volt azon túl, hogy kivágta magát, el is takarja a száját, mert mégiscsak nőiesebb így nevetni, mert nagyon röhögni. De a szeme csillogásán látni, hogy cukinak tartja amit mondott, de ki nem mondja, a fiúk ezt nem szeretik.

-Persze, megmutatom, nagyon egyszerű! Legalábbis nekem... de majd igyekszem nem gyorsan nyomkodni.
Rossz szokása, mivel már rutinból megy gyorsan csinálja, avatatlan szemnek nehéz követni. Az átengedés miatt kuncog megint, kedvesen mosolyog az ötletre, milyen jószívű a másik.
-Nem, még nem kellett. Én is azóta tanítok itt mint te, előtte csak tanfolyamokat tartottam, de ott nem buktattam, nem én vizsgáztattam. Szóval nekem is új lesz ha kell, de mivel a diákok nálam inkább szabadon választhatóakat vesznek fel, nem kötelezőt, nem is kell annyira szigorúnak lennem, meg ha lead mindent amit le kell, akkor nem buknak meg. De nem tartom magam szigorúnak, én értékelek mindent, ha látom legalább kicsit foglalkozott vele az illető. Meg tudom, hogy az egyetem nem könnyű, rengeteg óra van, nem is biztos ez a fő szakiránya, ilyesmi, szerintem nem arról szól a dolog, hogy vért izzadjanak egy jegyért, ami sehol sem fog kelleni, teljesen átmeneti tudást tükröz.
Fejti ki a véleményét, mert annyira szubjektív az egész és ezek a dolgok nem életbevágóak, mint egy orvos esetében. De nem is annyira alap tudás, hogy a szakmában elengedhetetlen legyen nélküle boldogulni, akkor logikusan szigorúbb lenne, legalább kicsit.
-Te előtte voltál tanár máshol? Vagy csak egyetemen? Vagy te is a szakmai tudásod miatt vagy itt, óraadóként?
Kíváncsiskodik, mert ez érdekes téma még, szeretné jobban megismerni a másikat, mi motiválta, hogy kötött itt ki, ilyesmi.
Vissza az elejére Go down
Quentin Collins
Quentin Collins
Életkor : 35
Foglalkozás : Rendező, forgatókönyvíró
Hozzászólások száma : 246

