Frances University
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az oldal teljes tartalmát csak regisztrált és elfogadott karakterlappal rendelkező felhasználók tekinthetik meg!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
KARAKTERES HÍREK
2017/2018-as tanév II. félév
Üzenődoboz
USERES JÓSÁGOK
STATISZTIKA
ÖSSZESEN
81 fő - 46 férfi / 35 nő
VIZUÁLIS KOMM.
11 fő - 6 férfi / 5 nő
KLASSZIKUS KOMM.
12 fő - 7 férfi / 5 nő
MŰSORGYÁRTÁS
9 fő - 4 férfi / 5 nő
MARKETING KOMM.
7 fő - 2 férfi / 5 nő
FILMMŰVÉSZET
13 fő - 8 férfi / 5 nő
OKTATÓ
5 fő - 3 férfi / 2 nő
VÁROSLAKÓ
24 fő - 16 férfi / 8 nő
Legutóbbi témák
» Kérlek, szükségem van... - megrendelések
hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyPént. Feb. 14 2020, 20:58 by Sebastian McBridge

» New Possibility
hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyKedd Júl. 03 2018, 22:01 by Judith Moody

» Befejeztük! - archiváltató
hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptySzomb. Ápr. 07 2018, 08:20 by Vincent Sparks

» Szalmaszál - Reeve-Eric
hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyPént. Ápr. 06 2018, 13:20 by Reeven Callagher

» Rosemary Marshall-Gray
hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptySzomb. Márc. 17 2018, 21:56 by Rosemary Marshall-Gray

» Familiar stranger
hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyHétf. Márc. 05 2018, 07:10 by Judith Moody

» Átalakítás
hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyVas. Márc. 04 2018, 18:32 by Isabella Williams

» Hurtful love - Reeven*Felix
hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyVas. Márc. 04 2018, 00:13 by Felix Kaleolani

» Claire és Kouji
hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptySzer. Jan. 03 2018, 10:50 by Claire P. Collins

» The hurt, the blame - SammyEric
hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptySzer. Dec. 27 2017, 22:59 by Eric A. Blake

Top posting users this month
No user
Design: Izzie & Bree

A jobb megjelenítés érdekében használj Google Chrome böngészőt!

Megosztás
 

 hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Sebastian McBridge
Sebastian McBridgeAdmin
Életkor : 37
Foglalkozás : Fordító, oktató, tolmács
Hozzászólások száma : 3369

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian   hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyPént. Jún. 06 2014, 20:25

-Cöh... - Mondanám hogy várhatja, de nem vagyok szent, inkább vagyok ördögfióka mint szárnyas angyalka.
-Tisztában vagyok vele, betartom. - Mondom neki, kiérezheti, hogy nem veszem félvállról, komolyan veszem.
-Jól van. Bár nem tudom észrevennék e, elég szellős a lakás. - Hát... lehet senkinek nem tűnne fel hogy eltűntem. Na jó, a főnökeim tuti kiakadnának.
-Persze. - Nálam is van, nem is egy hanem egy doboznyi, de hát nem hitte volna hogy Phoenix-szel ilyen is szóba jön. Valahogy olyan... érdekes.
-Jól van. - Bólintok. Aztán hallgatom, kioktat, csúnyán, de megérdemlem, ha dacos is vagyok, most titkolom és elnyomom.
-Nem, engem valóban nem. - Kivéve Henry, de ő nincs itt. - De kétlem hogy rám pazarolnák a drága drogot. - Vonok vállat.
Aztán szemet forgatok.
-Mert lettem volna angol úriember? Nehéz kihozni a sodromból, de ha megtörténik nem tudok higgadtan gondolkodni. Kész, ez van, akkor túl vakmerő leszek és szabad szájú. - Ismerem saját hibáim, ezért is kerülöm az ilyen helyzeteket. Csak nem mindig sikerül.
-Nem csodálkoztam. Nagyon. - Teszem hozzá, mert először azért meglepett. - De kivitt, szorult belé is emberség, nem szidom. - Nagyon, legalábbis szidhatnám jobban is de nem teszem.
De jól esik hogy foglalkozik velem, nem is értem miért. Nem vagyok senkije, megszoktam hogy csak én gondolkodik maradian, hogy ez nem alap. Szóval jól esik, az is hogy szúrósan néz húzzak el egy dokihoz. Lesütöm a szemem, igaza van, eltolom a csinos, bevert pofám majd oda is.
Zavarba jövök, nem akarna semmit? De olyan... látszik fogalmam sincs mit akar, vagy mitől tartok. Azaz de, én tudom mitől tartok, az öcsémért harapok, bármit megtennék érte, nem tudok rendesen gondolkodni ha ő is szóba kerül, rögtön úgy érzem fenyegetnek.
Aztán csak megfeszül az állkapcsom, lehunyom a szemem, olyan szerencsétlennek érzem magam, de nem mutatom.
-Az én hibám volt... én ápoltam de... - Akad el a hangom. - Nem szeretném még egyszer ezt. Veled se. - Nézek rá, ez tudom hogy hülyén hangzik, látszik is rajtam, hogy nehezemre esik erről beszélnem. - Ő az öcsém, nem fogom elmesélni csak úgy, hogy mi történt vele. Gondolom a te bátyád se mondja el fűnek fának. És amikor láttam rosszul vagy... - Vonom meg a vállam. - Sajnálom. - Nem is tudom miért mondom, hiszen nem csináltam semmi olyat tudtommal ami borzasztó lenne, de mégis. Neki se lehet könnyű, gondolom tudja vagy sejti mi bajom. Vagy nem. Már nem tudok semmit. Csak azt hittem... olyan fura volt ahogy közölte.
-Mindenből. Attól hogy én hülye vagyok ő róla ne vonj le következtetéseket. Nem ismered, nem szeretném, hogy általam vagy papírok alapján gondolj róla bármit is. - Elvégre nem volt soha a legjobb tanuló, még tanul is, drogozott. Ez nem ad a papírok alapján valami fényes képet róla, pedig ő igenis nagyon értékes ember. Nekem egészen biztosan.
-De kérdezz ha akarsz, válaszolok. - Legalábbis nagyon fogok igyekezni. Amúgy is elmúlt éjfél, tökéletes lelkizős idő van vagy mi a fene. Lögybölöm az italt és nézem a mézszínt ahogy másképp esik rajta a lámpa fénye. Tetszik. Majd inkább iszok belőle, lehet tényleg paranoiás vagyok. meg is ereszkedett a vállam és hagyom hogy a hajam a szemüveg elé tüsténkedjen és rakoncátlankodjon, nem tud izgatni. Kezd hatni az alkohol meg a kenőcs, de eszembe jut az orrom, leteszem a szemüveget az asztalra, veszek az ujjamra egy kis kenőcsöt és elkezdem bekenni óvatosan a törést ahogy hátra dőlök.
Vissza az elejére Go down
Phoenix d'Abo
Phoenix d'AboVároslakó
Életkor : 47
Foglalkozás : mecénás, mentor, szabadúszó műkedvelő
Hozzászólások száma : 311

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian   hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptySzomb. Jún. 07 2014, 13:07



