Frances University
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az oldal teljes tartalmát csak regisztrált és elfogadott karakterlappal rendelkező felhasználók tekinthetik meg!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
KARAKTERES HÍREK
2017/2018-as tanév II. félév
Üzenődoboz
USERES JÓSÁGOK
STATISZTIKA
ÖSSZESEN
81 fő - 46 férfi / 35 nő
VIZUÁLIS KOMM.
11 fő - 6 férfi / 5 nő
KLASSZIKUS KOMM.
12 fő - 7 férfi / 5 nő
MŰSORGYÁRTÁS
9 fő - 4 férfi / 5 nő
MARKETING KOMM.
7 fő - 2 férfi / 5 nő
FILMMŰVÉSZET
13 fő - 8 férfi / 5 nő
OKTATÓ
5 fő - 3 férfi / 2 nő
VÁROSLAKÓ
24 fő - 16 férfi / 8 nő
Legutóbbi témák
» Kérlek, szükségem van... - megrendelések
Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptyPént. Feb. 14 2020, 20:58 by Sebastian McBridge

» New Possibility
Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptyKedd Júl. 03 2018, 22:01 by Judith Moody

» Befejeztük! - archiváltató
Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptySzomb. Ápr. 07 2018, 08:20 by Vincent Sparks

» Szalmaszál - Reeve-Eric
Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptyPént. Ápr. 06 2018, 13:20 by Reeven Callagher

» Rosemary Marshall-Gray
Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptySzomb. Márc. 17 2018, 21:56 by Rosemary Marshall-Gray

» Familiar stranger
Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptyHétf. Márc. 05 2018, 07:10 by Judith Moody

» Átalakítás
Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptyVas. Márc. 04 2018, 18:32 by Isabella Williams

» Hurtful love - Reeven*Felix
Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptyVas. Márc. 04 2018, 00:13 by Felix Kaleolani

» Claire és Kouji
Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptySzer. Jan. 03 2018, 10:50 by Claire P. Collins

» The hurt, the blame - SammyEric
Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptySzer. Dec. 27 2017, 22:59 by Eric A. Blake

Top posting users this month
No user
Design: Izzie & Bree

A jobb megjelenítés érdekében használj Google Chrome böngészőt!

Megosztás
 

 Egy kis franciázás - Mona & Seb

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Sebastian McBridge
Sebastian McBridgeAdmin
Életkor : 37
Foglalkozás : Fordító, oktató, tolmács
Hozzászólások száma : 3369

Egy kis franciázás - Mona & Seb  Empty
TémanyitásTárgy: Egy kis franciázás - Mona & Seb    Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptyVas. Jún. 15 2014, 19:53

Kevés magándiákom van, de Mona az egyik kedvencem. Igaz, csak egyszer kötöttünk ki a ágyban - amit sajnálok, mert jó volt - de hát valahol nekem sem kéne hogy beleférjen hogy a diákommal nyomom az enytyem-pentyemet. Valahol...
Szóval a konyhaasztalra pakoltam ki megint, mert az nagyobb, a dohányzóasztal továbbra is kicsi a különböző könyvek és hasonlók méretei miatt. Meg írni sem jó ott.
Üdítőt is készítettem ki neki, már melegebb időszak van, amit utálok, hülye allergia. De vettem be gyógyszert, most csak a szemem viszket néha, de azt kibírom. Tény, légkondi megy, nem az ablak van nyitva. az lenne a megásott sírom.
A kanapén ücsörögve könyvet olvasva várom hogy megjöjjön, kicsit régen láttuk egymást mert hát nekem ugye volt pár... balesetem, szóval nem voltam túl szociális állapotban. Szerencsére nem volt gond belőle. Mondjuk már nem látszik sok a verekedés nyomaiból, a szám helyrejött, az orrom meg továbbra is kissé csonkán forrt össze, csak még érezteti hogy nemrég újra eltört. Az oldalam még fáj, de az nem látványos, a kezem is alig sárgás-zöldes már a kézfejemen. Meg mostanában jó is a kedvem, nem látszik hogy elvertek.
A lakás pedig nem változott: amerikai konyhás nappali, középen az említett ebédlő asztal, a nappaliban ugyan úgy díszeleg a fehér nagy kanapé, előtte a dohányzó asztal, szemben az elektromos kandalló, mellette körbe a polcok tele könyvekkel és filmekkel/cd-kel, fényképekkel, a hifivel és a bakelittel.
A konyhában szokás szerint van a mosogatóban mosatlan edény, az mindig, bár a ruháim a fürdőben most belefértek a szennyes tartóba. Mostam.. Szóval száradnak a ruháim a konyha végében, kellemes öblítő szagot árasztva.
Vissza az elejére Go down
Mona Rodriguez
Mona RodriguezEgyszer volt, hol nem volt...
Életkor : 33
Hozzászólások száma : 43