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyPént. Márc. 04 2016, 19:01

- Durva lenne.
Bólogat nevetve, az írek olyan írek, mindig a manók jutnak eszébe.
Úristen....
Elkerekedett szemmel hallgatja, nem gondolta volna, hogy ez a csinos, élénk kis tanárnő egy csirkebelező! Az olyan parasztos elfoglaltság, amihez neki sosem volt semmi köze és amitől valószínűleg hülyét kapna.
- Kibeleztétek, értem... Vidéken nőttél fel? A vér szaga, a csirkevéré például nem lehet egy orchidea
Én hánytam volna, de bólogatok és mosolygom, az nem árulkodó.
Könnyeden beszél, mosolyogva, de azért nagyot nézve.
- Igen, erről lehet szó, pillanatnyi hangulatok, a zenével én is így vagyok ahogy te, és szerintem még sokan, egyszer tetszik, máskor nem, mindenkinek más.
Tovább nem sorolja, mert kliséssé válik, hiszen Suzy megmagyarázta. Tetszik neki, ahogy kifejezi a dolgokat, ahogy beszél, olyan élettel teli módon, pezsegve, mint egy édes felhúzhatós játék. Quen nem édesszájú, de a cukorkánál eltűnődik.
- Igen, a cukorka talán, gyerekkoromban azt szerettem, ami egyszerre volt rágó és cukor. Nem, nem igazán, bár anyámnak van egy muffin receptje, amit szeretek, de elszoktam az ilyesmitől, amióta külön élek.
Elég hosszú ideje már, túl sokáig járt Egyetemre. Mosolyog, sejtette, hogy a lány nagy sütifanatikus.
- Szoktál is sütni?  
Kérdezi, azt inkább kinézi belőle, mint a csirkebelezést, de ízlések és pofonok, ráadásul ettől elég izgalmassá vált a lány Quen szemében. Az uborkán nevet, nagyon nevet.
- Semmilyen formában? És ha egy üvegben lebegne és  csak úgy ott tartanád kovászosan? Mikor ránéznél látnád, semmi sem lehet annyira lehangoló, mint egy magányosan liftező ubi.
Röhögcsél, ez is nagyon tetszik neki és bólogat, hogy a modern művészet felejtős. Nem szerénykedik, elfogadja a bókot egy biccentéssel, tényleg sok felé tud. figyelni.
A festészet zenével való párhuzama is lenyűgözi, elragadtatva hallgatja.
Nahát, ez érdekes, végülis tapasztaltam én is, a filmkészítésnél, először az egészre gondolok, de aztán belemegyek  részletekbe, amiket folyamatosan finomítok, úgyhogy társművészet a három, zene, film, képzőművészet.
Igor nyerő a lánynál, kedvtelve figyeli, hogy megnevetteti és látja, tetszik neki a megjegyzést.
Több ilyet! Brillíroznom kell!
- Az sem baj, ha gyors, megtanulni nem akarom, de látni, hogy Igor életre kel! Mindig is vonzott Frankeinstein
Mosolyog, szerinte épp Suzy a jószívű, mikor kifejti a véleményét a buktatásról.
- Rendes vagy, odáig lehetnek érted! Még jó, hogy Egyetemen azért nem mernek beszólogatni a srácok.
De ha hazamennek matyiznak rá, biztos.
- Szóval igen, igazad van, nem egy jegy fogja eldönteni, bár én elég alapokat tartok nekik filmelemzésnél és ha filmszakos és rendező akar lenni, nem színész, akkor nem árt kompetensnek lenni, különben nem fog tudni mit szépítsem, semmit. Itt végülis az elemzés jó volt, csak a film... De rohadék lennék pusztán ezért elítélni. Az is lehet, hogy csak rossz poén, és olyan választ várt: Nahát, nekem is ez a kedvenc filmem, elég disznók tudnak lenni még ezek a "kölykök" is.
Mutatja a kis idézőjelet.
- Nem, ez az első ilyen melóm. Megcsináltam a tanári minimumot, amolyan biztosítékképp, hogy ha nem jönne össze a saját filmek készítése, se a forgatókönyvírás, még mindig tudjak hová nyúlni, legalább átadjam. Érdekelt is. Aztán megcsináltam a doktorit és nem jött össze egy film úgy, ahogy szerettem volna, viszont állás kellett, a filmet, amibe akkor segédkeztem befejezék, úgyhogy ide kerültem, ide jártam amúgy. Neked hogy jött, hogy tanítani akarsz?
Érdeklődik.
Vissza az elejére Go down
Suzanna Crystal
Suzanna CrystalOktató
Életkor : 34
Foglalkozás : grafikus, festőművész, oktató
Hozzászólások száma : 298

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyPént. Márc. 04 2016, 20:01

-Nem mondanám vidéknek, kisvárosban. Hát... olyan hús meg vér szaga volt, nem is gondoltam hogy illatos lesz!
Néz értetlen, szerinte semmi nincs ebben, természetes, hogy nem így vana a világban a hús, ahogy a boltokban, hanem igenis dolgozni kell ezzel. Anyukája is erre akarta megtanítani, hogy bizony az nem úgy terem.
-Igen, a zene elég ismert ahhoz, és jó példa, hogy megértsd a dolgokat, most épp a hangulat dolgot!
Mosolyog, azért választotta a zenét, mert az olyan sokrétű, jó vele példálózni.
-Szóóóval cukorka! Jaj, az vicces, én is szerettem, meg amiben valami töltelék van és belefolyt a szájdba, ha elharaptad!
Lelkendezik egy sort a cukorkákon is.
-Neeem, párszor próbáltam de... elég ehetetlen lett, mert odaégettem, vagy n sült meg vagy csak nem lett finom és... hát hamarabb megyek el egy cukiba, érted.
Von vállat kínos mosollyal, ő minden csak konyhatündér nem.
Jön a sarkalatos uborka kérdéssel, jót nevet rajta a másik.