- Pont azért vennék észre, a hullabűz elég sűrű, de ha szellőzik valahol, akkor kikacsint, és szétterjed a lépcsőházban - átható, kitüntető figyelmét mind a fiúra fordítja, és még csak alig tudja elhinni, hogy ettől neki mennyire is jó. Vagyis nem biztos, hogy jó, de azért nem olyan rossz.
- Amire gondolok, az nem olyan drága, és szerinted, ha arra pazarolják, hogy középkategóriás tinilányok italába szórják táncolós bulikon egy kis móka kedvéért, akkor majd beléd nem tolnak belőle, miután felbosszantottad őket? Emlegettem már a naivitásod? - gondolkodik el látványosan.
- Lettél volna okos és higgadt. Nem azt akarod, hogy figyeljenek rád, és józan, felnőtt emberként vegyenek számításba téged? Nem követeled meg magadnak ugyanazt az emberi tiszteletet, ami kijár másnak? Akkor viselkedj ahhoz méltón. Ki áll le verekedni, néhány izomagyú barommal, akik meg akarnak verni valakit, aki lehet hogy nem is ártatlan? Na ki? - a kérdés nem költői, bár lehet elég az osztásból, de ha már belekezdett, elmegy a falig.
Mindig elmegy.
- Az emberségességénél fogva fogom irodába vonszolni, ha nem sikerül elkapnom - vigyorint szélesen, mert még vannak kételyei annak az embernek az emberségével kapcsolatban, aki megrugdalta egy liftben. Bár tény, nagyobbat is rúghatott volna.
Aztán a vigyora elpárolog, a szemébe újra komolyság költözik, meg valami nagyvonalúság, amivel a helyzetet kezeli. A cigarettába szív, a fémes, műanyagos végét okosan nem rágcsálja.
- Velem? - lepődik meg - Tartok saját testvért, aki látogathat az elvonón, meg összeszedhet, ha rossz vagyok - a keserűségétől szinte megromlik a brandy a nyitott üvegben. Tartaná ő szívesen Griffint, selyempárnán, vitrinben, boldogságban, de hát a drogos, léha kisöccsöknek csak az álmaik nagyok.
- Akkor a kör bezárult, hallod magad? A szememre hányod, hogy miért nem kérdeztem, amikor magad is beismered a nyilvánvalót, erről a dologról nem beszélnél. Nem is baj ez, mindkettőnk idejével és energiájával spóroltam.
Sajnálja. Feljebb rebben a szemöldöke, hogy vajon mit, de nem siet elébe a dolgoknak kérdéssel, igazán ráér.
- Sebastian... az emberek automatikusan vonnak le következtetés a másikról, ezt mégis hogy gondoltad megakadályozni? És miért? És hogyan kerülne összefüggésbe a rólad megismert személyiségjegyek vele? Nyilvánvalóan nem tudom hozzád hasonlítani, elvégre ő lőtte magát, te meg nem, te elítéled ezt az egészet, ő meg nyilvánvalóan nem ítéli el, te szenteskedsz az emberek között, bár meglehetősen hebrencs egy szent vagy, ő meg, feltételezem, hogy egyáltalán nem. Na és akkor mi van, ha én ezt gondolom? Ebbe még nem halt bele senki sem.
Nem dől hátra, a fél lábát felhúzza a kanapéra, amolyan féltörökülésbe, a másik a szőnyegen marad, így szembe tud fordulni egészen a fiúval.
- Nyugalom, nincsenek kérdéseim, nem vallatni jöttem - és amit tudni akar, azt már úgyis tudja. - Bár ez a reakció felvet némi kérdést. Az elvonósokat hivatalból küldik a pszichológushoz, de nem gondoltál arra, hogy neked is el kéne menned? A rokonoknak, barátoknak se árt, mert a társadalmi gátlásaik, és a jófiú szerepük miatt, sokkal jobban képesek belebolondulni az esetbe, mint maga a függő.


Vissza az elejére Go down
Sebastian McBridge
Sebastian McBridgeAdmin
Életkor : 37
Foglalkozás : Fordító, oktató, tolmács
Hozzászólások száma : 3369

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian   hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptySzomb. Jún. 07 2014, 17:28

-Hmm, ez is igaz. - Bólintok rá, akkor észrevennék a hullám, éljen...
-Nem elégszer. - Mosolygok rá kissé bárgyún, de aztán átmegy hagyjál békén félrenézésbe.
-Én, de én ezt akkor sem érzem rossznak. Hova fajulna a világ ha mindenki beszűkülne a saját kicsiny világába ha rohadtul nem foglalkozna, hogy összeesik mellette valaki? Mert lehet részeg, meg drogos. És ha leesett a vércukra? Szívinfarktusa van? Hmm? Ha mindenki úgy gondolkodna mint ahogy te szeretnéd hogy gondolkodjak, akkor semmivel sem lennénk különbek a huligánoknál, akiktől úgy óvsz! - Állok ki némileg harciasabban a saját igazamért, lehet tényleg egy másik korban kellett volna élnem, Anyegin mellett, vagy még régebben, de én nem bírok ilyen nem törődöm lenni.
-Ez a ti dolgotok, én csak úgy mondtam. - Nem akartam beleszólni, igazából egyikőjüket sem ismerem.
-Ugyan Phoenix... Sokan nem értik meg mivel jár ez... én tudom. Ha kellek, megtalálsz. Nem vagyok a testvéred, de báty vagyok. És tudom hogy velem nem jársz annyira jól, mert hát annyira megismertél, hogy tudd nem vagyok főnyeremény de... Oka van hogy itt vagy. Nem tudom mi, de talán az hogy érzed, engem nem hagy hidegen mi van veled. És jól érzed. Kedvellek minden hülyeséged ellenében is. - Mosolygok erőtlenül egy kicsit, tényleg nem tudom miért keresett meg.
-Jó de tudod nem abból állok, nem egyetlen tulajdonságom, nem attól vagyok Sebastian, hogy nem voltam elég jó és az öcsém bajba keveredett és beteg lett. Szóval de, kérdezhetsz, azért van a szád. - Sóhajtok, érzékeny témába tenyerelt bele, de visszafogom magam.
-Nem akarom hogy rosszat gondolj róla. - Motyogom, magam sem értem, de ez az igazság. Átkarolom magam a szabad kezemmel keresztbe és a vállam nyomkodom. Legalább már nem csöpög a hajam, csak nyirkos.
Aztán felém fordul, úgy pillantok rá, összezavarodtam.
-Belebolondulni... - Forgatok szemet. - Nem. Semmilyen orvost nem szívesen tudok magam körül. És semmi bajom. Henry jobban van, leszokott, jól van és ez a lényeg. Egy pszichológus amúgy sem tudna segíteni mert nincs min. nem tud engem megváltoztatni, nem tudja semmissé tenni a megtett dolgokat a kimondott szavakat. Én csak azt szeretném, ha boldog lenne. Ezért miért szorulnék orvosra? Olyan beteg gondolat ez? - Kérdezem tőle, de semleges a hangom, nincs benne se vád se sértődés. Igazából bűntudatom van és fájnak a szavak amik égetik a lelkem. Amiket a fejemhez vágott. Mert nem tudom a drog vagy a fájdalom beszélt belőle, esetleg mindkettő. De ha igaz amiket mondott, akkor nem voltam jó testvére, pedig nekem ő a mindenem.
Bekentem az orrom, újra kezembe veszem a poharam és lassan kortyolgatom. Szinte élvezem hogy csípi a szám az alkohol, segít koncentrálni ne merengjek el.
-Miért, a te bátyád elment? - Kérdezem, de óvatosan, nem tudom mennyire fáj neki a téma, éreztetem ha nem akar nem válaszol. Csak érdekel.
Vissza az elejére Go down
Phoenix d'Abo
Phoenix d'AboVároslakó
Életkor : 47
Foglalkozás : mecénás, mentor, szabadúszó műkedvelő
Hozzászólások száma : 311

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian   hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptySzomb. Jún. 07 2014, 22:09