Egy kis franciázás - Mona & Seb  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis franciázás - Mona & Seb    Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptyVas. Jún. 15 2014, 23:36


Tegnap. Úúú, tegnap... Hosszú egy nap volt és még hosszabb este. Na persze, rossz az, aki rosszra gondol. És nem is téved nagyot, bár "csupán" a csajokkal tartottunk koktélozós-beszélgetős estét annak örömére, hogy mindannyian végeztünk a vizsgáinkkal erre a félévre. Higgyék el nekem, ez örömünnep!
A délelőttöm ráment arra, hogy kiheverjem azt, amit össze-vissza ittam este, valamint rendbe szedtük Carla apartmanját is.
Ha nem bírnám ennyire Seb fejét, tuti lemondtam volna a mai órát, nyelvvizsgára készülés ide vagy oda... De bírom, így itt vagyok! Egyszerű shortot viselek, bordó pántos felsővel - imádom a piros árnyalatait, remekül megy sötét hajamhoz és kreol bőrömhöz ez a szín - és lapos ujjközös szandállal. Hajam kiengedve, vállamon táska, benne pedig az összecsapott házi feladat, amivel a múltkor "megajándékozott" tanítóm.
Most komolyan... mégis mi lehet a legrosszabb, amit tesz velem azért, hogy nem csináltam meg rendesen? Legfeljebb elfenek... lecsesz, hogy nem veszem komolyan, aztán átvesszük közösen, hogy is kellett volna rendesen megoldanom.

Ezekkel a gondolatokkal felvértezve és egy barátságosan őszinte mosollyal csengetek, majd ha ajtót nyitnak, lépek is be a legénylakásba.
- Heló! - Szélesedik ki mosolyom Seb láttán. Régen találkoztunk, hát meg is ölelem finoman, míg arcára kijut egy "üdvözöllek"-puszi és becsukódik az ajtó utánunk.
Valószínűleg fejemet verném a falba, ha tudnám, hogy mi is kerüli el figyelmemet pont az orrom előtt, mégse a srác törött orra az, amit kiszúrok, hanem:
- Milyen kis házias vagy ma! - Igen, a mosás. Nevetve hozzá teszem még:
- Ezt nem tudnám franciául mondani, de meghallgathatod spanyolul, ha szeretnéd!
Vissza az elejére Go down
Sebastian McBridge
Sebastian McBridgeAdmin
Életkor : 37
Foglalkozás : Fordító, oktató, tolmács
Hozzászólások száma : 3369

Egy kis franciázás - Mona & Seb  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis franciázás - Mona & Seb    Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptyHétf. Jún. 16 2014, 00:40