-Fúj... nézni is rossz. Meg olyan undi, lebeg ott, mint valami kioperált vakbél vagy ilyesmi... azt sem tudom milyen a vakbél... mindegy is!
Fintorog kicsit, ráncolódik az orra, hogy nemnemnem, undi, nem kell. De a magányosan liftező uborkán nevetgélni kezd, bólogatva, hogy jah, igen, valóban eléggé az!
-Na, látod! Erre is hamar ráérzel majd, meglásd! Nagyon jó lesz!
Látszik már alig várja, hogy megmutassa a másiknak a sok turpisságot. Addig is Igor és a maga projektje.
-Ah, engem nem, ijesztő! Meg Igor nem egy összevart zombi lesz, hanem szerethető kis pálcikaemberke! Aranyos lesz, meglásd!
Mosolyog lelkesen, reméli tényleg megrajzolja majd a másik a kis figurát.
-Magam is tanulok még, tudom milyen. Próbálom összehozni a doktorit... de tanítani mókás, bár inkább csak amiatt vagyok, hogy publikáljak, gyakorolhassak...
//Breevel végül is ebben maradtunk, szóval ezt azért csak most mondja xD//
-De miért szólnának be a srácok? Aki tanulni akar, annak adok plusz feladatot, korrepetálok is ha kell. Na meg ott a szakkör!
Nem érti miért szólnának be neki ezért.
-Lehet csak kereste a kihívást és a leginkább pocsékból akarta a legjobbat kihozni hogy van megy-e neki...
Gondolkozik el, ha már csíny, inkább ez, bár lehet Quentint akarták bosszantani ki tudja.
-Hú... de végül is, logikus. Miről szól amiben segédkeztél?
Izgalmasnak találja, hogy a másik már rendezett meg minden. Jó, persze ez a szakmája, de neki ez olyan misztikus.
-Hát a doktorisoknak felajánlják és mivel photo shópból //markanevet nem ír az okos user xD// nekem van papírom meg kenem vágom, kérdezték nem-e tartanék belőle órát. Nekem meg jól jött a kis plusz pénz, mert mióta egyedül vagyok nagyon nehezen osztom be a pénzem... meg élvezem is, jófejek a többiek, meg a tanárok is érdekesek így. A másik oldalról!
Nevetgél, mert ugye ő még diák is, meg nem is, érdekes. De nem bánja hogy jelentkezett, tanul is, tanít is, a galériában is elvan bár az sokszor időszaki úgy is.
-És már beilleszkedtél amúgy? Én nem igazán ismerek senkit, az egyik francia pasi tanár nagyon közvetlen volt, a többieknek meg klikkesednek, szóval igazából én még csak veled tudtam jobban elbeszélgetni a doktorisokon kívül.
Von picit vállat, hogy ő még kissé elveszett, de próbálkozik azért.
Vissza az elejére Go down
Quentin Collins
Quentin Collins
Életkor : 35
Foglalkozás : Rendező, forgatókönyvíró
Hozzászólások száma : 246

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyHétf. Márc. 07 2016, 19:58

Ő pl nem ért az ilyesmihez... Fintorog kicsit a hús-vár szagon. Suzy kifejezését elkapja, úgy érzi magyarázkodnia kell.
- Nekem ez idegen, én nem nagyon láttam járkáló tyúkokat, húsfeldolgozást pedig csak hentespultok mögött. A haszonállatok valahogy a filmjeimben sem jelentek meg, városi gyerek vagyok. De írnom kellene forgatókönyvet Orwell Állatfarmjából és meg lenne oldva probléma!Ttéged kérnélek meg hogy asszisztálj.
Mosolyog rá, nem a nyúzásra, fojtásra gondol, de bánni se tudna semmi élővel. A zene-példára biccent.
Ő tud sütni, amikor elköltözött otthonról próbálkozott vele, mikor még volt barátnője és recept alapján játszva megcsinál bármit, hiszen nagyon precíz.
- Mázlid van, melyik a kedvenced?
Ő maga nem annyira szereti, de Suzyt lenyűgözni ezzel más tészta, miatta még az is lehet, nekiállna.
- Igen, azok kreatív édességek voltak! Ma már nem is tudom vannak ilyenek? Nem gyakran megyek ilyenekért boltba.
Igaz, ami igaz, le van maradva, talán Suzy nem. Az uborka réme belőle röhögést, a lányból undort vált ki, ő a vakbélen is mosolyog, de azt nem tudja elmagyarázni, hogyan fest. Ő kétli, hogy a festészetre ráérezne, de abban biztos, Suzy lefilmezésére rá fog.
- Nem szereted a félemeletes dolgokat? Frankie alap, ha filmes akarsz lenni, de Igor ártatlan lesz, egyszerű, pálcika.
Bólogat megnyugtatóan.
- Te vagy az átmenet köztük és a nagy, komoly, hajlott orrú professzorok között. Nem arra gondoltam, hogy gonoszkodva,  hanem a hormonjaik. Fiatal vagy, elragadó, tanárnéni
Ebből a három kulcsszóból össze kell raknia. Biccent, de félretolja a dolgozatot.
- Sajnos nem hiszem, ahhoz nem elég kritikus, nem foglal állást, miért rossz ez a film, ajnározza.
Teszi hozzá a Twilighthoz.
Túl sokat vagyok Leoval?
- Lehet személyesen fogok vele elbeszélgetni, akkor kiderül. Amióta elküldöztél a szüleidtől?
Kérdez rá kicsit a magánéletre, az egyedülből ezt szűri le. Értelmesen bólogat, teljesen megérti a lányt, több legyet üt egy csapásra, hiszen pénzt kap, ezzel ő is gyakorol.
Jó kérdés, nem érzi, hogy beilleszkedett volna, Leo túl sokat lóg itt, de egyáltalán nem bánja, túlságosan munkamániás ahhoz, hogy random barátkozzon és igazán mély barátságokat ritkán köt.
- A meló részébe igen, a többi tanárt nem gazán ismerem, csak a rektort. Ahá, a hosszú hajú? Először azt hittem A HÖK képviseletében rázogatja a kezem, gondoltam egy nagyon lelkes kis stréber, de...nem. 
Nem tud neki újat mondani. Viszont megtalálták egymást!
- De most kifejezetten szociálsak vagyunk, egymással beszélgetünk!
Kacsint a lányra vidáman.
Vissza az elejére Go down
Suzanna Crystal
Suzanna CrystalOktató
Életkor : 34
Foglalkozás : grafikus, festőművész, oktató
Hozzászólások száma : 298

