Frances University
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az oldal teljes tartalmát csak regisztrált és elfogadott karakterlappal rendelkező felhasználók tekinthetik meg!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
KARAKTERES HÍREK
2017/2018-as tanév II. félév
Üzenődoboz
USERES JÓSÁGOK
STATISZTIKA
ÖSSZESEN
81 fő - 46 férfi / 35 nő
VIZUÁLIS KOMM.
11 fő - 6 férfi / 5 nő
KLASSZIKUS KOMM.
12 fő - 7 férfi / 5 nő
MŰSORGYÁRTÁS
9 fő - 4 férfi / 5 nő
MARKETING KOMM.
7 fő - 2 férfi / 5 nő
FILMMŰVÉSZET
13 fő - 8 férfi / 5 nő
OKTATÓ
5 fő - 3 férfi / 2 nő
VÁROSLAKÓ
24 fő - 16 férfi / 8 nő
Legutóbbi témák
» Kérlek, szükségem van... - megrendelések
Amy Matthews EmptyPént. Feb. 14 2020, 20:58 by Sebastian McBridge

» New Possibility
Amy Matthews EmptyKedd Júl. 03 2018, 22:01 by Judith Moody

» Befejeztük! - archiváltató
Amy Matthews EmptySzomb. Ápr. 07 2018, 08:20 by Vincent Sparks

» Szalmaszál - Reeve-Eric
Amy Matthews EmptyPént. Ápr. 06 2018, 13:20 by Reeven Callagher

» Rosemary Marshall-Gray
Amy Matthews EmptySzomb. Márc. 17 2018, 21:56 by Rosemary Marshall-Gray

» Familiar stranger
Amy Matthews EmptyHétf. Márc. 05 2018, 07:10 by Judith Moody

» Átalakítás
Amy Matthews EmptyVas. Márc. 04 2018, 18:32 by Isabella Williams

» Hurtful love - Reeven*Felix
Amy Matthews EmptyVas. Márc. 04 2018, 00:13 by Felix Kaleolani

» Claire és Kouji
Amy Matthews EmptySzer. Jan. 03 2018, 10:50 by Claire P. Collins

» The hurt, the blame - SammyEric
Amy Matthews EmptySzer. Dec. 27 2017, 22:59 by Eric A. Blake

Top posting users this month
No user
Design: Izzie & Bree

A jobb megjelenítés érdekében használj Google Chrome böngészőt!

Megosztás
 

 Amy Matthews

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Amy Campbell
Amy CampbellMarketing kommunikáció
Életkor : 28
Foglalkozás : Tanuló, Önkéntes
Hozzászólások száma : 37

Amy Matthews Empty
TémanyitásTárgy: Amy Matthews   Amy Matthews EmptyHétf. Okt. 27 2014, 11:24


Amy Victoria Matthews


Nő; 19; Klasszikus Komm., Fotográfia; Második évfolyam
Amy Matthews Et-5

Geek princess

The joy will always help us, even if the total darkness because the light dispels the darkness..