Hallom a csengőt, megyek is nyitni neki az ajtó. Én szokásosan vagyok: Kék ing és fehér hosszúnadrág. Azon kívül mezítláb, tisztaság van nálam, tudja,hisz rögtön megkértem már első órán vegye le a cipőjét rögtön miután bejött. Amúgy is mindig rend van, csak a könyvek nincsenek soha a helyükön. Bár én állítom a könyvnek ott a helye ahol hagytam.
Az arccsókba csak kicsit fordulok bele, ó, szeretem az ajkát, de nem leszek pofátlan. Az ölelést azonban diszkréten viszonzom, van ilyen.
-Áh, hát nem mosódnak ki maguktól. - Mondom franciául, én nem kímélem. Ha nem érti, elmondom angolul is, de általában csak franciául beszélek hozzá, jobb ha szokja.
-A spanyol gyönyörű nyelv, de mi most franciát tanulunk kedves Monám. - Mosolygok rá, nem engedek a franciából. De bizonyára megszokta.
-Gyere beljebb. Mesélj, hogy teltek a heteid! Persze franciául! - Vigyorgok, sosem szidtam meg ha menet közben áttért az angolra, de gyakoroljon csak. Közben kihúzom neki a széket, és ha kér töltök neki limonádét, rendes citromból van, szóval szerintem kellemesen savanykás.
Aztán leülök és mosolyogva hallgatom amit mond, nem szólok közbe, érdekel mennyit felejtett hogy nem használta. Meg persze az is mit csinált. Azért ennyit még hozzáteszek:
-Kicsit nyúzottnak tűnsz. - Somolygok, biztos táncolni volt.

//Jók ezek a gifek xD//
Vissza az elejére Go down
Mona Rodriguez
Mona RodriguezEgyszer volt, hol nem volt...
Életkor : 33
Hozzászólások száma : 43

Egy kis franciázás - Mona & Seb  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis franciázás - Mona & Seb    Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptyPént. Jún. 20 2014, 07:46

A cipőim lekerülnek, ajkaim tanítóm szájának szegletét érik, finom emlékeztetőt hintve egy görbe estéről, amikor nem csak itt érte csókom a testét. Csak a francia szavakra ereszkednek meg vállaim kissé.
Kegyetlen dög! - De talán pont ezért (is) maradtam meg mellette, mint a sokadik franciatanárnál, akinél a nyelvet elsajátítani próbáltam. Úgy sosem tanulom meg és vizsgázok le belőle, ha pátyolgatnak csak.
- Csak nem azt is beszéled? - Firtatom édes anyanyelvem kapcsán, itt még angolul, s csupán miután helyet foglaltam a nekem szánt széken, váltok át a nyelvre, amiből papírt kívánok szerezni.
- Nekem volt... rengeteg vizsgám. De szerencsére... végeztem velük? Ezt így mondják a franciák? - Nem vagyok benne biztos, sőt tuti, hogy nem a "kivégeztem őket" értelemben gondolnak a vizsgáikra az emberek, megszemélyesítve azokat. Pedig kegyetlenebb volt némelyik, mint az emberek lenni tudnak. Komolyan!
Arra, hogy nyúzottnak tűnnék, elmosolyodom. Ez az oknak és annak szól, hogy megértem a szavakat végre, amit mond. Bezzeg szeptemberben, mikor elkezdtem Seb-hez járni... egy kukkot se vágtam, szóval ez hatalmas fejlődés a részemről. Persze, a suliban sosem vallanám be a csajoknak, hogy mennyire gázul ment az egész eleinte.
- A barátnőimmel koktélozós estét tartottunk. Szeretnénk egy hatalmas bulit szervezni a nyáron, eljöhetnél... ha van kedved hozzá! - Invitálom meg, elvégre nem egy karót nyelt negyvenes mamika, aki otthon ül és még egy pohár vizet se iszik meg a diákjával közösen! Apropó ital. Azt udvariasan megköszönöm, amikor tölt.
Vissza az elejére Go down
Sebastian McBridge
Sebastian McBridgeAdmin
Életkor : 37
Foglalkozás : Fordító, oktató, tolmács
Hozzászólások száma : 3369

Egy kis franciázás - Mona & Seb  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis franciázás - Mona & Seb    Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptyPént. Jún. 20 2014, 22:39

