Frances University
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az oldal teljes tartalmát csak regisztrált és elfogadott karakterlappal rendelkező felhasználók tekinthetik meg!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
KARAKTERES HÍREK
2017/2018-as tanév II. félév
Üzenődoboz
USERES JÓSÁGOK
STATISZTIKA
ÖSSZESEN
81 fő - 46 férfi / 35 nő
VIZUÁLIS KOMM.
11 fő - 6 férfi / 5 nő
KLASSZIKUS KOMM.
12 fő - 7 férfi / 5 nő
MŰSORGYÁRTÁS
9 fő - 4 férfi / 5 nő
MARKETING KOMM.
7 fő - 2 férfi / 5 nő
FILMMŰVÉSZET
13 fő - 8 férfi / 5 nő
OKTATÓ
5 fő - 3 férfi / 2 nő
VÁROSLAKÓ
24 fő - 16 férfi / 8 nő
Legutóbbi témák
» Kérlek, szükségem van... - megrendelések
Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyPént. Feb. 14 2020, 20:58 by Sebastian McBridge

» New Possibility
Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyKedd Júl. 03 2018, 22:01 by Judith Moody

» Befejeztük! - archiváltató
Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptySzomb. Ápr. 07 2018, 08:20 by Vincent Sparks

» Szalmaszál - Reeve-Eric
Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyPént. Ápr. 06 2018, 13:20 by Reeven Callagher

» Rosemary Marshall-Gray
Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptySzomb. Márc. 17 2018, 21:56 by Rosemary Marshall-Gray

» Familiar stranger
Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyHétf. Márc. 05 2018, 07:10 by Judith Moody

» Átalakítás
Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyVas. Márc. 04 2018, 18:32 by Isabella Williams

» Hurtful love - Reeven*Felix
Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyVas. Márc. 04 2018, 00:13 by Felix Kaleolani

» Claire és Kouji
Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptySzer. Jan. 03 2018, 10:50 by Claire P. Collins

» The hurt, the blame - SammyEric
Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptySzer. Dec. 27 2017, 22:59 by Eric A. Blake

Top posting users this month
No user
Design: Izzie & Bree

A jobb megjelenítés érdekében használj Google Chrome böngészőt!

Megosztás
 

 Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Sarah White
Sarah White
Életkor : 33
Foglalkozás : Tanuló, zongorista
Hozzászólások száma : 169

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyHétf. Márc. 30 2015, 21:33

Az egyik zenész ismerősöm említette, hogy tud egy lányt, aki keres kísérőt maga mellé egy-egy fellépéséhez. Elkértem a számát a csajszinak amolyan próba cseresznye alapon, szerencsémre belement egy találkozóba, hogy megnézzük, milyen is lenne a közös munka. Na meg én szeretem megismerni azokat akikkel együtt dolgozom, szóval mondtam is neki hogy elsőre lehetne valami kötetlen beszélgetés, meg igényfelmérés
Elhívtam a zenesuliba az egyik zeneterembe, ott külön lehetünk, van versenyzongora, ami nem hátrány, mert olyan szépen szól és amúgy is imádom, na meg fenn van a színpadon, így Jennifernek is lesz némi hangulatfestés.
Megadtam neki a teremszámot, meg a címet, hova jöjjön, én már korábban eljöttem ide, hogy tudjak gyakorolni, kísérek másokat is, igaz, őket versenyre (hegedű és fuvola, nagyon cuki tinik amúgy).
Szóval gyakorolok, épp egy darab végén járok, így befejezem az utolsó pár ütemet, csak aztán állok fel és lépek oda mellé (addig le tud pakolni a székekre).
-Szia! Sarah vagyok! Könnyen idetaláltál? - Érdeklődöm míg szusszan egyet, kellett egy keveset lépcsőzni hogy eljusson a terembe. Közben kezet is nyújtok neki, ha hagyja, meg is szorítom finoman.
Vissza az elejére Go down
Jennifer Frewer
Jennifer FrewerVároslakó
Életkor : 28
Foglalkozás : Énekesnő, pincérnő
Hozzászólások száma : 120