- Nem konrkét személyre gondoltam, hanem a "hülye" és az "életképtelen" jelzőkre - sóhajt. - Egyáltalán nem egyről beszélünk, attól, hogy okosan és átgondoltan állsz egy feszültséghelyzethez, még nem leszel beszűkült. Ne keverd össze a segítőkészséget és a jóindulatot a butasággal, mert azért tart ott ez a világ ahol, mert a legtöbben összekeverik. Ezt is.
Megütközve néz a fiúra.
- Tényleg nem érzed a különbséget? Te tényleg 27 éves vagy? - borzolódnak fel a nagyon képletes tollai, amik egyáltalán nem egy angyalszárnyból származnak.
- Te sem érted, hogy mivel jár ez, éppen ezzel borítottalak ki legutóbb - mutat rá könyörtelenül. - Mert te csak kívülről nézel, bírálsz és elítélsz, miközben azt mondod magadnak, azt mondod a testvérednek, hogy érte teszed, mert szereted őt. Ismerjük a konflikust. Annak az oka, hogy én itt vagyok, nem én vagyok, hanem te - mosolyodik el puhán és gonoszul.
- Egyáltalán nem azért vagyok itt, hogy foglalkozz a beteg lelkemmel, hanem hogy én foglalkozzam a tieddel. Hihetetlenül furcsa, hogy ezt így külön fel lehet fedezni az esetedben. Igazából nekem tetszenek az ilyen fura dolgod - gyönyörűt, mélyet szív a cigarettából, játékosan megbillegteti az ujjai között, de nem ejti el, könnyedén játszik vele.
Mint Sebastiannal. Bár a stílusváltás annyira nem tetszik neki az "azért van a szája" gondolattal, mert egyszerűen nincs értelme. Mintha vallatnia kéne ahhoz, hogy megismerje. Ifjúság, bolondság, néha össze-vissza beszélnek, de azért imádnivalóak.
- Ahogy mondtad, nem csak az öcséd az egyetlen tulajdonságod, tehát, nem befolyásolhatod, hogy ki mit gondol róla az ő tettei alapján - a "csakazértis" szellem máris rosszakat gondol látatlanban Henryről. Pedig a fényképek alapján elég helyes hús.
Felveszi újra a poharát, kortyol elégedetten.
- Mind ezt mondjuk, hogy semmi bajuk. Egy világklasszis szerint nincs leszokott ember, csak olyan, aki éppen nem csinálja - komolyan beszél, de kissé szórakozottan.
- Az a gondolat a beteg, amit nem mondasz ki. Ami miatt erről beszélünk, holott hidd el, van némi gyakorlatom a beszélgetések irányításában, és most rád bíztam. Csak te tehetsz arról, hogy erről beszélünk, ami téged zavarba hoz, feszültté tesz, mert mégha nem is beszélsz róla, zavaró gondolatok vannak benned a témával kapcsolatban, amiket nem tudsz a helyükre tenni, nem tudsz tőlük függetlenedni. Különben egy harminchét éves férfiben nem az öcséd látnád meg, elvégre drogosok vannak milliónyian - ez már egyáltalán nincs félvállról, halálkomoly ítélet. Szörnyű, miket ki nem hoz belőle a kölyök, pedig igazán valami léha szórakozásra jobban vágyna.
- Igen, tőle tudom, hogy érdemes. Amíg fiatalkorú voltam, csak olyan pszichiáterhez, pszichológushoz engedett elmenni, akinél ő is vizitelt rendszeresen és megbízott benne.


Vissza az elejére Go down
Sebastian McBridge
Sebastian McBridgeAdmin
Életkor : 37
Foglalkozás : Fordító, oktató, tolmács
Hozzászólások száma : 3369

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian   hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptySzomb. Jún. 07 2014, 22:46

-Hát... nem érzem magam butának, de lehet mégis az vagyok. Lehet tényleg szuperhősnek képzelem magam, aki megváltja a világot... hmpf... - Csóválom a fejem, tényleg idióta vagyok. Igaza van. Henry is mindig mondta, neki is elhittem már, csak... na mindegy. - Amúgy nem a legjobban kezelem a feszült helyzeteket. A saját feszültségem is rosszul kezelem. Ezért kerülöm a feszült helyzeteket. - Vallom meg neki, mert így talán rájön miért nem tudok megokosodni a kérdésben.
-Igen, annyi vagyok. Kéred a személyim? - Sóhajtok. - Annyi vagyok csak... és érzem a különbséget csak... Én nem akarok különbséget tenni. Mert szerintem nem bírnám higgadtan mérlegelni hogy most helyes-e kimaradnom, segítenem, vagy nem. Egyszer hoztam egy rossz döntést, megint nem akarok. - Vonom meg a vállam, nem sértődöm meg, ha teljes agyalágyultnak néz, esetleg valami éretlen tizenévesnek. Nekem sem könnyű a saját hülyeségemmel és hibámmal együtt élni.
-Már miért? Én mondtam hogy gyere? Vagy te érzed úgy, hogy eléd ugrottam és követeltem hogy látogass meg, mert úgy sem megyek el a kib.szott kórházba? - Húha... kezdek ideges lenni, de veszek egy mélyebb levegőt. - Phoenix... Én szeretem a testvérem, mindennél és mindenkinél jobban, sosem titkoltam. De magára hagytam, akaratlan, berángatták minden hülyeségbe és beteg lett... elvonóra kényszerült, sokáig alig bírt rendesen gondoskodni magáról, és miért? Mert én nem vettem észre, hogy nem kéne elmennem a kib.szott tolmácskodás miatt... ahh... - Basszus, bekönnyesedett a szemem, de nem sírok. Megnyugodhat, sosem sírok úgy ha látnak. Amúgy sem segít, nem lesz tőle könnyebb. Csak eldugul az orrom és rosszul alszom este. Fantasztikus, szóval kihagyom. - Szóval ne mond hogy csak kívülről nézem, benne voltam... láttam hogy szenved. Alig bírtam elviselni... Ha a te bátyád is lennék, érted is ennyire aggódnék, ahogy a te bátyád is aggódik érted minden valószínűség szerint. Én csak aggódtam érted, mert nem akartam hogy kijöjjön rajtad valami mellékhatás és belebetegedj. Az... az nagyon borzasztó. - Jó, lehiggadtam, már csak fényesebben csillog a kék szemem a szemüveg mögött, de ennyi. Végre ráemelem a tekintetem és látszik, hogy sajnálom hogy túl aggodalmas vagyok, de nem tudom megmásítani magam.
-Az én lelkem? Már mit lehet felfedezni... - hah, nem bírom követni, teljesen összekuszálódtak gondolataim vékony fonalai. Van ami elszakadt, van ami összegabalyodott... nehéz átlátni a káoszon jelenleg.
Amúgy nem félek hogy elejti a cigarettát, amúgy sem lenne semmi.
-Hah! Bosszantasz fel... - Nem ez lenne az első, mégsem tudok rá haragudni. - Hagyjuk. - Aki megismeri Henryt az nem tudja nem szeretni. Ezért is esik nehezemre elhinni Henrynek, hogy őt nem is szeretik. Baromság. Nem lehet nem szeretni.
-Ha azt mondom bajom van, abba kötsz bele, erre nincs helyes válasz. Hidd el. - Nézek rá súlyosabban, hogy ne játsszon az idegeimmel, mint holmi gitárhúron. - Tisztában vagyok vele. Utálom is ezt gondolni. - Henry leszokott, nem nyúl hozzá többet. Én hinni akarok ebben, még ha anyáék szerint már menthetetlen is. Azóta is neheztelek rájuk hogy ki merték előttem mondani ezt a szót.
-Nem nézlek az öcsémnek... - Szalad össze a szemöldököm. Mintha pótolni akarnám Henryt, vagy mi... baromság. - Nézd... én csak általa láttam mi lehet még következmény azon kívül, hogy jól érzed magad. Nem csak neked segítettem volna, lehettél volna akárki, akkor is megtettem volna. - Mondom értetlen, de sajnos nem téved abban hogy káosz van idebent, belül. Én is tudom. De... nekem idő kell és kész. Lassan dolgozom fel ezeket.
-Értem. - Hát... látszik az ő bátyja talpraesettebb. Vagy ilyesmi. Nekem ez eszembe sem jutott. Mondjuk a saját önzőségem miatt, elvégre én és az orvosok...
-Ilyen rég... - Aztán inkább nem kérdezem meg. Megrázom a fejem.
-Amúgy miért... miért akarsz rajtam segíteni? Kioktattalak, az agyadra mentem, mittom én... Simán hagyhatnál, hogy majd megoldom magam. - Valahogy... megszoktam hogy én törődöm másokkal, nem is várom el hogy velem foglalkozzanak. Talán ezért is fura, hogy ő nem azt akarja, én foglalkozzam vele, hanem fordítva. Megint ránézek, mert amúgy kerülöm a tekintetét. Túl áthatóan néz, túl könyörtelenül őszintén, amit habár nagyra értékelek, és szimpatikus, most valahogy összejött minden és félek megroppanok a súlya alatt. Talán azért, mert neki nem számít mit mondok. Ő elmondja és legyek nagyfiú. És igaza is van. De attól még belül érzem, hogy gyenge vagyok, hiába akarok kívül erős lenni.
Vissza az elejére Go down
Phoenix d'Abo
Phoenix d'AboVároslakó
Életkor : 47
Foglalkozás : mecénás, mentor, szabadúszó műkedvelő
Hozzászólások száma : 311

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian   hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyVas. Jún. 08 2014, 01:08