-No puedo hablar espanol, lo siento. - Mondom, de ezen érezni a bizonytalanságot és hogy valóban nem tudok spanyolul, mert ugye ezt akartam mondani. Ezt szinte minden nyelven megtanultam, hogy véletlen se akarjanak velem az ottani nyelven diskurálni. Na meg angolul juszt se fogok megszólalni, akkor nem érzi a törődést.
-Mondhatod így is, vagy hogy "letettem a vizsgákat". - Mosolygok rá, ajánlok egy alternatív kifejezést neki a nyelven. Elégedett vagyok vele, főleg hogy most már nem csak szépen pislog rám ha kérdezek, hanem látom megcsillanni a felismerést is, hogy érti. Mondjuk ezt a mondatot nem most kérdeztem először, reméltem, hogy emlékezni fog rá.
Töltök neki, magamnak is, én iszom is, mert melegem van.
-Örömmel! - Mosolygok rá szélesen, Monával buli? Naná! - Mi a buli apropója? Öhm... - Gesztikulálok a kezemmel, szinonimát keresve, amit könnyebben megért. - Oka? Tárgya? Születésnap? - Érdeklődöm meg.
-Hányan voltatok tegnap? - Kérdezem meg ezt is, érdekel hogy mulattak. - Mesélj, csináltatok előtte valamit? Mozi? - Noszogatom, hogy beszéljen, hogy gyakoroljon, bár amúgy is megkérdezném, mert ő amúgy is érdekel.
Vissza az elejére Go down
Mona Rodriguez
Mona RodriguezEgyszer volt, hol nem volt...
Életkor : 33
Hozzászólások száma : 43

Egy kis franciázás - Mona & Seb  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis franciázás - Mona & Seb    Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptySzer. Jún. 25 2014, 22:21

- Tudsz mást is mondani spanyolul? - Érdeklődöm tőle nevetősen és persze... franciául. Tiszta multikulti az egész helyzet, de az Államok már csak ilyenek. Ezért (is) jelentkeztem ide fősulira minden áron és nem maradtam meg a déli és a középső területein a földrésznek.
- Eeeezt... most ismételd meg! - Jegyzetfüzet kerül elő az alternatív megoldás hallatán, meg toll a táskámból, közben meg persze észbe kapok, hogy franciául kellene beszélnem nekem is. - 'szki! Bocs... szóval: Megismételnéd kérlek? - Még oldalt is billentem kissé a fejemet, ahogy édes(nek tetsző) mosollyal pillantok rá.
Hát lehet nekem ellent mondani? - Igen, csak nem éri meg.
Ha elismételi a kifejezést, leírom, mellé az összefüggést, szituációt amiben használható és a jelentését is. Eztán térünk rá a tegnap estémre, nekem pedig az 'apropó' kapcsán gyűlnek rendesen a ráncok a homlokomon.
- Áh! Az oka! - Biccentek is aprót, mikor pontosítja a dolgot. Lepillantok a füzetre, kicsit összeszedem magamban a gondolatokat, majd eztán felelek csak.
- Nem születésnap, csak az, hogy nyár van, vége a sulinak és mindenkinek sok a szabadideje. - Ezt a végét mondjuk tudnám szebben is mondani, de francért nem ugranak be a nemrégiben tanult kifejezések és szavak. Marad a körülírás. Beszélőkém mindig is volt, így hát eladni már nem adnának el a franciák sem ezzel a csekély tudással, amim van.
- Négyen voltunk, az egyik barátnőmnél, Carlánál. Grilleztünk, bort ittunk, aztán koktélt... beszélgettünk öhm... hogyan mondod azt, hogy "csajos estét tartottunk"? - Firtatom, s a kapott választ feljegyzem magamnak, hogy közben visszakérdezzek:
- És mi van veled mostanában? Régen találkoztunk.
Vissza az elejére Go down
Sebastian McBridge
Sebastian McBridgeAdmin
Életkor : 37
Foglalkozás : Fordító, oktató, tolmács
Hozzászólások száma : 3369