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyKedd Márc. 31 2015, 17:17

Mit kéne felvennem? Az örök női dilemma, amikor hosszú percekig állunk a szekrény előtt és fogalmunk sincs arról mit húzzunk fel. A férfiak persze hülyének néznek minket, mondván, hogy nem kell azon annyit rágódni, pedig de. Nehéz munka azokat a ruhadarabokat összeválogatni amikben jól nézünk ki és jól is érezzük magunkat. Kritika és lenézés ide, vagy oda ez igen is fontos. Végül csak sikerül döntenek és felöltözöm. Mire elkészülök már fél nyolc van. És hogy ez miért olyan fontos? Mert ma nem dolgozom, hanem nyolcra kell mennem a zenesuliba, hogy találkozzak azzal, aki felajánlkozott kísérőmnek. Igen, beláttam, hogy szükségem van valakire, aki folyamatosan ott van a fellépések alatt és zenei aláfestést ad - mert azt nem mindig biztosítanak és az előzenét jobbnak tartom az előre felvettnél - ezért kiraktam egy hirdetést és vártam. Végül meg is lett az eredménye, ezért is indulok el ma otthonról. Perceken belül csukom, majd zárom magam után az ajtót, majd megindulok a város forgatában. Kész szerencse, hogy az iskola nincs olyan messze és gyalog is elérek ötvenre az iskolához. Mire megmászom a lépcsőket már szaporábban szedem a levegőt. Beérve még zongorázik, viszont nem szakítom félre, helyette levetem a kabátom és rárakom az egyik székre, a táskámat pedig rá.
- Szia, én pedig Jennifer. Igen, könnyen. - mosolygok rá. Jó, hogy egy év alatt picit már ismerem a várost, pusz vészhelyzet esetére mindig van a táskámban egy kis térkép a várásról, ha netán el találtnák tévednék. Egy ilyen nagy városban ezt sosem lehet tudni. Elég ha egy helyen rosszul fordul be az ember és pár perc séta után azt se tudja hol van.
Vissza az elejére Go down
Sarah White
Sarah White
Életkor : 33
Foglalkozás : Tanuló, zongorista
Hozzászólások száma : 169

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyKedd Márc. 31 2015, 23:39

Zongorázom még mikor megérkezik, de szerencsére nem zavartatja magát, lepakol míg befejezem. Persze aztán már pattanok is, mint valami pöttyös labda a játszón, hogy ott teremjek és bemutatkozzam személyesen is.
-Akkor jó. - Mosolygok rá, közben szemügyre veszem a csajszit. Csinos és ápolt, a hangja kellemes, szóval így első blikkre kellemes lesz vele együtt dolgozni. Ha nem egy mindent jobban tudó akaratos valaki, akkor meg pláne.
-Azt nem igen tudtuk megbeszélni, milyen számokat is szoktál énekelni, milyen stílust, mennyire feldolgozás vagy saját dalok. Minden esetre kell egy két hét mire teljesen jól beivódik az ujjaimba is egy darab, no meg hogy fejből menjen, de kottából gyorsan megy, nem tudom mik a kívánságaid. - Kezdek el fecserészni vele, közben mutatok pár szabad szék felé hogy dobjuk le magunkat, úgy folytassuk a társalgást.
Vissza az elejére Go down
Jennifer Frewer
Jennifer FrewerVároslakó
Életkor : 28
Foglalkozás : Énekesnő, pincérnő
Hozzászólások száma : 120

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptySzer. Ápr. 01 2015, 21:36

Nem zavar, hogy még játszik amikor bemegyek. Legalább meghallom milyen jól játszik, ami teljesen príma. Ha már ő kísér ne legyen béna, mert bizony nem csak az énekesre figyel a közönségre, hanem kicsit arra is, aki az alapot adja. Szerintem nem lesz gond, főleg, hogy aranyos lánynak tűnik, olyannak, akivel könnyű kijönni. Így a próbák hangulata kellemes és nem akarjuk egymást megölni.
- Főleg pop dalokat adok elő, azok közül is leginkább saját szerzeményeket, persze néha mást is. Nekem tökéletesen megfelel, ha csak kottából zongorázol. Nincsenek extra kívánságaim, annyi, hogy legyél ügyes. - mosolygok rá és már most jól szót értünk egymással aminek nagyon örülök. Minél jobban meg tudjuk beszélni ki mit akar és megbeszélhetjük őket, így gördülékenyen halad a közös munka. Amikor hellyel kínál természetesen leülök. - Egyébként mennyire érsz rá az ilyesmire? - kérdezem meg a közös munkára értve a kérdést, mert jó lenne tudni neki mikor van ehhez szabad ideje, meg persze kedve.
Vissza az elejére Go down
Sarah White
Sarah White
Életkor : 33
Foglalkozás : Tanuló, zongorista
Hozzászólások száma : 169

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyCsüt. Ápr. 02 2015, 21:22

Hallgatom, mit felel a kérdésemre a zenei palettáját illetően, bólogatok, felcsillan a szemem, majd nevetek kicsit.
-Azzal nem lesz gond, imádok játszani, szerintem érezni rajtam. - Mosolygok szélesen, az ügyesség szerintem zongora terén erősségem. Labdajátékokba már béna vagyok, minden relatív, de most a zene a téma.
-Azt mondtad saját dalok? A zenét is te írod? Vagy csak a szöveget? Énekelhetnél majd valamit, érdekelne! - Mindig is öröm egy kreatív emberrel együtt dolgozni meg jobb szeretem ha valaki sajátot ad elő. Jó, komoly zenében nem feltétlen, bár ott is hallani remekműveket. Antony Hopkins keringője például fenomenális! Nem is értem miért nem lett komponista...
-Hmm, most vagyok végzős az egyetemen ami kevesebb órát jelent, de írom a szakdogát sajnos. Ellenben minden héten kétszer legalább össze szeretnék futni veled egy egy hosszabb próbára, vagy többször rövidebbekre. A legkönnyebben így tudnánk összecsiszolódni szerintem. Mit szólsz?
Lelkes vagyok, izgalmasnak tűnik, meg fixebbnek is mint az eddigiek. Aztán majd meglátjuk mennyi ideig dolgozunk együtt persze, de hátha összecsiszolódunk és megtartja az igényét rám.
Vissza az elejére Go down
Jennifer Frewer
Jennifer FrewerVároslakó
Életkor : 28
Foglalkozás : Énekesnő, pincérnő
Hozzászólások száma : 120