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyHétf. Márc. 07 2016, 21:11

Csak kuncog azon, hogy a másik mennyire szabadkozik.
-Nem baj az, a mai világban úgy is minden félkész már. De az élő állatokkal sem bánok valami jól amúgy, általában a kezembe pisilnek, vagy megcsípnek, megharapnak ilyesmi.... talán csak a kölykök nem, de azok olyan cukik!
Nevetgél, de tényleg kicsit bénácska, mert túl szeleburdi néha.
-Sütiből? Húú sok van, de a csokisok nagyon jók, meg a gyümölcsösek...
Nincs kimondott kedvence, legyen édes és el fog fogyni...
-Amúgy miért van mázlim?
Neki hirtelen nem áll össze, arra gondol van a másiknál hirtelen két szelet valamiből vagy hasonló.
-Persze! Csomó fajta van, csokikból is, én szoktam járni édességboltba.
Nem titok, szeret ott bóklászni és nézelődni, ha nem is vesz semmit akkor is.
-Hááát nem, ijesztő, egyedül én nem nézek ilyeneket, pláne nem olvasok! Szóval örülök ha Igor aranyos lesz és nem zombi!
Pálcika zombi... egy pálcikaemberről hogy mondod meg, zombi-e? Meg van-e minden végtgja meg X-e a szeme?
Aztán hogy Quentin kifejti mire is gondolt a többiek beszólása alatt kissé elpirul.

-Jaj neeem, nem, nincs ilyen.
Nevetgél zavarában, nem szoktak kikezdeni vele szerencsére.
-Értem... hát... akkor tényleg tetszik neki.
Mondja ezt nincs mit tenni alapon. Annak a gyereknek akkor tényleg az Alkonyat a kedvence. A személyes elbeszélgetésre bólogat, az mindent felfed majd, azt is ha csak csíny volt és azt is, hogy valódi rajongó-e. A kérdésre azonban kicsit csendesebb lesz, ha nem is sokkal.
-Nem, rég nem lakom velük. A volt páromtól.
Nem titok, de valahogy a magánélete ezen részéről nem szokott beszélni. Még mindig frusztrálja az egész, még mindig szokja.
-Elég az is!
Nevetgél, ő még őt sem ismeri csak jó ajánlólevéllel jött.
-Igen, ő lesz az! Hát... lelkesnek tényleg nagyon lelkes! Túl lelkes is... de jó hír ha veled is ennyire közvetlen volt, akkor tényleg ilyen.
És nem csak a nőkkel vagy nem csak vele.
-Háát jobb mintha egymás mellett csak magunkban, nem igaz?
Nevetgél, az nagyon viccesen nézne ki, szó se róla!
-Hm, viszont neked javítani kéne, nekem is ellenőrizni a beadandókat. Zavarna ha itt maradnék? Nem szeretek egyedül lenni.
Kérdezi, remélve nem zavarja a másikat a munkában a jelenléte, nagyobb kedvel dolgozna azzal a tudattal, bármi van, van kihez szólni. És Quentin szimpatikus is neki.