This is me

Megszülettem.. Teljesen normális családban éltem, majd született egy hugicám aki 6 évvel fiatalabb nálam. Szépen éldegéltünk egy családi házban, minden napnak meg volt az üteme, de történt valami, amit soha nem fogunk kiheverni s elfelejteni.
Én tényleg úgy érzem, hogy én tehetek róla, teljességgel így érezem, de a szüleim még mindig nem ezt állítják, na de nem kerülgetem.. Tehát, a testvéremmel egy napon lusta voltam foglalkozni, mindent kitaláltam, hogy nekem nincs rá  időm, így beraktuk egy napra az óvodába, eddig még rendben van minden. Aztán – már a felvigyázok mesélése szerint – Taylor, a húgom szépen játszott a hintán, míg valaki jobban meg nem lökte, s leesett. Azt állította nincs baja, de én éreztem, hogy valami történt, egy nap arra keltem, hogy újra csúszik, mászik a padlóm, azt hittem viccel, de nem valami történt a fejével és úgy csinált, mint egy kisgyermek. Össze-vissza jártunk orvosoknál, az egyik küldött  a másikhoz, míg be nem került a kórházba. Apáék minden napjaikat bent töltötték, én szinte el voltam feledve, s nem mintha én nem féltettem volna, de mégis más gyerek fejjel. Aztán egy nap úgy jöttek haza, ahogy addig soha, sokkal lesújtottabban , azt mondták üljek le a székre, engedelmes voltam. Elmondták, hogy Taylornak nincs sok hátra, már csak pár napig élhet és hogy nem tehetnek mást, kitört belőlem minden érzelem, egyszerre, hogy hiányoztak a szüleim és hogy nem figyeltek rám, elképzeltem milyen lesz ezek után, minden, minden mely egy gyerek szívben lakozik.
Pár hónap múlva, még mindig iszonyat csend volt a lakásban, nem engedtek  el a szüleim sehová, sőt még ő maguk is szinte bezárták magukat. Aztán kopogtatott a szerencse – szó szerint – belépett egy anyuka az ajtón, aki elmesélte, hogy az ő fia tehetett Taylor leeséséről,  elmesélte, hogy a fiú azóta nem megy hinták közelébe, s hogy mindenkire vigyáz, s hogy ő hagyta ott nála a rejtélyes plüssöt. Azok után minden nap eljött hozzánk és észhez térítette anyáékat, mert magukban is kárt tesznek, bennem is . Lassan- lassan felépültünk és rájöttünk, hogy nem lehet így élni.
Még mindig a szívemben hordozom azokat a pillanatokat, de tudom, hogy a kis Taylor még mindig velünk van és több emberre is számíthatok az életben akiknek nem akarok rosszat, így élnem kell, meg kell mutatnom, erős vagyok.

Teltek az évek, anyáék még mindig úgy óvtak, mint egy kis törékeny darabot, ami az évek alatt, ha nem vigyáznak rá elkopik, s nem épül fel soha.. Rájöttek pár elejtett megjegyzésemből, hogy nem esett jól, mikor szinte nem is vettek észre, így próbálták bepótolni az elmaradt dolgainkat, ami - sajnos - nem ilyen könnyű, nem lehet egy családi túrázást vagy egy fontos szülinapot később bepótolni. Na jó, ne essünk túlzásokba, még talán a kirándulások beleférnek, de azok akkor sem úgy az igaziak. Igaz, hogy sikerült, és a kapcsolatunk lépésről lépésre helyre jött, ahogy csak tudott, a kis kori teendőket természetesen, nem lehetett bepótolni, viszont (például) a sok anya-lányos nap is segítettek. Mind idővel, s tárgyakkal is próbálták bepótolni, itt gondolva a tanuláshoz szükséges cuccokat, könyveket, amik ráadásul nagyon jól jöttek.