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyPént. Ápr. 03 2015, 22:08

Jó látni, hogy ennyire lelkes. A szemei csillogására arra emlékeztetnek, mikor a húgom cukorkát kap. Akkor kenyérre lehet kenni. Nagyjából két percig, aztán pörög tőle, mint a felhúzott búgócsiga. Nagyon aranyos, csak mindig tiszta kupi utána a lakás. Anyám szid is rendesen érte, de olyan cuki. Néha nagyon nehéz nem elolvadni tőle. Főleg mikor néz nagy kiskutyus szemekkel, ha megakar kapni valamit. Tudja, hogy úgy sincs szívem nemet mondani. Olyankor legfeljebb elviszem a parkba édességet enni, ott aztán kijátssza magát és nem a házunk néz ki úgy, mint ha végigsöpört volna rajta egy tornádó. Esküszöm rá amennyire tud bosszantani most annyira hiányzik a kis mazsola. Szerencsére mindjárt itt a húsvét és ahogyan azt megbeszéltük hazautazom pár napra. Jó lesz, még ha kicsit fárasztó is, hiszen ünnepekkor mindig befal egy halom csokit és annyi energiája van, hogy mind elfáradunk mire kimerítjük. Nem véletlenül van kint a kertben húsvéti ebéd. Anya örül neki, hogy legalább nem valamelyik szobát túrja fel. Azért karácsonykor már nem tudja ilyen könnyen megoldani a dolgot, de volt már, hogy párszor megígérte neki, hogy kicsukja a hóra, ha nem áll le. Több se kell neki, máris kicsit nyugodtabbnak mutatja magát. Hát most jól elkalandoztam, azért annyira nem, hogy túl feltűnő legyen.
- Én írom a zenét és a szöveget is, a témát legtöbbször az életemből, vagy a környezetemből veszem, hiszen annyi dolog van, amit meg lehet zenésíteni. - válaszolok és látszik rajtam mennyire zeneszerető vagyok én is. A zene az életem, abban mindent ki lehet fejezni, közben szórakoztatsz másokat úgy, hogy ők is átérzik azt, amit te. Szerintem egy dal felér ezer szóval és száz verssel.
- Ez jó ötlet, nekem megfelel. Viszont hétköznap csak este tudok lenni, vagy hétvégén, mert dolgozom. - árulom el és remélem össze tudjuk egyeztetni a próbákat, mivel az elég jó lenne. Akkor hamar össze is csiszolódnánk.
Vissza az elejére Go down
Sarah White
Sarah White
Életkor : 33
Foglalkozás : Tanuló, zongorista
Hozzászólások száma : 169

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptySzomb. Ápr. 04 2015, 14:45

Nem tűnik fel, hogy nagyon elkalandozna, számomra épphogy elgondolkozik, így figyelem mit felel a kérdéseimre, amikkel megbombáztam. Persze csak nem gond, elvégre ezért vagyunk itt, én pedig kíváncsi alkat vagyok.
-Ez tény, legalábbis ha nem malmozunk egész nap a szobában kuksolva, bár a fantázia világa még akkor is kisegíthet minket! - Kuncogok, szerintem nehéz unatkozni, mikor annyi minden van, pláne nehéz ihlet nélkül maradni.
Főleg ha valaki mindent zenéhez köt, mint én, aki zenében gondolkodik. Talán ezért is hat rám erőteljesen bármilyen dallam, ezért nincs olyan hogy "van amit nem hallgatok meg". Nemes egyszerűséggel mindenben találok valamit, ha mást nem kifejezésre jutnak a rejtett zugérzéseim is.
-Nem gond, én meg tanulok, meg van pár emberke, akiket zongorázni tanítok, ők meg délután érnek rá. Szóval az este nekem is tökéletes! - Mosolygok rá, mert nekem egyáltalán nem okoz gondot az esti gyakorlás.
-Honnan jött az ötlet hogy zenélj? - Kérdezősködöm még kicsit, szeretem tudni a miérteket, sokat elmondanak a másikról, legalábbis általában, na meg remélem, nem titok vagy ilyesmi.
Vissza az elejére Go down
Jennifer Frewer
Jennifer FrewerVároslakó
Életkor : 28
Foglalkozás : Énekesnő, pincérnő
Hozzászólások száma : 120

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptySzomb. Ápr. 04 2015, 16:09