- A megoldás nagyon egyszerű, ha nem érzed magad butának, ne viselkedj úgy - Nyilvánvaló Kapitány lecsapott. - Szuperhős, vagy szent... - legyint, jelezve, hogy mennyire édesmindegy, ő inkább otthon van a szentségtelen szentekben, mint a random hősökben.
- Ha nem kezeled a legjobban, akkor pláne a futás, és átgondolás a legjobb megoldás, mert a feszült helyzeteket nehezen lehet elkerülni. Ettől feszültek. A specialitásuk - sóhajtja olyan gondterhelten, mintha legalábbis ezt ő fedezte volna fel. Nem hisz abban, hogy ne lehetne megokosodni. Ő, aki annyiszor váltott paradigmát rövidke élete során nem ismeri el a betokozódás tényét, főleg nem huszonévesnél.
- Nem kell, tudod, utánad néztem, csak a hitetlenségemnek adtam hangot. Különbséget tenni mindig kell, különben te magad maszatolod össze a dolgokat huligánossá, ami megint hibás állapot. Ah, nem nézel filmeket? A félelem a rossz döntés meghozatalától automatikusan indukálja a rossz döntést. Tedd a teljesen ellenkezőjét annak, amit tennél, lehet, hogy neked bejön - elrágódik ezen saját magára kivetítve.
Nos, annak nagyon szórakoztató végeredménye volna.
Mélyet szív a cigarettából, kéklő szemeit a fiúra mereszti, ahogy ő is mélylélegzéssel csillapítja az ingerültségét, ám a kérdésre nem válaszol, kissé elmosolyodik.
- És ezt úgy hozod helyre, hogy megvetsz és gyűlölsz mindent, ami neki érdekes lett, és ... váó, megint elköltöztél - igazából ez az adalék csak most világosodik meg, elvégre azt tudta, hogy az ifjabb Európában maradt egy ideig. Töprengve simogatja meg a száját a kis műanyagvéggel.
- Éppen ettől voltál kívül. Mert te magad is áldozata lettél a saját döntésednek, éppen olyan elrekesztő - nem társul az érzelmi kifejezésekhez, pontosan úgy ül ott, ahogy érkezett, sikkesen, csak már ingben és mellényben, a nyakkendője a mellkasára simul, pontosan tudja, hol a helye, nem gyűrődik. Ő a masszív állandóság, még ha el is fojtja a fiú torkát a témákkal.
- Ne befolyásolja a dolgokat, hogy én mibe kötök bele - vigyorra húzza a száját. - Az álló fába is - speciális képesség, nem látszik, hogy felvenné a fiú pillantásának a súlyát, ahhoz nagyon-nagyon-nagyon sok minden kéne.
- Akárkit néznél az öcsédnek, nem arról van szó, hogy csak engem. Ez nem normális reakció Sebastian, jobb, ha tőlem tudod. Nem helyes az, hogy mindenkin segíteni akarsz, de nem szabályosan, azaz felhívva a mentőket. Mintha mindenkit egyedül, egyesével akarnál megváltani. Magaddal. A saját dédelgetett bűnöddel és önmagad iránti haragoddal. Nem fog sikerülni - őt nem lehet zavarba hozni.
- A kérdés jó - biccent a cigarettával. - Már-már közelít ahhoz, hogy miért vagyunk itt. Ahhoz, hogy érdekes és élvezetes társaságod legyen, kissé nem ártana, ha harmonikus lennél. Szemet szúrt, hogy nem vagy az. Ha rajtad segítek, de igazából nem segítek, nem az én műfajom, azzal magamon segítek - mert elszórakoztatja, de ezt a mosolyába elrejti, csillogó szemei örömmel fogadják, hogy végre a szemébe néznek, pajkosan összehunyorítanak mézszínű szempillái, az ő lélektükrein nincs ártatlanság, nincs naiv fény, odaadó segítővágy, és kedvesség. Látás van benne. Belelátás.


Vissza az elejére Go down
Sebastian McBridge
Sebastian McBridgeAdmin
Életkor : 37
Foglalkozás : Fordító, oktató, tolmács
Hozzászólások száma : 3369

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian   hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyVas. Jún. 08 2014, 01:41

-Mondani könnyebb, mint csinálni. Próbálom, hidd el. - Sóhajtom. - Azért nem mindegy. A szentek mindenben példát mutatnak, a szuperhősök hibázhatnak, mert csak emberek, nincs isteni hátszél. - Javítom ki, van különbség. Ha már ő is beleköt mindenbe, én is.
-Hah... Jó de... most nem hagyhattam ott na. És megtörtént, kár piszkálnod érte már. Egy darabig még fájlalhatom a döntésem. - Azt nem mondom meg neki, hogy nem sajnálom.
-Nem, hidd el nem. Az nem lenne jobb. - Sóhajtom, hogy megnyugodtam kissé. Még hogy az ellenkezőjét. - Amúgy a filmek filmek. Ez meg a valóság. - Azért a filmek... a valóság sokkal összetettebb.
-Nem dehogy! Semmit nem vetek meg amit szeret, csak ha megint drogozna, amit a szervezete nem bír, maradandó baja is eshet. Ne várd, hogy támogassam abban hogy tönkretegye a testét és az ép eszét öt percnyi gyönyörért. Akkor inkább befizetek neki tíz lányt, akármi. És... láttam rajta hogy már nehezen visel el. Velem együtt lenni a nap 24 órájában tudom hogy nehéz. Jobban lett, úgy gondoltam hagyok neki teret. - eljöttem igen. De nem azért hogy cserben hagyjam, hanem hogy ne gyűlöljön meg teljesen.
-Áldozata a döntésemnek? Egy percig nem gondolkodtam, hogy segítek-e neki, nem kellett dönteni. És nem rekesztődtem el. Mitől rekesztődtem volna el? - Nem értem ahh... kínoz engem. Marcangolja a témát mint valami kiéheztetett buldog, de én meg úgy érzem magam mint az a véres hús. Tehetetlen és mentegetőzőn, hogy nem is vagyok ízletes. Sikertelen próbálnék csöndben maradni, nem is ismer, rosszul következtet.
-Tudom, ebben hasonlítunk... - Forgatok szemet, én is imádok mindenbe belekötni. Borzasztó tulajdonság, de van egy olyan perverzitásom, hogy élvezem, ha így vitapartnerre akadok. Éppen ezért nem is idegesít tőle sem, még ha most elég kellemetlen is.
-Hah... - Valóban ilyen lennék? Ki tudja, neki még el is hiszem. Olyan hidegen, tárgyilagosan mondja. - Akkor elbukom, újfent. - Kész, nem tudok vele mit kezdeni. Inkább magamban morgok. Tudom, roppant szellemes, de elfáradtam.
Inkább megkérdezem, tulajdonképpen miért akar segíteni, miért érdekli a világkínom. De öhm... lehet mivel már rég aludnom kéne, nehezebben forognak az agytekervényeim.
-Miért segít az rajtad, ha én kiegyensúlyozottabb vagyok? Amúgy de, a te műfajod. Még ha nem is akarod, segítesz. Nekem például rengeteget, bármennyire is fáj hallanod. - Sóhajtom. Inkább leveszem a szemüvegem, fáj a szemem, szúr és éget, hogy elfáradt. Dörzsölgetem a lehunyt szemhéjam.
-Jó... igyekszem összekaparni magam. Bár nem hittem volna ezt bárki is... szóval... mindegy. - Most mondjam, hogy nem is ismer és mégis pontosan megért? Csak Henry értett meg eddig, de ő sem tud mindent. Mennyi belső frusztrációval küzdök és mennyire nem vagyok olyan, mint hiszi. Erre jön Phoenix és... ő lát engem. Ez hülyén hangzik de lát. Ijesztő és megnyugtató egyben. Szerintem még nem éreztem ilyet.
Sóhajtok egy nagyot, kiiszom a poharat. Érzem hogy hat. Egyrészt mert kevésbé fáj mindenem, másrészt egyre nehezebb koncentrálni, jobban ellazulok.
-Nem értem hogy bírod ki velem, főleg ha látod mennyire problémás egy pasi vagyok... - Sóhajtom, komolyan érdekelne. Bizonyára birkatürelme van. Nem, ez baromság. Neki? Hát... tényleg nem tudom hogy visel el.
-És... Hívjak majd taxit vagy ágyazzak meg neked? - Nézek rá, nem zavar ha marad, de akkor lehet még most kéne intézkednem, mert ha iszok még akkor azért ha nem akkor azért lesz nehézkes a rendesen koordinált és szép, szabályos mozgás.
Vissza az elejére Go down
Phoenix d'Abo
Phoenix d'AboVároslakó
Életkor : 47
Foglalkozás : mecénás, mentor, szabadúszó műkedvelő
Hozzászólások száma : 311