A könyv a második dolog, ami segített felállni a gyászból. Taylor halála utáni napokban szinte mindennapjaim egy könyv bújása alkotta, megpróbálkoztam evés, tanulás és más egyéb programok közben is olvasni. Néha az emberek agyára mentem, de a könyveket mégis fura lenne eltiltani egy gyerektől. Mindez ösztönzött a sok tanulásra, ennek köszönhettem, hogy simán felvettek az iskolába, vagy megismerkedhettem Daniellel, életem legjobb - és egyben legfurcsább - választásához. Azért mondom, hogy furcsa, mert (nagyon) sok mindenben különbözünk, s ő tenne olyat, amit én szinte elítélek. Például ő nem az a tanulós ember, bár sokszor próbáltam változtatni ezen, de ha nem megy bele akkor nem erőszakoskodom, ő ilyen és kész. Rettentően szeretem, mikor bevillannak a régi emlékek ott van mellettem és vigaszt nyújt. Hálás vagyok a.. könyveknek, a sorsnak, a tanulásnak, a szüleimnek? Nem is tudom, mindegy is, az a lényeg, hogy hálás vagyok, hogy bekerülhettem a suliba és találkozhattam vele.
És, ha már így beszéltem a könyvekről, nem bántom meg a fényképezés témát sem. Ugyanis fotográfiára jelentkeztem - és jelenleg oda is járok -, s nem véletlenül.
Egy forró nyári napon történt, mikor a szüleim úgy gondolták, hogy a padláson hirtelen ki kéne takarítani, nem ellenkeztem, de később rájöttem, hogy ott sokkal, de sokkal melegebb van.. Találtam viszont egy titokzatos és furcsa parókán, egy-egy régi, ciki ruhadarabon és sok használhatatlan tárgy között egy régi fajta fényképezőt, amit azon nyomban ki is próbáltam, bár nem volt már valami jó korába, én mégis előszeretettel vizsgálgattam. Majd, egy karácsonyra megkaptam életem első (modern) fényképezőjét, természetesen elkezdtem róla olvasni, de a fényképezéshez több tapasztalat kell, mint némi tudás a könyvekből.
Bár, igazán sokat töltöttem könyvekkel, és a fényképezőmmel az időt, mégis mindig figyeltem a szüleimmel való kapcsolatomra, hisz első a család. Meglepő, de anyut tudtam mindig mindennel megfűzni, apát csak anyu után. Azért meglepő, mivel mások elmesélése szerint sokkal több apuka adja meg magát a lányának, de ez úgy látszik apánál nem igaz. Természetesen ettől függetlenül ugyanúgy szeret, de mégis más, ha tudna Danielről.. Hát, azt hiszem nem úgy kezdené, mint anya, először is leordibálna, majd felkeresné őt, aztán inkább nem részletezném miként tenne, HA anyu nem lenne, mert ő más. Máshogy fogja fel, egy másik embert lát aki éppúgy segíti az ő féltet lányát, mint saját maga, ebben biztos vagyok, mert anya tudja. Elmondtam neki, mint minden mást, mert egy idő után helyre rázódott a kapcsolatunk, és egyre jobban megbíztunk egymásban, és lassan, szépen mindenki rájön, hogy ez így jó.