//Ha gondolod ezt lassan zárhatjuk és kezdhetünk egy újat, pl Igorosat vagy rajzolósat, vagy egy ebédet Smile //
Vissza az elejére Go down
Quentin Collins
Quentin Collins
Életkor : 35
Foglalkozás : Rendező, forgatókönyvíró
Hozzászólások száma : 246

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyVas. Márc. 13 2016, 17:22

A félkészségre bólogat, neki meglepetés volt, mikor gyerekként rájött, ezek nem a fagyasztóban születnek. Hogy lepisilik azon nagyon elkezd nevetni, na igen, ő ezért nem bírná...
- Bocs, ez állati aranyos és el tudom képzelni, ugyanakkor a tyúkpisit kevésbé. Azok igen, messziről, más tulajdonában nekem is. Én nem tudnék gondoskodni például egy kiskutyáról.
Vallja be. Csokis és gyümölcsös, ezt észben tartja, csinál majd a lánynak, szeret ilyenekkel bíbelődni, pontosan követni a receptleírásokat.
- Azért mert én jó vagyok a konyhában.
Ezt a mondatot másképp szokta mondani, általában ágyat mond helyette, de legyen a helyzet különleges, Suzy is az, ráadásul nem annak a típusú lánynak tűnik, akit könnyű megfektetni, vagyis amilyenekkel Quentinnek általában idő és kedv hiányában dolga akad. Ez így egyelőre elég szerinte, hogy fölkeltse az érdeklődését, ha édesszájú.
- Egyszer oda is elmehetnénk, csomó érdekesség van amiből kimaradok a munka miatt, de te olyan lelkes vagy, veled szívesen elmennék.
Csokoládékiállításokra, ilyesmikre például, sőt ettől ő maga is lelkes lesz, legalábbis felpörögve néz a másikra.
- Velem sem néznél?
Kérdezi csak próbaszerűen, mert akkor a lány hozzábújna és ő "megvédhetné" 
- Nem tudnám megrajzolni zombinak...de Igor vidám figura legyen.
Ért egyet, érje csak el a napot, örüljön magának, minek depresszióznának egy pálcikaemberrel?
Aranyosnak találja a zavart is, mosolyog kicsit. A twilight rajongón már kevésbé derül...
- Előzőleg amúgy egy Y man filmben segédkeztem.
Jut eszébe, erre nem válaszolt. Az exnél kissé meglepődik, mert mintha a lány kizökkenne, viszont ő úgy érzi ez jó hír, nem él együtt senkivel.
- Nálam ez épp fordítva van, amióta szakítottam jobban be tudom osztani a pénzem.
Szaktíottak, de nem hangzik túl jól. Próbálja a lányt ezzel feldobni, bár kételkedik a sikerben.
- Úgy tűnik ilyen. Kedves fickó lehet.
Von vállat, neki nem volt vele gondja, de azóta nem igazán futott vele össze.
- Igen, az furcsa lenne.
Nevet, mi lenne, ha magukban motyognának. Aztán meglepi, hogy a lány visszatérne a munkájához, megfordul a fejében, nem elég érdekes neki, viszont úgy tesz, mintha ő maga is észbekapna.
- Ja igen, nekem is, azértis maradtam bent tovább. Persze, nyugodtan...
Félrerakja a twilightos dolgozatot, úgy érzi az most nem menne, belekezd egy másikba, s ha úgy adódik szót vált a lánnyal.