Egy kis franciázás - Mona & Seb  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis franciázás - Mona & Seb    Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptyCsüt. Jún. 26 2014, 00:14

-Öhm... köszönöm... nem tudom... szép vagy... - mondom kissé döcögős spanyollal, a végén vigyorogva. A legfontosabb mondatokat tudom, nem?
Kuncogok és nevetek, főleg mikor kicsúszik a nőiesnek nem mondható kötőszó és elmondja franciául is a kérést. Természetesen elmondom neki megint, lassan, hogy le tudja körmölni.
Bólogatok hogy találok olyan szinonimát, amit már megért.
-Áh, nem is kell ennél több. A legjobbak a nyári bulik. - Legalább a fokozást is tanuljuk. De nem zavar hogy egyszerűen fejezi ki magát, a lényeg hogy beszél.
Aztán kérdezgetem tovább, kezd belejönni, remek!
-Hmmm, "lányos este" szerintem nyugodtan mondhatod így. - Mondom angolul kiegészítve a franciával. - A csaj pedig "csaj". - Hátha érdekli a kifejezés.
-Nagyon jó programnak tűnik, gyakran találkoztok így? - Kérdezem meg, nem tudom mostanában mennyi idejük volt/lesz erre.
-Igen, igen... - Bólogatok, rég volt. Nekem nagyon is rég. - Elég szerencsétlen voltam mostanában. Öhm... verekedtem. - Mutatok végig magamon, és "ütöm meg magam", hogy könnyebben megértse mit mondok. - De szereztem pár új barátot és most Los Angelesbe költözött az öcsém is a munkája miatt. - Mosolygok, hát számomra ez a legjobb hír. A verés sem zavar. - Hamarosan nálam fog ebédelni, meg az egyik új barátom is. Én főzök. - Mosolygok, igyekszem egyszerűen fogalmazni, hogy megértse. De figyelem van-e olyan szó vagy kifejezés ami nehéz neki.
Vissza az elejére Go down
Mona Rodriguez
Mona RodriguezEgyszer volt, hol nem volt...
Életkor : 33
Hozzászólások száma : 43

Egy kis franciázás - Mona & Seb  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis franciázás - Mona & Seb    Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptySzer. Júl. 02 2014, 18:21

Alapvetően negédesnek ható, mégis aranyosnak tetsző mosollyal hallgatom, ahogy Sebastian ’habla espanol’. Az utolsó megjegyzésén fel is nevetek jóízű rövidséggel.
- Adok egy újabb mondatot akkor a szótáradhoz: Me gusta la cerveza. Azt jelenti, szeretem a sört. – Illik az alapvető dolgokat tudni, nem igaz?
Mindezek után megadom magam az anyanyelvemtől oly eltérő habitusú, finomkodó francia nyelvnek, s beszélgetésünk közepette olykor fel-feljegyzek egy-két kifejezést, szófordulatot, amit hasznosnak vélek.
- Sajnos nem. Nehéz összepasszolni… öhm, összeegyeztetni az időbeosztásainkat. – Pontosítok, mert persze a megfelelő kifejezés csak akkor ugrik be, mikor már a rosszat kimondtam. Ez olyan… Murhpy-sen jellemző!
- Verekedtél?! – kerekedik el tekintetem, megismételve szavait. Ugyanakkor érdeklődő fény is csillan reá vetett pillantásomban.
- Miért? – kérdezek rá, s ettől egyszerűbben és nyíltabban nem is tehetném. A szerény szókincs szépségei.
- Mesélsz róluk? Mit dolgozik a testvéred? – Érdeklődöm tovább, bár a „Mesélsz?”-t ki kell puskáznom pár órával ez előtti jegyzetből. A tény, hogy Seb főz majd, mosolyt csal arcomra. Egy pasi, aki nem érzi földönkívülinek magát a konyhában… csodálom, hogy még nem fogta meg egyik csaj sem magának úgy komolyabban.
Vissza az elejére Go down
Sebastian McBridge
Sebastian McBridgeAdmin
Életkor : 37
Foglalkozás : Fordító, oktató, tolmács
Hozzászólások száma : 3369