Örülök, hogy ennyire egyezik a véleményünk, mert így nem lesz nehéz a közös munka. Sőt, van egy olyan sejtésem, hogy nagyon jól fog menni. Lehet, hogy még a végén összeállunk egy duóvá. Ki tudja? Részemről semmi akadálya a dolognak, a kérdés már csak az mennyire illünk össze zeneileg. Majd kiderül. Egyenlőre még teljesen felesleges ilyesmin agyalni, hiszen akármi történhet.
- Hát igen, az sem árt, ha van az embernek. - helyeselek. Néha bizony mindenkinek kell némi képzelőerő egy-egy jó dalhoz. Van olyan is, akinek nincs, az vagy berúg, esetleg drogozik, legjobb esetben szerez magának egy dalszövegírót.
- Remek, akkor ezzel nem lesz baj. - ismét ott az arcomon a mosoly.
- Hát már gyerekkoromban is hasonló álmaim voltak, aztán az iskolában ének órákon kibukott, hogy lenne hozzá tehetségem. Bátorítottak sokat aztán elkezdtem gyakorolni, énekelni és először csak főleg a helyi rendezvényeken léptem fel. Aztán mivel úgy láttam lenne sikerem máshol is ideköltöztem. - válaszolok bőven kicsit többet is elmondva, mint amit kérdezett, viszont ez nem baj, így legalább jobban megismerjük egymást.
Vissza az elejére Go down
Sarah White
Sarah White
Életkor : 33
Foglalkozás : Tanuló, zongorista
Hozzászólások száma : 169

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptySzomb. Ápr. 04 2015, 16:46

-Nem az nagyon nem, na meg az sem ha átérzi és átéli a zenét. Anélkül könnyen marad üres, ha szép is. - Mosolygok rá, szerintem ő nem ilyen, legalábbis meglepne.
Kérdezem, hogyan lett belőle énekes és zeneszerző, elvégre sokan játszanak a gondolattal, de kevesen valósítják is meg azt.
-Hú, bátorság kelhetett hozzá, elvégre minden új és idegen, nem volt ijesztő? - Csodálkozom rá kicsit, mert biztos nem lehetett könnyű. - Nem volt valaki aki elkísért? - Nekem nagyon hiányozna a családom, főleg a lökött Öcsém.
Talán ezért sem néztem olyan egyetemet ami a városon kívül van, noha annyira nem vagyok oda a szakomért. De legalább itt vannak a barátnőim is, minden ismerős, ismert, azért az sokat számít, legalábbis semmi ijesztő nincs ezáltal az új dolgokban sem. Legalábbis nekem nem volt.
-És mióta laksz már itt? - Lehet már tök régóta, de ha nem, akkor legalább ebben is a segítségére lehetek esetleg, elvégre én itt születtem.
Vissza az elejére Go down
Jennifer Frewer
Jennifer FrewerVároslakó
Életkor : 28
Foglalkozás : Énekesnő, pincérnő
Hozzászólások száma : 120

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyVas. Ápr. 05 2015, 09:27

- Ez így van, egy zenébe kell némi valós érzelmet is vinni. - értek egyet vele. Láttam már olyan énekesnőt, akinek a hangja nagyon jó volt, de teljesen üres volt a dala így nem lehetett igazán élvezni.
- Nem kísért el senki, egyedül jöttem. Elsőre persze szokatlan volt Acton után egy ekkora nagyváros. Viszont minden álom megvalósításához bátorság kell, különben nem lesz belőle semmi. - válaszolom és ez számomra teljesen egyértelmű. Olyan, mint csak arról lenne szó hogy meg kell tanulnia az ábécét annak aki író akar lenni.
- Lassan már több, mint egy éve. - felelem és tisztán emlékszek arra az augusztusi napra amikor a bőröndjeimet félve szorongatva döcögtem a vonaton a fény és a csillogás városa felé, aztán odaérve leszálltam. Annyira nem ismertem még akkor a várost, hogy nem mertem gyalog nekivágni és a vonattól pár utcányira leintettem egy taxit és azzal mentem az előre megbeszélt albérlet felé. Azóta azért már nem annyira idegen a város, viszont még most se esne nehezemre eltévedni itt.
Vissza az elejére Go down
Sarah White
Sarah White
Életkor : 33
Foglalkozás : Tanuló, zongorista
Hozzászólások száma : 169