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian   hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyVas. Jún. 08 2014, 02:28



- A klasszikus verzióban még a szentek is emberek voltak, viszont nem a hibájuk miatt voltak kiemelkedőek hanem egy-egy erény miatt, amit tudtak, sokan a haláluk után, ereklyeként. Szóval, a definíció marad. Nem vagy szuper. Szupcsi - valamelyik lány mondta. Ne tetszik neki a szóperverzió újabb áldozata.
- De. Otthagyhattad volna. Ez az egész arról szól, hogy legközelebb realizáld, hogy mikor kell futni. Hátha felbosszantalak annyira, hogy beleégjen az agyadba. Mert amilyen szerencséd van, lesz még ilyen - bár általában nem bocsátkozik jóslatokba, Sebastian nem egy szerencsés csillagzat alatt született, bár nem, asztrológussal még nem vizsgáltatta be. Lehet, hogy itt van az ideje.
- Ezt megtanulhatnád a filmekből. Korrekt. Tudod, az emberek imádnak magukról hallani, a saját lelkük elemzése az egyetlen hiteles filmművészet.
Kár, hogy ő megél belőlük, a filmművészekből, ha nem így volna, talán még indokolt is volna a finom kis megvetése.
- "csak ha", már kifejezőeszközökben is kirekesztő vagy. Ne támogasd, de te maradj józan, ne a szerre acsarogj, amit az emberek miatt vesz magához, hanem az emberekre. Például őrá is, mert nem bírja a világot maga körül. Vagy rám, mert az szórakoztató - fanyar.
- Hogy maradtál te életben, ha nem tudod, néha mennyire sokat számít öt percnyi gyönyör. Még ha szenvedés is a vége.
Sóhajt, a fiú kapkod. Bár talán nem kellett volna éjszaka rátörnie. Mindjárt lelkiismeret furdalása lesz. Mindjárt. Mindjárt. Mégsem.
- Például a józan belátástól. Te droghatás nélkül veszítetted el az ítélőképességed egy részét érzelmi ráhatásra. De ne aggódj, nem olyan, mint a pusztuló agysejtek milliárdja, ez még visszajöhet -simán alkot véleményt, mélyebb, tartósabb ismeretség nélkül. Az ezekre a rögtönzött diagnózisokra adott reakciók pedig feltárják a fiút magát, sokkal őszintébb mélységig, mintha megkérdezte volna a kedvenc színét és az első kiskutyájának a sírhelyét.
Természetes és rafinált. De senki nincs itt, hogy hátba veregesse érte, pedig ráférne egy kis dicséret.
- Milyen nyűgösek vagyunk - piszkálódik kicsit kisállatsimogató hangon, de aztán képes komolyra fordítani a szót.- Azt majd meglátod. Még nem aktuális. Neked fáj hallanod. Szemlátomást - dobja vissza a labdát vidáman, aztán kiissza a poharát ő is.
Így bordatörötten úgyse viheti sehova, sóhajtva átütemezi a terveit.
- Ugyan már. Csak szerinted vagy olyan nagyon problémás, hogy az elviselhetetlen. És nem csak azért mondom, hogy megvigasztaljalak. Nem vagyok az a vigasztaló típus - fintorog, ha megpróbálnak a vállán sírni sikítva elmenekül.
- Kocsival vagyok. Hol akarnál megágyazni? - néz körül egy pillanatra szent borzalommal. Bár neki nem lenne kifogása a fiú ágya ellen, aligha tűrné meg benne. És aligha lenne udvarias.
- Lehet hagylak pihenni, úgyis nyűgös leszel, orvoshoz menni - lekoppantja a poharat az üvegasztalra.


Vissza az elejére Go down
Sebastian McBridge
Sebastian McBridgeAdmin
Életkor : 37
Foglalkozás : Fordító, oktató, tolmács
Hozzászólások száma : 3369

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian   hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyVas. Jún. 08 2014, 03:01

-Igen, tudom, én a tévedés lehetőségének fennállhatóságára értettem. - Aztán csak elvigyorodom. - Tudom, foscsi vagyok. - Kuncogok, talán a mai este alatt először. De Phoenix szájából a szupcsi legalább annyira vicces, minthogy én valami modern pókembernek képzelem magam.
-Hah... van rá esély. - Tényleg annyit mondogatja hogy beleég az agyamba. Lehet igazat kéne adnom neki, de valahogy úgy érzem a saját elveim árulom el. De lehet csak lazábbra kéne vennem a becsületkódexem, ha meg akarom élni a harmincat.
-Nem feltétlen, egy kreatív krimi szerintem ugyan ugyan jó. - Azért is megcáfolom. Dacból. Miket ki nem hoz belőlem ez a férfi...
-Hrrr.. - Adok ki valami elfojtott, fura torokhangot. - Akkor is attól lett beteg. Ha mást hibáztatnék, ha személyt hibáztatnék, akkor valószínű még pár ember tönkremegy a dologba, akkor meg aztán végképp ott vagyunk ahol a part szakad. - Nem, nem tudom elfogadni, hogy a drog jó, megengedett, mértékkel semmi gond nincs vele. Az a pia meg a cigi. Kész.
Vállat vonok. Sok mindent megvontam magamtól egy jó ideje.
(neeeee de izé XD mindjárt mindjárt mégsem XD ááá XD)
-Ó, köszönöm, tehát még nem vagyok teljesen menthetetlen. - Hú de gyűlölöm a szót, de ez nem neki szól. Ez csak egy szó, Phoenixtől nem fáj, anyáéktól fájt. Henry nem tudja miket mondtak róla, jobb is így. - Szóval, ne legyek ennyire szentimentális és helyrejövök? - Kérdezem már én is mintha mi sem lenne egyszerűbb, Phoenix válaszol, én meg varázsütésre megváltozom és kész.
-Csak most veszed észre? - Hördülök fel, pár napja ilyen vagyok. Már nekem fárasztó néha. Katasztrófa.
-Nem aktuális... nem aktuális? - Jelentem ki először hitetlen, majd értetlen visszakérdezek. - Fura férfi vagy te Phoenix... - nem tudok mást mondani. Lehet bedrogozott és megkergültem, most meg nézi hogy reagálok. Fogalmam sincs lassan.
-Aoh... hát ez megnyugtat. - És láss csodát, tényleg könnyebb ettől hogy ezt mondta. Főleg mert elhiszem, hogy már rég behúzott volna egyet, ha már nem bírja.
-Hah, akkor pláne nem mész sehova ittasan. Az kéne felcsavarodj egy lámpaoszlopra... - Forgatok szemet, tapasztalta a bordám milyen jól vezet ha nem józan.
-Mégis hol, itt. - Mondom fáradtan, molesztálja a személyes terem, de durván. De elnézem, már mindent lassan. - De aludhatsz az ágyamban, talán kevésbé piszmogsz majd hogy nem olyan kényelmes mint a tied. - Mert hát a kanapé nem rossz, én aludtam már rajta, de az ágyam kényelmesebb, főleg hogy egy drága és nagyon jó matracot vettem bele.
-Nem zavarsz, ha zavarnál be sem engedtelek volna. És már kinyűglődtem magam. - Na jó ez lehet nem teljesen igaz, de most én akarom itt tartani, szét izgulnám a hülye fejem haza ért-e. Azt meg még se kérhetem hívjon fel, ha rendben hazaért, te jó ég, míg el nem patkolok hallgathatnám!
-Ha akarsz fürdeni van törülköző a fürdőben, hozok neked egy nadrágot, meg adok vállfát hogy felakaszd az öltönyöd és az inged.- Jelentem ki, hogy marad, ha akarja ha nem. Fel is állok, de kicsúszik egy "wów", tapogatózom a szemüvegért, majd ha megvan, újra látok és el tudok indulni a hálóba. A fürdőben amúgy mindent megtalál, zuhanyzó van és nem kád, valamint köntösöm nincs, de van vagy öt törölköző, ami tiszta és lóg szépen egymás alatt sorba a törölközőtartón.
Az ágyneműt hagyom az ágyon, tegnap előtt cseréltem le és nem vagyok izzadékony, tiszta a paplan. Magamnak viszont elkezdem kivinni a másik szett paplant, meg kiterítek az ágyra egy ugyan olyan fekete pizsamanadrágot neki, ami rajtam is van. Én 178 centi vagyok, remélem jó lesz rá. Max rövidnadrág lesz neki, na bumm.
A hálóban amúgy egy nagy franciaágy van, rácsos háttámlával és fehér ágynemű huzattal. Van két éjjeliszekrény az ágy mellett egy-egy oldalt, az egyik falon pedig egy gitár meg egy íj lóg tegezzel. Szemben az ággyal egy nagy tükrös szekrény foglal helyet, ott van az összes ruhám és textílem.
Vissza az elejére Go down
Phoenix d'Abo
Phoenix d'AboVároslakó
Életkor : 47
Foglalkozás : mecénás, mentor, szabadúszó műkedvelő
Hozzászólások száma : 311