Egy kis franciázás - Mona & Seb  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis franciázás - Mona & Seb    Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptySzer. Júl. 02 2014, 21:07

-Áááá, Me gusta... la... cerveza. Hmm, tökéletes, köszi! - Vigyorgok míg memorizálom, tény, szeretem a sört, jó kis mondat bár lehet nem marad meg vagy hibásan de akkor maximum nevetnek rajtam egy jót. Vagy megvernek, ki tudja.
-Hmm, szomorú. - Igen, sok felől hallom hogy ez mindig probléma.
-Aham... - Bólogatok, vállat vonok. Ennek a megértéhez nem kellett sok francia tudás. Kérdezi miért, hát igyekszem tömören d érthetően mondani. - Kisegítettem volna egy srácot, ha nem hatalmas szekrények az ellenfelek, de így is segítettem annyira hogy elfussunk. Kicsit... rizikós volt. Ketten voltunk hat ellen. - Ingatom a kezem, hogy necces volt ott patkolunk el... - De már szépen gyógyul! - Simogatom meg az orrnyergem a nem ép kezemmel, mosolygok, nem vészes.
-Persze. A testvérem, az öcsém, színész. Most éppen dublőr és kaszkadőr. - Ezt a két szót lefordítom neki, gondolom nem ismeri. - Öt évvel fiatalabb nálam, vicces, kedves és törődő. - Utolsót szintén lefordítom ha látom hogy homály. - Neki is hosszú haja van, csak neki barna. Kék a szeme, mint az enyém. Ő izmosabb. - Mutogatok magamon mindent. Utolsónál vigyorogva befeszítem a karom kicsit.
-A barátom szintén színész, de nem ismerik egymást. - Mosolygok. - Ő nagyjából öcsém korabeli, jelenleg reggelente újságot hord ki, állást keres. Szerencsét próbál. - Mondok neki egy kifejezést is.
-Mit gondolsz a színész szakmáról? - Kérdezek egy ide vágó kifejtős kérdést, beszéljen kicsit.
Vissza az elejére Go down
Mona Rodriguez
Mona RodriguezEgyszer volt, hol nem volt...
Életkor : 33
Hozzászólások száma : 43

Egy kis franciázás - Mona & Seb  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis franciázás - Mona & Seb    Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptyKedd Aug. 05 2014, 18:03

Aprót biccentek a mondat végére, miközben szurkolva figyelem Seb próbálkozását a spanyollal. Szép baleset, bár szebb volt, mikor nem magával a nyelvvel bajlódott, hanem egy spanyol anyanyelvűvel: velem. No de nem ezért fizetem - a szexet pénz nélkül is bevállalná újra, ha a radarjaim nem csalnak meg. És ez kérem a világ rendje Monaverzumban, szóval át is billenek egy érdekesebbnek tetsző témára: a verekedésre.
Nem néztem volna ki belőle, hogy ilyen kis harci kakas, ami azt illeti. Nem ismerem eléggé, igaz, ő sem engemet. Ilyesmire nem igazán fordítottunk időt a közös bulizásokon túl, azóta kezdtem kicsit jobban belátni a partiálarc mögé, hogy hozzá járok francia órára.
- Oh, my god! Szerencsések vagytok, hogy nem lett jelentős bajotok. - Vagy komoly. Vagy vészesebb. - Csak ezek a szavak épp nem jutnak eszembe. - Szereztél harci sebeket is? - Firtatom apró, kacér mosollyal, s hasonló a hangszín is, melynek hála nem kell hozzátennem, hogy levágja: szexisnek találom, ha egy pasi ki tud állni magáért és azért, aki rászorul. Hiába, na! Még a nagymacskáknak is van egy dorombolós kiscica énjük... valahol jó mélyen elásva lelkük bugyraiban.
Ha közelebb ülne, talán még szórakozottan "gyógypuszit" is nyomnék az orrnyergére. - Na persze, idővel behajtanám valamiképp az árát, ha használ.