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyVas. Ápr. 05 2015, 20:07

-Szerintem több, mint némi, bár tény, a túlzott elragadtatás sem jó. A kevesebb néha több alapon, de azért jócskán nem árt, sokkal szívhez szólóbb tud lenni egy melódia ezáltal, hogy beleviszed magad. - Magyarázom a mindenféle gondolatom, remélem nem untatom vagy ilyesmi, csak hát úgy éreztem ez fontos és ő sem olyannak tűnik, aki csak a pénzért csinálná vagy ilyesmi.
-Persze, persze, de akkor is nagy dolog szerintem, tök egyedül belevágni, nem ismerve senkit és semmit... - Nézek rá nagy szemekkel, mert én ehhez nyuszi lennék.
-Hát akkor annyira azért nem új. Nem semmi... én mindig is itt éltem Los Angelesben, idevalósi a családom, szóval nekem új, bár én sem jártam minden zeg-zugában, mert elég nagy. De hát nem tudom van-e olyan személy, már ha nem idegenvezető vagy ilyesmi. - Mosolygok, szerintem túl nagy a város, bár ha mindig más részét néznénk, ki tudja. Lehet majd mondom a csajoknak, hogy miért ne, amolyan nagy projekt, feltérképezzük a várost meg ilyenek. Bár a sikátorosabb részét kihagynám persze, de hát... szerintem tutira érthető a dolog. Vagy nem?
Vissza az elejére Go down
Jennifer Frewer
Jennifer FrewerVároslakó
Életkor : 28
Foglalkozás : Énekesnő, pincérnő
Hozzászólások száma : 120

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyHétf. Ápr. 06 2015, 16:40

Élvezem a csaj társaságát. Hasonló dolgok érdekelnek mindkettőnket és a beszélgetéssel sincs gond, mert szinte folyamatosan megy. Mondjuk mellette biztos nehéz csendben maradni, mert úgy dől belőle a szó, mint keményből a füst. Ez persze nem baj, így legalább kevesebb eséllyel fogom őrületbe kergetni, ha rám jön a szómenés. Ha találok jó hallgatóságot akit érdekel amit mondok néha szabályosan le kell lőni, hogy beálljon a szám. viszont ezt nem szégyenlem, mert lefogadom ez a gén minden nőben megvan.
- Meg kell találni az aranyközéputat és akkor nem esz se túl csöpögős, se túl gépies a dal. - árulom el a saját véleményem. Persze egy nagyon szomorú dalhoz rettent sok érzelem kell, de az már kicsit más tészta.
- Úgy voltam vele, hogy nem veszíthetek. Legfeljebb ha nem jön össze hazamegyek, hiszen nincs messze az otthonom és a családom visszafogad. - mosolyodom el. Igen, jó, ha az ember tudja, hogy ha el is bukik van, aki nem taszítja el magától, aki visszavárja. Néha hiányzik Acton, mivel ott van minden barátom és oda köt számtalan emlék. Olyan más ez a város, annyival nagyobb és nyüzsgőbb. Acton százszor kisebb és nyugalmasabb. Mind a két hely szép a maga módján.
- Elhiszem, mert ez nagyon nagy város, az egyik legnagyobb mind közül. Pont az szép, hogy mindig van benne valami újdonság, sose unja meg az ember. - ilyen szempontból talán jobb, ez azonban kétszer se biztos. Egy kisvárosban is aki akarja megtalálja a változatosságot, csak azon múlik mennyire jár nyitott szemmel az ember.
Vissza az elejére Go down
Sarah White
Sarah White
Életkor : 33
Foglalkozás : Tanuló, zongorista
Hozzászólások száma : 169

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyHétf. Ápr. 06 2015, 16:57

-Najah, szerintem ez a művészet benne, de ez nehezen tanítható, az embernek magának kell rájönnie, hogy is van, mint is van! - Mert bárki megtanulhat énekelni, akár szépen is, de hogy jól tudjon énekelni, na az más tészta. A zongora detto, kell hogy érezze az ember a zenét, mert csak lejátssza a hangokat, mégsem lesz zene az egész.
-Hmm, mondjuk igen, ez elég biztos pont volt így szerencsére. Amúgy mit szóltak hogy eljöttél? Nem látogatnak meg? Én még a családommal élek, már félig, mert kolis vagyok, de bármikor hazamehetek, ami jó. - Fecserészem tovább, de ha túl személyesnek érez valamit gondolom úgy is szól.
-Na az tuti, bár ha véletlen eltévedsz akkor rögtön ijesztő és túl nagy lesz én mondom! - Nevetgélek kínosabban, mert velem volt rá példa, baromi ijesztő mikor azt sem tudod hol vagy és merre és minden utca egyforma.
-És amúgy miért pont Los Angeles? Mások New Yorkot meg Chicagot mondják a nyerőnek, én még egyikbe sem voltam. - Mosolygok, elsimítok a ruhámon néhány ráncot és hátradőlök a székben, így mégiscsak kényelmesebb.
Vissza az elejére Go down
Jennifer Frewer
Jennifer FrewerVároslakó
Életkor : 28
Foglalkozás : Énekesnő, pincérnő
Hozzászólások száma : 120