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian   hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyVas. Jún. 08 2014, 14:03



- Ne emeld ki szóban a tévedések lehetőségét. Ez olyan, mintha ezzel mentséget keresnél, pedig nem keresel, ugye? -micsoda szugerálás, teljesen önkéntelenül.
Bár a hideg kirázza a foscsitól. A fiatalságnak nagy előnye van, egészen merevnek és rugalmatlannak érzi most magát. Ezen sürgősen változtatni kell.
Szerényen mosolyog, remekül tud az emberek agyába mondatokat sujkolni, akár akarják, akár nem.
- A kreatív krimi is az emberek érzelmeit manipulálja - köti a filmes ebet a karóhoz.
- Tönkremegy? Vagy megjavul. De ha a szert hibáztatod senki nem javul, sőt, te is romlasz - mosolyog, könnyedén és okosan, sajnos elég jól be van betonozva ahhoz, hogy ne vegye a lelkére a dolgokat.
(bocsi XD megpróbálta!)
- Azt nem tudhatom biztosan, de talán még nem. Mindenki menthető, ha ő maga is akarja, ha nem, akkor lesz menthetetlen - kivételesen nem is tudja mi a baj a menthetetlen szóval. - Legyél szentimentális, ha neked az jó, de józan keretek között. Ne a szentimentalitás motiváljon akkor, amikor okosan kell gondolkodni - ahogy elmosolyodik, abban benne van, hogy ő is tudja, hogy ez nem ilyen egyszerű, de momentán egyáltalán nem érdekli, attól még lefektetik az alapvető dolgokat, mert eddig úgy nem voltak a helyükön.
- Miért volnék fura? Nézz magadra, mindjárt elalszol, össze vagy törve, nem vagy alkalmas a szociális életre. Egyébként nem most tűnt fel a mordság, csak most tettem szóvá. Szóval miért volna furcsa, hogy a terveim elnapolom akadályoztatás végett? - rebbenti meg a szemét.
- Nem vagyok ittas, és tudod, hogy magányosan sétáló szentekre szeretek felcsavarodni - és nem fogja érteni. Már vigyorog. - De akkor se sikerült a villanyoszlopot megkapni, pedig volt ott bőven. De egy korty nekem még nem fog megártani - és tényleg nem.
- Az ágyadban? Akkor te hol alszol? Különben is, ilyenkor nekem még nincs alvásidő, de neked látom lövik a pizsit - ezt a mondást szereti. Szórakoztató néha az ifjúság nyelvezete.
Fel is kel, jelezve, hogy kitart a távozási szándéka mellett. Főleg, mert marasztalják. Húzás és eresztés, igazából ha érdekelnék a halak és a vizek, bitang jó horgász lehetne.
- Csak óvatosan - nyúl a szintén felpattanó fiúért, de végül nem segít megtámaszkodni, hanem egy mozdulattal elcseni a szemüvegét, mielőtt elérhetné, az arca elé próbálja, rápislog azon keresztül.
- Majd legközelebb kiélvezem a vendéglátásod - fogja meg a karját magától értetődő természetességgel, ha továbbmozdul.

Vissza az elejére Go down
Sebastian McBridge
Sebastian McBridgeAdmin
Életkor : 37
Foglalkozás : Fordító, oktató, tolmács
Hozzászólások száma : 3369

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian   hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyVas. Jún. 08 2014, 15:35

-Én csak felhívtam a figyelmed a különbségre, ha már van. - Inkább kitérő választ adok, az könnyebb.
-Nem, az az emberek gondolkodását és logikáját manipulálja. - Szerintem téved. Csak egy kicsit.
-Vannak amiket nem lehet megjavítani. Az ember lelke nem egy mikro, hogy alkatrészt cserélsz és kész. Esetleg kidobod az egészet és veszel másikat. - Nem, semmi sem javult volna meg. Csak darabjaira hullik és... végképp tönkrement volna minden.
(Igen, imádtam érte Very Happy)
-Szerintem is. - Ebben egyet értünk, bár én gondolatban máshol vagyok, nem is magamon jár az eszem hanem a családomon. De nem feltűnően merengek el.
-Nehéz mindig helyesen kiválasztani mikor az értelem, mikor az érzelem diktáljon. Nincs olyan ember aki mindig jól dönt. Ettől vagyunk emberek. - Mondom már nyugodtan, kezdek tompulni. Ami jelen esetben jó, mert nem játszom agresszív hörcsögöt.
-Mert ki az aki így közli terveim vannak veled, de még nem mondom el, majd megtudod? - Meredek rá, csak csendben nyelem le a durva vádakat, amik karistolják tovább a lelkem, mintha törött üvegeket söpörne rajta.
-Nem érdekel, már ittál, nem csak egy sört, hanem töményet. Jó töményet. - Mindenféle szempontból jót, ettől kiakad a szonda, higgye el. Amúgy tényleg nem érzek ki belőle utalást, azt hiszem azért vigyorog, hogy bosszantson. - Jah, igen, mert a villanyoszlop helyett ott voltam én. Lesheted hogy elengedlek, még ha még józannak is tűnsz. - Csóválom a fejem, nem akarom kiengedni hogy aztán mehessek érte óvadékot letenni.
-Majd erőszakot teszel magadon és alszol. - Mosolygok rá. - Amúgy csak el akarok feküdni, ahhoz még innom kéne hogy el is aludjak. - A látszat csal, nem fogok elaludni. Mert annyi gondolat cikázik a fejemben, hogy nem hagyna. Csak akkor tudnék rögvest elaludni, vagy legalábbis hamar, ha még meginnék vagy két teli pohárral, akkor már eléggé betompulnék.
Erre még gyerekesen meg is szívat... még hogy öreg, olyan mint egy kamasz.
-Azt hiszed nem mentem végig félvakon a lakásomon már? - Csóválom a fejem, és lépek felé, nem zavar hogy hozzám ér, elég közvetlen természet vagyok, csak titkolom.
-Kérlek ne menj. Komolyan, nézz rám... tudod mit? Ezt a szívességet kérem. És mondjad hogy hülye vagyok amiért nem örülök hogy ittasan vezetsz, mert az nem azt jelenti részegen, hanem hogy van benned alkohol. Kérlek. - Mozdulok Az arca felé, hogy visszakapjam a látásom, nem tudom milyen arcot vág, de én eléggé kérlelő fejet vágok. Így is eléggé szétzilált érzelmileg, nem akarok még ezen is agyalni egyben van-e.
Vissza az elejére Go down
Phoenix d'Abo
Phoenix d'AboVároslakó
Életkor : 47
Foglalkozás : mecénás, mentor, szabadúszó műkedvelő
Hozzászólások száma : 311

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian   hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyVas. Jún. 08 2014, 16:05