A melléknevekkel nincsenek problémáim szerencsére, így gyorsan megértem őket. Azt meg mondjuk nem vágom, hogy akkor most színész vagy dublőr a srác. Oké, a dublőr is színész valahol, meg a kaszkadőr is, de ne keverjük már a szezont a fazonnal. Nem mintha annyira számítana ez most. Valószínűleg az életbe nem fogok találkozni a sráccal, max képen, ha Seb mutat róla.
Azért a velem szemközt levő activityzésén jót derülök.
- Szóval egy izmos miniTe... megadod a számát? - Kuncogok, noha esélyes, hogy csupán cukkolom. Bár nálam soha nem lehet tudni. Elég komolynak hangzik tőlem a kérdés a nevetés ellenére is.
Azért közben persze figyelek és jegyzetek is. Az utolsó kérdésén felnevetek kissé.
- Azt, hogy a barátodnak kellene egy... menedzser. - Vágom ki magamat ezzel a divatos kifejezéssel. - De komolyan! Állástalan színész nem nevezhető színésznek. Éhen fog veszni. - Ezt a múltkor említette és kifejezetten tetszett a kifejezés a jelentése ellenére is, ezért megmaradt bennem.
Vissza az elejére Go down
Sebastian McBridge
Sebastian McBridgeAdmin
Életkor : 37
Foglalkozás : Fordító, oktató, tolmács
Hozzászólások száma : 3369

Egy kis franciázás - Mona & Seb  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis franciázás - Mona & Seb    Egy kis franciázás - Mona & Seb  EmptyKedd Aug. 05 2014, 23:24

-Jah... azóta sem láttam a srácot. - Nevetek ezen, mert hát hülye vagyok, nincs mit tagadni ezen. Aztán csak somolygok a hangnemen. - A sebhelyem mellé szerencsére nem, csak zúzódást az oldalamon. - Húzom el a kezem az oldalam mellett, gyönyörű kontraszt, egyik oldalt heg (egy mélyebb vágás nyoma), másik oldalt egy hatalmas lila folt... - Na meg megint eltört az orrom... - Kuncogok, eddig is látszott benne a törés szóval sejthette hogy nem most tört el először.
Szóba kerül az ebéd, meg az öcsém, a jellemzésén felkacagok.
-Ő jobb vágású! A lányok jobban kedvelik. - Nevetek. - Ejj ejj, gyorsan dobva lettem, az izom teszi? Azért rajtam is van! - Heccelem én is, ha már ő sem volt rest engem. - Amúgy megadhatom. - Henry bizonyára örülne egy ilyen csajnak, én meg nem vagyok szívbajos hogy mindkettőnket "kipróbálna".
Aztán megint felnevetek, imádom Mona humorát és szókimondó énjét!
-Lehet. De ez a tipikusan: papírja nincs, csak tehetsége kategória. Úgy nehezebb neki. De ajánlottam neki mindenféle amatőr társulatot, onnan könnyebben léphet a ranglétrán. - Na, mondjak még ilyeneket mi? Egy karrierista lány bizonyára örül az ilyen kifejezéseknek bár lehet nem. Minden esetre lefordítom neki miket magyarázok.
-Te mi is leszel, ha megkapod a diplomád? - Kérdezek rá, kicsit odébb van mikor ezt kérdeztem és volt már bennem néhány feles.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

Egy kis franciázás - Mona & Seb  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy kis franciázás - Mona & Seb    Egy kis franciázás - Mona & Seb  Empty

Vissza az elejére Go down
 

Egy kis franciázás - Mona & Seb

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Tisztaságügyi szakmenedzser! Mona és Shinoda
» So you're the new...? - Demi & Mona
» Monica 'Mona' Rodriguez
» new schoolyear with the same faces - Sierra & Mona
» Nyitott pozíció - Mona & Edward

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Frances University :: A világ legvégén :: Lakások, házak, otthonok :: Archívum-