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyKedd Ápr. 07 2015, 11:37

- Igen, ebben tejesen egyetértünk. - bólogatok és bizony ezt minden dalnál az előadónak magának kel kitapasztalnia, neki is, nekem is. Egyes daloknál könnyű, viszont másoknál elég nehéz tud lenni.
- Támogattak. Én szoktam őket ünnepekkor meglátogatni. Néha persze hiányoznak, de hát valamit valamiért, ugye. - mondom és már tényleg nagyon várom a következő ünnepet amikor láthatom őket.
- Mindig tartok magamnál egy kis térképet erre az esetre. - mosolygok. Ennek az ötlete azután jött, miután majdnem elkéstem reggel a munkából, mert elgondolkodtam és rossz helyen fordultam le. Ha akkor nincs pár segítőkész járókelő jól le lettem volna tolva a főnököm által.
- Ez volt közelebb, meg érdekelt mennyi esélyem lehet abban a városban, ahol annyi jó filmet készítenek évente. - árulom el, bár azért az enyhe túlzás, hogy minden film, ami itt készül jó, de engedjünk meg ennyi túlzást és általánosítsunk kicsit.
Vissza az elejére Go down
Sarah White
Sarah White
Életkor : 33
Foglalkozás : Tanuló, zongorista
Hozzászólások száma : 169

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyPént. Ápr. 10 2015, 22:03

-Persze, ez alap. Gondolom jól esik hazamenni az otthonos környezetbe. De nem is szoktak feljönni hozzád? - Csodálkozom el, mert én megnézném hol él a kislányom meg megnézném milyen már Los Angeles.
-Hmm, ez nem rossz ötlet. Mondjuk a telón is van jóságos google map, én azt szoktam használni, ha nagy gáz van. A térképet lehet elszórnám, mikor átpakolok a másik táskámba, van egy pár, folyton cserélgetem őket. - Legyintek, mosolygok, szerintem tudja miről beszélek, ha nem is olyan beállítottságú mint én.
-Filmzenék is érdekelnek amúgy? Bár nem tudom, hogy megy mikor betétdal kell, de gondolom simán lehet hogy felkérnek valakit és akkor alkot valamit ami a filmet adja vissza. - Mosolygok, remélve ő többet tud mint én, ez izgalmas téma amúgy, lehet majd utánanézek, ha el nem felejtem. Mostanában olyan szétszórt vagyok...
Vissza az elejére Go down
Jennifer Frewer
Jennifer FrewerVároslakó
Életkor : 28
Foglalkozás : Énekesnő, pincérnő
Hozzászólások száma : 120

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptySzomb. Ápr. 11 2015, 21:00

- Igen, mindig jó őket látni. Nem gyakran jönnek fel, eddig kétszer voltak. - válaszolom és egyáltalán nem haragszom anyáékra emiatt. Apa heti hat nap dolgozik, anyának meg ott vannak a házimunkák és a húgom, akivel foglalkozni kell.
- Azzal az baj, hogy ha valakinek nincs mobilnetje rosszul járhat,mert nincs mindenütt wifi. Plusz nem frissítik túl gyakran. Könnyen lehet, hogy hiába keresed az adott utcát, mert azóta már átnevezték. A papíral is lehetnek bajok, de talán nem annyi. - véleményezem a dolgot és rámosolyogok. Persze ismerős az érzés, csak én sminkcuccaimmal szoktam így járni. A sima papírtérképbe is könnyen bele lehet kötni, viszont én maradok ennél. Ezt legalább nem kell folyton feltölteni, csak átrakni és az se nagy dolog. Ha az ember sokat csinálja rutinszerűen belerögződik és nem felejti el.
- Eddig még nem foglalkoztam velük, szóval nem tudom az ilyesmik hogy mennek, viszont lehet, hogy lehet, hogy úgy van, ahogy te mondod, hiszen egyes dalok teljesen jellemzik a filmet. - mondom és egyből beugrik a Frozen betétdala, mint legjobb példa erre, amit akkor hallottam, amikor karácsonykor megnézette velem a húgom.
Vissza az elejére Go down
Sarah White
Sarah White
Életkor : 33
Foglalkozás : Tanuló, zongorista
Hozzászólások száma : 169

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyPént. Ápr. 17 2015, 21:05

-Hmm, ilyenekre még nem gondoltam... Mondjuk nem szoktam használni, az is igaz. - Merengek el, mert amit mond tök logikus, én ennyire nem gondoltam bele sosem, csak azt tudom a térképet elhagynám. Kivéve ha valami cuki kicsire összehajtható cucc, mert akkor valahova elsuvasztom a táskámban mindig. Már ha benne nem felejtem az egyikben mikor cserélgetem...
-Utána kell majd nézni. Én csak az így neveld a sárkányodból gondolom, ott az a norvég srác írta a dalt és hát az kimondottan a meséhez van, nem az ő egyik dala. Nem tom láttad-e a klipet, meg ismered e a srácot, Eurovíziós győztes volt pár éve. - Mesélem, kedvelem azt a srácot, jól hegedül és édes a mosolya. Amolyan ezerwattos.
Vissza az elejére Go down
Jennifer Frewer
Jennifer FrewerVároslakó
Életkor : 28
Foglalkozás : Énekesnő, pincérnő
Hozzászólások száma : 120