- cccc - cicceg, jelezve, hogy a védekezés a váddal szemben nem állja meg egészen a helyét, de nem annyira érdekes.
- Nem csak azt, de az érzelmi manipulációt nem mindenki veszi észre. Te sem - derül.
- Nem egy mikro, és nem azért, mert nem lehet hozzá alkatrészt venni, hanem mert egy eleven közeg, ami hajlamos erősen az öngyógyításra, ha kap rá lehetőséget. De általában nem kap - ő már csak tudja. Nincs senki, aki nálánál jobban megtagadna minden lehetőséget a gyógyulásra.
- Nem, attól vagyunk emberek, hogy az evolúció ide hozott minket a majmokkal közös ősünktől, és megadta a lehetőséget, hogy egoizmust, különlegességtudatot fejlesszünk magunknak csúcsragadozóként. De nem is kell tökéletesen dönteni, elég, hogyha egy kicsit jobban döntesz annál, ahogy csinálod - nyugodtan felel, hiszen ő egy szóval se mondta, hogy minden tökéletesen csináljon, csak arra mutatott rá, hogy közveszélyes, ha a jó szándéktól vezérelten, de vakon cselekszik. Mint egy pilóta nélküli rakéta.
- Hát én - vérbeli piperkőcé a vigyora, aki roppant büszke arra, hogy rá céloztak, és felfedezte ezt, még a vállát is megfeszíti kissé, hogy jól lássák, teljes mellszélességgel ő az, aki ilyet csinál. - Valami nem lesz attól fura, hogy még nem találkoztál vele. Ilyen alapon a fél világot, a többségét a jelenségeknek furává nyilváníthatod.
Sóhajt. Tényleg nem esett le neki. Tényleg.
- De ettem vacsorát, úgyhogy felszívódott már rég - mosolyog, tetszik neki ez a próbálkozás, hogy lebeszéljék. Tiszta kisiskolásoknak való példabeszéd, leszámítva, hogy nekik nem azzal kezdik a mondatot, hogy már ittak.
- Akkor kimászom az ablakon, leesek és összetöröm magam. Nem hiszem, hogy vissza tudsz tartani - nevet fel, azért elnézné, ahogy megpróbálja.
- Soha nem teszek magamon erőszakot, ezért nem vagyok olyan kis görcsös, mint egyesek. Az egy dolog, hogy végigmentél, de most itt vagyok, hogy a székeket akadályként eléd dobáljam, és valószínűleg rövid távon az ajtóig lesprintelnélek, én ugyanis a helyükön tartom a bordáim. Még egy autóbaleset után is - pedig amúgy megnyomta az öv, ahogy hirtelen fékezett, de ez csak másnap fájt kissé.
- Nem engedem, hogy elpocsékold a szívességet, mert ez nem szívesség. Az ittas vezetés Los Angelesben nem bűn, hanem alapfeltétel, üdv a városban - visszaadja a szemüveget, mert azért neki is van szíve, sőt, a helyére is pakolja óvatosan a törött orr nyerge fölötti részre állítva a papucsokat. - Akármeddig nézlek, az elhatározásom nem változik. Most nem tudsz szórakoztatni, és az esztétikai értéked is bucira pofoztattad. Majd félóránként megcsörgetlek, jó anyu? - nyafircol egyet, bár elég hiteltelen, az anyjának ilyet soha nem mondott.


Vissza az elejére Go down
Sebastian McBridge
Sebastian McBridgeAdmin
Életkor : 37
Foglalkozás : Fordító, oktató, tolmács
Hozzászólások száma : 3369

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian   hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyVas. Jún. 08 2014, 16:57

Összeszűkül a szemem, hogy cicceg nekem, de nem veszem magamra.
-Meglehet. Vagy túlzottan is észreveszem. - De ezt csak halkan mondom, a szüleimtől például nagyon éreztem a dolgot.
-Lehet. - Nem tudom megítélni. Mert nem igaz hogy nem kaptam, Henry mindig ott volt, de mégis... valahogy sosem éreztem hogy teljesen rendben lennék.
-Jól van, jól van, értem. - Sóhajtom, megadom magam neki, végleg. Próbálok majd okosabb lenni. Higgadtabb. Végül is... általában ezt csinálom, nem lesz olyan nehéz talán.
-Látom. Na ettől vagy fura. - Mosolyodom el, kész vagyok ettől a pasitól. Még büszke is erre. - Mintha enélkül a baromság nélkül nem lennél érdekes, komolyan. - Mosolygok, szerintem ezért csinálja, pedig nem unalmas figura, szerintem nagyon nem az.
-A fura az hogy az átlagostól eltér, örülhetsz, mert utálod az átlagost. - Kuncogok.
-Én is, ez nem indok. - Nem, nem etet be.
-Nem vagy olyan hülye. És lehet nem lakok magasan, mert ez csak az első, de akkor se csinálnád meg. És valóban, akkor tuti együtt megyünk a kórházba, roppant romantikus lenne. - Húzom a szám, úgy se mászna ki. Annál ő jóval kényelmesebb, nem egy lázadó kamasz.
Az ajkamba harapok, erősebben, még hogy én görcsös...
-Nem vagy te ilyen. - Hagyom rá, de erről meg vagyok győződve. Mondjuk csak sóhajtok.
-Látod, mondom hogy rendes vagy. - Aztán lehunyom az egyik szemem, hogy visszapakolja rám a szemüveget, szerencsére óvatos, így nem fáj.
-Akkor már inkább apu... - Sóhajtok, legalább a nemem tartsuk meg. - Jó. Amúgy kössz hogy közlöd nem lehet rám nézni. Szeretem, hogy őszinte vagy. - Vigyorgok, látom esélyem sincs. De felnőtt férfi, tudja mit csinál - általában - sóval reménykedem most az általánosság az úr. - Gyere, kiengedlek pizzafutár. - Megyek az ajtó fele, majd ki is engedem.
-Óvatosan vezess és lassan... biztos valami drága kocsid van, legalább amiatt tedd meg. - Maga miatt úgy sem tenné, ahogy elnézem. - És kössz. Tényleg. - Mondom nagyon komolyan, a szemébe nézve. - Basszus, mást se fogsz tőlem hallani. Azaz de, előtte mindig jól lecseszlek mindenért, aztán mondom. Hú... rapszodikus kis kapcsolat lesz. - Rázom a fejem mosolyogva, majd nézem ahogy távozik. Fura férfit fogtam ki, de valahogy nem bánom.
Vissza az elejére Go down
Phoenix d'Abo
Phoenix d'AboVároslakó
Életkor : 47
Foglalkozás : mecénás, mentor, szabadúszó műkedvelő
Hozzászólások száma : 311

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian   hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyVas. Jún. 08 2014, 22:21



- Rendben, nem volt korrekt megállapítás. Helyzetfüggő az észlelése a dologban - biccent engedékenyen átgondolva kissé a dolgot és pillanatok alatt újraszabja.
Elmosolyodik. A megadást értékeli, bár általában kétszínűségnek tűnik, de a fiúnál nem tekinti annak.
- Ez nem furaság. Hanem sajátosság. Ne nevezz furának, az olyan... fura - szkeptikus fejet varázsol magára, ilyenkor azért kicsit nehéz komolyan venni.
- Az átlagostól eltérni nem elég jó cél, én sokkal több vagyok az átlagosnál. Attól lefelé is el lehet térni, és a furába az is beletartzoik. Fontos a korrektség. Nagyon fontos - és még meg is magyarázza. Csak hogy Sebastian feje tényleg zúgjon tőle ezernyi szólamban.
- A kényszerhelyzetek kényszermegoldásokat szülnek. Egyébként ne hasonlítsuk össze a te és az én alkoholbírásomat, egyáltalán nem vagyunk egy kalapban, és ez mondjuk a javadra szól - hogy tisztább a mája.
Belevigyorog az újra látó szemekbe, mert most már legalább látják, hogy mit csinál a mimikájával, ritka tapintatlanul szórakozik a helyzeten.
- Nem akarok gézben romantikázni, úgyhogy kénytelen leszel rámbízni a döntést. Nem tehetek róla, hogy hogy nézel ki, én az arcod megkíméltem - szenteskedő ábrázat.
Kilépked délcegen, legalább olyan parádésan megy, mintha csatát nyert volna, a cipőjét gyorsan felhúzza, a zakót a vállára dobja, és már kinn is van a folyosón.
- Legközelebb hozok pizzát. Igen-igen, tudom, sapka-sál - bólint nagyot. - Egyébiránt szívesen, de ne idd meg egyszerre mindet, bár akkor biztos nem fájna semmid - komolyan néz vissza a szemébe, a whiskeyt kell csak megköszönni, minden más az csak úgy volt.
- Szerintem rossz a sorrend, mire köszönsz már nem tudom értékelni. Különben se csesszen le engem az, aki nem megy el orvoshoz, emiatt úgy néz ki, mint egy vagdalt hús. Amúgy tényleg drága kocsi, de még garanciális - derül, aztán kicsit hirtelen közel hajol, megtámaszkodik az ajtófélfán.
- Dobjak neked egy aranyos, romantikus üzenetet, amikor megérkeztem, nehogy miattam forgolódj az ágyban a törött bordáidon? - súgja gonoszul kérdőn.