Visszatérve, az én hercegemre, egy furcsa helyen és pillanatban találkoztunk. A furcsaság, hogy éppen akkor csevegtünk egy bárban a barátnőimmel. Egy csajos délutánnak indult, minden témába beleugrottunk. Majd már szinte mindenki elment, én még maradtam és iszogattam kicsit (természetesen nem alkoholt) és bevallom még könyv is volt nálam, azt olvastam. Valaki belépett az ajtón, felnéztem, ismerős volt, de nem igazán figyeltem a krimi szinte minden figyelmem elvette. Aztán, ha jól emlékszem hirtelen benedvesedett a lapja, mérges voltam, mindig mérges vagyok ha egy könyv rongálódik. Meglepődtem, mikor a személy, aki a suliból volt ismerős segített, próbálta felitatni egy zsepivel az üdítőt. Meglepődtem, mert ez a személy Daniel volt, aki nem egy segítőkész ember hírében volt.
Ezek után, azt hiszem ki lehet találni - ha az ember sok romantikus filmet látott életében -, hogy bemutatkozott, én viszont és sokat beszélgettünk.
Már nem bánom, hogy a könyv odalett. Hisz könyv lesz mindig, de egy ilyen kapcsolat, nem hiszem, hogy mindig adódhat.



Shine on me

Hogy milyen is vagyok? Hm.. Mindenképpen jó tulajdonságom, hogy szeretek tanulni, új dolgokat is, de úgy általában is. Ettől függetlenül rendetlen vagyok, mert elpakolok én természetesen, de nem marad úgy sokáig, ragaszkodok a dolgaimhoz, így értve a tárgyaimhoz is és talán azért is vagyok kicsit rumlis. Na meg, az emberekhez is ragaszkodok, megvédem őket, lehet, hogy elsőre egy visszahúzódónak látszódok, de azért kiállok magamért, másokért pedig még jobban, ez pedig meglepő is lehet elsőre. Néha első látásra ítélem meg az embereket, ezen próbálok dolgozni, így volt az én szerelmemmel is, de rájöttem, hogy nagyot tévedtem. Nagyon sokszor alig lehet megállítani, mintha nem férne belém több energia, de van mikor az ellentetje történik meg, akkor jobb nem hozzám szólni, mindenen felkapom a vizet,talán egy légyzümmögését is meghallanám abban az állapotomban. Olvasni is szeretek, teljesen jó szórakozás, feltöltődés, próbálom rávenni Danielt is az olvasásra,  kisebb- nagyobb sikerrel.  Sajnos, igen könnyű megbántani, de nagyon könnyű örömet okozni nekem. Egy aranyos, romantikus filmtől el tudom sírni magam. Elég felejtős vagyok, simán elfelejtek egy szülinapot, egy tanórát – bár ezeknél jobban igyekszek odafigyelni – vagy egy találkát, ezt naptárral, vagy a telefonommal oldom meg. Szeretem magam kisminkelni, nem mintha oly’ nagy cicababa lennék, de szeretek szépítkezni, talán emiatt is kések néha el dolgokról..



Show a little more

Szép nyári reggel van, a teámat szürcsölgetem még semmit nem tudva a mai napomról, benyomom a tévét és így üldögélek, míg be nem lép apu. Nem szól semmit csak int és az irodájába siet, én se különösebben figyelek rá, még kissé álmos vagyok. A szemem a heti újságra  téved, ami tegnap óta ott csücsül a kávézó asztalon, meg akad a szemem egy kiemelt íráson "FRANCES UNIVERSITY", felhívta a figyelmem így azonnal leteszem a teám, belelapozok és megkeresem a cikket. Majd már azon veszem észre magam, hogy apu iroda ajtajánál állok
- Anyu hol van?– kérdezem izgatottan, és igen, nem apához szaladok először ő azonnal nemet mondana, kiengedné el a drágalátos féltet kislányát hirtelen? Válasza rövid és gyors „Kertben”. Kiszaladok, ügyet sem vetve, hogy a nyuszis pizsamámban teljesen leégek a szomszédok előtt, ha minden jól megy nem látnak sokáig.
- Halgass végig! – nyomom a kezébe az újságot, majd elkezdek hadarni – Nagyon. Nagyon tetszik minden, figyelj, ez teljesen rendben van, minden meg van benne, ami nektek fontos.. Nézd! Van olyan szak.. Meg olyan.. – most gyorsan mutogatok a lapra, aztán ő elvigyorodik.
- Rendben. – kikerekedik a szemem, hogy ilyen gyorsan megengedi, sikítok egyet, s már rohanok apának is elmondani a hírt.  Teljes izgatottság fog el, elképzelem a kolis napjaim, csak úgy repdesek az örömtől. Természetesen apa nem mert anyának ellen mondani..
Hát, így kerültem én ide..  



Show a little less

Szeretek írni,de kizárólag magamnak, vagy esetleg hozzám közelebb állóknak mutatom meg (esetleg ilyen oldalakon). Fényképezni is szeretek, de természtesen ez is teljesen amatőr dolog.



TEMPLATE BY BEE at CAUTION 2.0
Vissza az elejére Go down
Hyun Zin Woo
Hyun Zin WooVároslakó
Életkor : 34
Hozzászólások száma : 2334

Amy Matthews Empty
TémanyitásTárgy: Re: Amy Matthews   Amy Matthews EmptyPént. Okt. 31 2014, 18:40

Elfogadva

Szia Molylepke!
Megdolgoztál érte rendesen, de remélem nem bántad meg és talán kicsit jobban összeállt a kép a fejedben. Nekem egyre szimpatikusabb vagy. Bár Danielt még mindig nem értem - de nyilván tudsz valamit, ami miatt más volt veled, mint általában.
Azért ne korlátozd rá minden szabad perced, biztos vannak még érdekes emberek, akikkel jól kijönnél. Menj foglalózni, aztán ugorj a herceged nyakába! Very Happy



Nyilvántartás és avatarfoglaló
Karaktertabló
Kollégiumi házirend és beosztás
Felelős tisztségek

Vissza az elejére Go down
https://frances.hungarianforum.com
 

Amy Matthews

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Frances University :: Átvehetőek karakterlapjai-