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyPént. Ápr. 17 2015, 21:32

Amikor egyetért velem csak mosolyogva bólintok. Amennyire hasznosak első ránézésre a mostani modern kütyük és a rajta lévő alkalmazások annyira lehet velük sok a macera. Leesik a készülék, vagy meghibásodik és máris lehet vinni a szervizbe. Ettől függetlenül nekem is van ilyen úgymond okos telefonom, de nem vagyok tőle túlságosan elszállva. Az a legnagyobb baj ezekkel a mai készülékekkel, hogy kényes kis jószágok, plusz sokszor okosabbak, mint a gazdáik. Én se vagyok teljesen sötét, viszont képes olyanokat kiírni a telefon, hogy csak nézek, hogy miket nem tud.
- Hallottam már róla, jó hangja van. - mondom bár nem lepődnék meg rajta, ha nem sokára eltűnne ő is a süllyesztőbe. Sok tehetségkutatóban megismert sztárról pár év múlva már egy fél szót sem hallani. Ezért is nem próbálkoztam még ilyen műsorokban.
- Mennyire veszed komolyan a zenélést? - teszem fel a kérdést, ami jelenleg mozgatja a fantáziám. Szerintem komolyan veszi hallva a játékát, de lehet, hogy csak simán ügyes.
Vissza az elejére Go down
Sarah White
Sarah White
Életkor : 33
Foglalkozás : Tanuló, zongorista
Hozzászólások száma : 169

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptySzomb. Ápr. 18 2015, 19:13

-Jaja, szerintem is jó a hangja, bár én a hegedűjátékát bírom inkább. Tehetséges fazon. - Mondom Rybakra, én nagyon kedvelem a srácot. Igaz, inkább a hazájában és a fehér oroszoknál népszerű, nem nálunk, de ez nem gond. A neten meg lehet találni bármit, őt is.
-Hogy mennyire? Szemszög kérdése. Ha rendes zenesulis emberkéhez mérten nézzük akkor komolytalanul, ha olyat aki hobbiból zongorázik, akkor meg nagyon komolyan. Sokat zongorázom, sokat foglalkozom a zenéléssel és a zenével magával, de nem csak ezt csinálom, sokat lógok a csajokkal meg ugye tanulok is. De mindig gyakorolok, mert enélkül kiszökne a gyakorlat az ujjaimból, amiért nagyon fájna a szívem. - Magyarázom a dolgot neki, mert ezek tények, szenvedélyem a zongora, vagy inkább a zene világa, de nem vagyok a rabja, legalábbis nem úgy hogy nincs életem mellette.
-Sok fellépésed volt már amúgy? Mennyire vagy lámpalázas? - Ezeket sem hátrány tudni, ne a színpadon derüljön ki, hogy lelki támogatás is kell, nem csak zenei.
Vissza az elejére Go down
Jennifer Frewer
Jennifer FrewerVároslakó
Életkor : 28
Foglalkozás : Énekesnő, pincérnő
Hozzászólások száma : 120

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyVas. Ápr. 19 2015, 11:58

- Igen, nagyon ügyes. Kevesen tudnak két dolgot ilyen jól csinálni. - illetem én is pár dicsérő szóval a tehetséges hegedűművészt. A játéka mellett még az általa írt dal szövege is nagyon jó, le a kalappal előtte. Nem kis dolog lehet megnyerni egy ilyen nívós versenyt, akinek mégis sikerül arra nem csak ráfogják, hogy tehetséges és erre ő az élő példa.
Nem is gondoltam, hogy ilyen összetett választ kapok, viszont kicsit se bánom, hogy nem pár rövid mondattal elégítette ki a kíváncsiságom. Minél jobban kitárulkozunk egymásnak annál jobban összeszokunk, ami a későbbi közös munkáknál jól jöhet.
- Az a jó, ha az embernek nem csak a zenéből áll az élete. Kell hogy más is érdekeljen minket, mással is foglalkozzunk. - árulom el a véleményem. Hallottam már olyan sztárokról, akiknek annyira csak a zene körül forgott minden, hogy amikor a karrierük elkezdett hanyatlani jóformán beleőrültek.
- Nem nagyon, heti 1-2 max. Nem vagyok olyan, aki szinte hány az izgalomtól és úgy kell kiskanállal összekaparni fellépés előtt, de az egészséges izgulás azért megvan. - válaszolom. Ha lámpalázas lennék egyedül valószínűleg még idáig se jutottam volna el, mert nem mertem volna színpadra lépni amikor lehetőségem volt rá. Viszont a másik véglet se vagyok. Valahova a kettő közé helyezem magam az előbbihez picit közelebb állva.
Vissza az elejére Go down
Sarah White
Sarah White
Életkor : 33
Foglalkozás : Tanuló, zongorista
Hozzászólások száma : 169