//oké, majd üzenetben egyeztessünk Smile//
Vissza az elejére Go down
Suzanna Crystal
Suzanna CrystalOktató
Életkor : 34
Foglalkozás : grafikus, festőművész, oktató
Hozzászólások száma : 298

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyVas. Márc. 13 2016, 21:49

-Nem? Pedig biztos pisilnek azok is, kétlem hogy csak úgy kipárolog belőlük!
Nevetgél. Persze kipróbálni nem akarja.
-Igen, szerintem én sem... Azért az nagy felelősség...
Még halai sincsenek, biztos hamar felfordulnának...
-Vúúú, tényleg? Tudsz főzni és sütni? De jó! Férfitól ritkán hallani ilyet! Majd legfeljebb veszek tőled leckét, hát fejlődök kicsikét!
Mert főzni még mindig nem tud. Aztán kicsit meglepik, de kellemesen.
-Tényleg? Tudod én elhatároztam, hogy több időt szentelek magamnak és a világnak, mert én is sokat dolgoztam meg tanultam, de... nem ennyi az élet, nyitni kell! Szóval elmegyünk! Ez egy szent küldetés!
Azzá teszi, pihenni kell!
-Hááát... ha közben magyarázol róla miért jó vagy miért rossz esetleg. Meg ha te nem félsz rajtuk.
Csak bátrakkal mer bátor lenni.
-Tényleg? Nem ismerem.
Nem egy szuperhősös valaki.
-Biztos költekező barátnőd volt.
Mosolyog kicsit, nem akar ítélkezni, csak ez úgy hangzott.
-Biztos az.
Nem tervezi megismerni, legalább is akkor még nem volt tervbe véve, később sem magától jön majd az ötlet.
-Szuper, köszi!
Beül a másik mellé a padba, mert úgy kényelmesebb a lábának. Egyáltalán nem lerázni akarta, érződik is, mert simán megszólítgatja, hogy nézze meg milyen ügyes az a lány, vagy ó de keveset írt az a másik, ha beleles a dolgozatba. Inkább csak úgy tűnik, haladnia kell a munkával is, amilyen szétszórt sosem fejezné be.

//Ok Smile //
Vissza az elejére Go down
Quentin Collins
Quentin Collins
Életkor : 35
Foglalkozás : Rendező, forgatókönyvíró
Hozzászólások száma : 246

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy EmptyHétf. Márc. 14 2016, 21:43

- Biztos, csak  a tyúkot a tojástojással társítom és hogy folyjon belőle valami, az nem megy.
Pedig élénk a fantáziája. Nevetgél Suzyval, aztán szemei szimpatikus méreteket öltenek //ne kérdezd, hogy az milyen Very Happy// hogy ő sem egy állattartó. Közös pontként könyveli el és bőszen bólogat. 
- Igen, szerintem finom, amit eddig kreáltam. Nem mindig van rá időm, de hétvégén neki szoktam állni és Leo sem panaszkodott eddig. Persze csak receptekből, de hogyne, tanítalak akármikor.
Leot mindig megeteti, mást nem tud (de szívesen teszi) és alig várja, hogy a lány is kóstolja. Kihúzza magát, hogy ő ilyen férfi ám, a nők szerették és ez benne maradt, hogy jó pontnak számít.
- Nahát! Az, szent! Én is úgy érzem, hogy túl sokat tanultam. Nem mondom, hogy nem volt életem, de mégis szeretnék még több dolgot megtapasztani és erre szüksége is van egy filmesnek és egy embernek.
Végülis egész életében iskolába járt, ha nincs Leo... és látja milyen egy Igazi mizantróp! Talán Suzy is így volt ezzel, most még hasonlóbbnak érzi magukat. 
Talán rá tudná venni egy horror filmre!
- Kinevetjük az egészet, elmesélném hogy csinálják, lehet, hogy többé semmitől sem félnél.
Kacsint rá hamiskásan egy kissé.
- Érdekes volt híresebb emberekkel dolgozni és sokat tanultam belőle. Én nem ilyen jellegű dolgokat írok, de tapasztalatszerzésnek éppen jó volt.
Ő annál művészibb, nem szereti annyira a kasszasikereket, talán mert neki semmi kasszája egyelőre.
- Szerette, ha elkényeztetik.
Fintorog, az volt, ezzel ki is mondta. Végül nem veszi magára, hogy nem akarnak vele lenni, mert a lány szól hozzá néha, elvannak így javítgatásokkal.

// köszi Smile//
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy   "Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy Empty

Vissza az elejére Go down
 

"Dolgozatjavítás" Quentin és Suzy

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» The date Suzy-Quentin
» Édes alkotások - Quentin és Suzy
» Leo kórházban! - Quentin és Leo
» "Ne szemetelj!" Quentin és Leo
» Quentin & William

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Frances University :: M'ért ne léphetnél át? :: Archívum-