Vissza az elejére Go down
Sebastian McBridge
Sebastian McBridgeAdmin
Életkor : 37
Foglalkozás : Fordító, oktató, tolmács
Hozzászólások száma : 3369

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian   hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyVas. Jún. 08 2014, 23:02

-Hmmm, micsoda ténymegállapítás... - Vigyorgok rá, csak nem fura? - Értem, nos... nekem pozitívan vagy fura, így jobb? - Vigyorgok rá, bosszantom kicsit, mert nem engedek a furából. Mégsem mondhatom, ó Phoenix, különleges vagy, mert lebuziz. És joggal.
-Elszoktam tőle. De nem alszom be két pohár sörtől, de még ettől a jófajta Wiskeytől sem. - Mosolygok, tény, valahogy nehéz elképzelni pia nélkül ezt a hapsit, valószínű sokat iszik, hobbiból is.
Szemet forgatok hogy a képembe vigyorog, komolyan ezt akartam annyira látni? Na mindegy.
-Igen, kössz. Elfelejtem hogy hálálkodnom kéne miatta... mit is mondtam az előbb, mit kéne csinálnom? - Húzom a szám és megemelem a szemöldököm, de vigyorgok. Lesheti.
Csóválom a fejem, hogy nem szédülök el hogy folyton ezt csinálom, de tudok mást, ha ennnnnnyire látszik, hogy milyen jól szórakozik rajtam?
-Nem kell, mondtam hogy nem szeretem, ha hozol, magadnak hozzál. - Teszem hozzá. - Igen, igen, jól mondod. - Vicces lenne nyáron ebben jönne át.
-Dehogy iszom, félrerakom, ha jössz, értelmes itallal kínálhassalak. - Nem hazudok, hát gondolom akármit nem iszik meg és megkaptam hogy bárom sincs, rohadjon meg, szóval félreteszem.
-Hah, semmi soha nem jó neked! És te meg hallani sem akartál az orvosról, én legalább elgondolkoztam rajta! Nah! - Biccentek egyet kihívóan felé, de vigyorgok. Mondjuk meglep, hogy hirtelen közel hajol, én is az ajtófélfának támaszkodom épp oldalammal. Aztán a fülembe sutyorog, huh, kirázna a hideg, ha nem égnék az alkohol nyújtotta hőben. Aztán csak elvigyorodom és visszasúgom a fülébe.
-Igen. - Kuncogok, legalább megtudnám a számát. Nem is hülye ötlet. De csak hátrébb húzódom, hülyéskedésből is mértéket kell tartani.
Vissza az elejére Go down
Phoenix d'Abo
Phoenix d'AboVároslakó
Életkor : 47
Foglalkozás : mecénás, mentor, szabadúszó műkedvelő
Hozzászólások száma : 311

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian   hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyVas. Jún. 08 2014, 23:21



- Hát nem sokkal jobb, mert így is van benne némi fura kis mellékíz - húzza fel az orrát, mert ő egy ilyen finnyás típus.
- A nagy múltú és nemes sörgyártók mind hálásak neked azért, hogy nem altatóként használod a nemes párlatukat - dorombolja szinte, mintha legalábbis szóvivő volna valamelyik emlegetett cégnél.
- Hízelegned. Nekem. Igazából még mindig nem csináltad eleget - szigorodik egy kicsit, de ez már csak amolyan félszigor. Ebbe a mai estébe már nem fér bele több hízelgés, és amúgy sem tud semmit tenni érte, mert göndörhaj, rövidész és ez az ámokfutó saját magát hátráltatja a gyógyulásban. Így marad a kiröhögés, hátha az motiválja abban, hogy összeszedje magát ebből a szánalomra méltó állapotból gyorsan.
- Fogalmam sincs ettem-e már valaha pizzát. Tudod, az olyan csóró kaja - ártatlan szemrebbentés. - Biztos van olyan, amilyet te is szeretsz. Mindig van.
Nagyra nyitja kéklő szemeit.
- Miért, jövök még? - kérdezi kíváncsi parázslással vissza.
- Mivel nekem kutya bajom se lett, ellenben veled. Nem jó a példa - mutat rá kérlelhetetlen szigorúsággal, aztán már az ajtóban van, és már pajkoskodik, könnyedén, gyorsan és energikusan mozog.
- Mondd meg nyugodtan, ha büdös vagyok - rosszallja az elhúzódást, kiegyenesedik, hátralép. - Akkor majd jelzek. Vagy nem. Ki tudja? - lép, lép, fordul, sikkesen pát int a válla mellett, mielőtt eltűnne a lépcsőn. Egy emeletet nem fog liftezni, nincs porcelánból, eleven hús, forró, mozgékony hús.


Vissza az elejére Go down
Sebastian McBridge
Sebastian McBridgeAdmin
Életkor : 37
Foglalkozás : Fordító, oktató, tolmács
Hozzászólások száma : 3369

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian   hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 EmptyVas. Jún. 08 2014, 23:40

-Neked is van egy fura mellékízed, szerintem pont passzol. - Vigyorgok rá, de csak húzom az agyát, én kedvelem, ha néha nem is látszik.
-Ó köszönöm, oklevél nincs? - Kérdezek vissza britesebb akcentussal, majd féloldalasan vigyorgok.
-Azt lesheted, nem vagyok hízelgő típus, kedves d'Abo. - Megjegyeztem, ezt is veheti egyfajta hízelgésnek, ha már ennyire vágyódik utána, nem csak a keresztneve maradt meg.
-Ne már bammeg... - Kacagok fel, nem tehetek róla, a szesz, meg hogy olyan abszurd ilyet hallani. - Jól van, ha gondolod elviszlek mindenféle lebuj kaját enni, csak hogy tudd mit eszik a nagy átlag! - Törlöm a szemem, kész vagyok. - Jah, amin sok hús van. Azt talán. Talán... - Attól a tészta állaga még kétes, hogy tetszene. De mivel lehet ő sem lenne oda érte, vele bevállalnám, szívjunk együtt.
-Gondolom. - Mosolygok vissza, szerintem igen. Olybá tűnt. - De ha a kérdés arra irányult, beengedlek-e majd, a válasz igen. - Nyugtatom meg, bár bizonyára nem szorul rá.
-Az azét erős túlzás, majdnem előttem estél össze és hánytad le az elegáns cipődet... - Sóhajtok, na ne szépítsen.
-Nem, ne félj, a fürdőt sem azért ajánlottam. - lepődöm meg, neki nem volt fura, hogy nagyon közel volt? Fura.. mondom én hogy fura. Vagy csak annyira fura mint én, de ez más kérdés. Ezt többször megkaptam nem jó, szóval én kerülöm, lehet neki még nem lett szólva.
-Én... - Mosolygok, szerintem fog jelentkezni. Azzal becsukom az ajtót és bedőlök az ágyba, ahh... remélem reggel előtt elalszom.

//Köszi a játékot Very Happy//
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian   hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 

hiszem, hogy két paralell történet a végtelenben összeérhet ~ Sebastian

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

 Similar topics

-
» Bocs, hogy élek haver... ~ Louis és Sebastian
» Joshua&Sebastian
» Hogy is van ez? - Rev-Rav
» "Igyunk, hogy felejtsünk!"- Dé, Lio és Aurora
» Kedves Staff, megtennétek, hogy...

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Frances University :: A világ legvégén :: This is Hollywood! :: Archívum-