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyVas. Május 03 2015, 22:28

-Hmm, igen. - Szerintem azért vannak páran, de ez a srác írja a dalait is asszem, meg zongorázni is tud meg ilyenek, szóval emiatt egyet értek Jenniferrel.
-Na igen, van szépsége annak is, ha csak a zenének élsz, de eléggé beszűkül a látástered meg a gondolkodásmódod, ami nem jó. Szerintem egy idő után nem tölt fel a dolog. Persze lehet csak én vagyok így, de... - Vonok vállat, mert ha valami igazán nagyot akarsz csinálni nem árt ha belebolondulsz kicsit szó szerint is, de én nem vagyok ennyire nagyra törő.
Megkérdezem aztán mennyire lámpalázas, meg mennyi fellépése van, több mint gondoltam.
-Azért a heti 1-2 az elég sűrű! Jó ha ennyi összejön! Annyi kell, az kellő doppingot ad, kellő adrenalint termel. Meg jobban fog az agy, ha van egy kis lámpaláz, szerintem. - Ecsetelem neki, mert nem jó szerintem ha semmi izgalmat nem okoz a fellépés maga, ennyi dopping kell.
-Amúgy tudsz valami hangszeren játszani? - Hirtelen nem tudom eldönteni, csak az énekben vagyok biztos, másban most nem, de maximum ha már kérdeztem közli velem. Elég szórakozott tudok lenni, az az igazság, de talán elnézi.

//Bocsi, elhavazódtam, igyekszem sűrűbben írni!//
Vissza az elejére Go down
Jennifer Frewer
Jennifer FrewerVároslakó
Életkor : 28
Foglalkozás : Énekesnő, pincérnő
Hozzászólások száma : 120

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyHétf. Május 25 2015, 18:16

Nagyon örülök, hogy így egyetértünk Sarahval. Megértjük egymást, nem vitatkozunk. Úgy érzem kezdünk kicsit össze is barátkozni. Így a közös munka is jobban fog menni, amitől a közös fellépéseink is jobbak, élvezhetőbbek lesznek.
- Teljesen igazad van. Jó, ha az ember szereti azt, amit csinál, viszont nem szabad, hogy csak ebből álljon az élete. - mondom. Sajnos egy karrier sem tart örökké, ezért is fontos, ha mással is törődünk. Akkor legalább van valami amibe kapaszkodhatunk, ha leáldozik a csillagunk.
- Annyira nem. Szombat estenként szoktak fellépni egy kis bárban, néha becsúsznak apróbb fellépések, de nem mindig. Egy kis adrenalin pedig tényleg kell. - felelem. Egy kis izgalom kell, mert ez is hozzátesz a dalhoz.
[color#ff0066]- Nem. Régebben próbálkoztam többek közt a gitárral is, viszont nem igazán ment.[/color] - válaszolom. Nem minden énekes tud hangszeren is játszani. Én ettől nem érzem magam kevesebbnek és szerintem ez számít igazán. Az embernek fontos, hogy elégedett legyen önmagával.

//Én kérek elnézést. Sad//
Vissza az elejére Go down
Sarah White
Sarah White
Életkor : 33
Foglalkozás : Tanuló, zongorista
Hozzászólások száma : 169

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah EmptyVas. Május 31 2015, 21:11

//Nem baj, jó lesz ez xD Sztem kezdjünk újat xD Küldök PMet Sebyvel //

Egyetértően bólogat, ezek szerint egyetértünk abban, hogy a zene jó, a zene élvezet, de kell más is az ember életébe, mert meggárgyul. Na jó nem, csak épp nem fog igazán élni.
-Na jó, de ezekre fel is kell készülni, nem énekelheted mindig ugyan azokat a dalokat szóval mindig kellenek újak is, az meg munka és idő. És hát előbb beszéltük hogy nem lehet csak ezzel foglalkozni. - Magyarázom, szerintem miért nem kevés de miét jó emellett.
-lehet csak nem a gitár való neked. csomó más hangszer is van, bár ha énekelni szeretsz az csak plusz. Nem tudom miért de hozzád valahogy a fuvolát társítom, az olyan könnyed, de mégis egyedi. Legalábbis manapság, sajnos kevesen fuvoláznak! - Nevetgélek, kicsit zizi vagyok az ilyen dolgaimmal de nem vagyok veszélyes.
Aztán még beszélgetek vele, kérdezgetem mindenféléről, arról is szokott-e vásárolgatni, mert egyszer elmehetnénk, ha gondolja, na meg persze ugye ha neki is megfelel akkor gyakorolni is fogunk, meg fellépni, előre is nagyon várom! De egy közös csajos program igazán összehozza az embereket, legalábbis szerintem.
Aztán mondom hogy jelenésem van még, de elkísérem egy darabon, fecsegek vele tovább, aztán szaladok a dolgomra.

//Kösziiii, ha gondolod kezdjünk valami újat Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty
TémanyitásTárgy: Re: Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah   Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah Empty

Vissza az elejére Go down
 

Csak dallamosan! ~ Jennifer és Sarah

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Csajos délután ~ Jennifer és Sarah
» Amelia&Jennifer
» Lazíts! (Jennifer és Usui)
» Jennifer&Daryl - give me a chance (Kreatív pizzázó)
» Csak nem? ~ Will és Lizzy

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Frances University :: Hogy mire vagy jó... :: Munkahelyek :: Archívum-