Frances University
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az oldal teljes tartalmát csak regisztrált és elfogadott karakterlappal rendelkező felhasználók tekinthetik meg!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
KARAKTERES HÍREK
2017/2018-as tanév II. félév
Üzenődoboz
USERES JÓSÁGOK
STATISZTIKA
ÖSSZESEN
81 fő - 46 férfi / 35 nő
VIZUÁLIS KOMM.
11 fő - 6 férfi / 5 nő
KLASSZIKUS KOMM.
12 fő - 7 férfi / 5 nő
MŰSORGYÁRTÁS
9 fő - 4 férfi / 5 nő
MARKETING KOMM.
7 fő - 2 férfi / 5 nő
FILMMŰVÉSZET
13 fő - 8 férfi / 5 nő
OKTATÓ
5 fő - 3 férfi / 2 nő
VÁROSLAKÓ
24 fő - 16 férfi / 8 nő
Legutóbbi témák
» Kérlek, szükségem van... - megrendelések
Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptyPént. Feb. 14 2020, 20:58 by Sebastian McBridge

» New Possibility
Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptyKedd Júl. 03 2018, 22:01 by Judith Moody

» Befejeztük! - archiváltató
Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptySzomb. Ápr. 07 2018, 08:20 by Vincent Sparks

» Szalmaszál - Reeve-Eric
Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptyPént. Ápr. 06 2018, 13:20 by Reeven Callagher

» Rosemary Marshall-Gray
Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptySzomb. Márc. 17 2018, 21:56 by Rosemary Marshall-Gray

» Familiar stranger
Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptyHétf. Márc. 05 2018, 07:10 by Judith Moody

» Átalakítás
Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptyVas. Márc. 04 2018, 18:32 by Isabella Williams

» Hurtful love - Reeven*Felix
Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptyVas. Márc. 04 2018, 00:13 by Felix Kaleolani

» Claire és Kouji
Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptySzer. Jan. 03 2018, 10:50 by Claire P. Collins

» The hurt, the blame - SammyEric
Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptySzer. Dec. 27 2017, 22:59 by Eric A. Blake

Top posting users this month
No user
Design: Izzie & Bree

A jobb megjelenítés érdekében használj Google Chrome böngészőt!

Megosztás
 

 Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy   Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptyKedd Nov. 17 2015, 20:15

Az egyik beadandómnak azt választottam, hogy elmegyek megnézni egy különleges színházi feldolgozást egy új drámáról, meg elolvasom a könyvet is, a forgatókönyvet és azt (na meg a színészi játékot) elemezve beadom a munkám. Ez lehet a diplomám egyik sarokköve is, szóval fontos darab lesz. A suli megvette a jegyeket, (csak így tudtunk rá szerezni, amúgy esélytelen) és azon agyaltam, kivel menjek. Volt olyan jó fej a tanár és kettőt szerzett, ne menjek gardedám nélkül. Először Luira gondoltam, mert hát ő meg koncertre vitt, de Nanaivával van már valami régen várt programja, nem rondítok bele nekik. Aztán Maxie ugrott be, ő ugyan nem valami kimozdulós alkat, de egy színház, egy elvont dráma... csak nem köti fel magát tőle! Szóval fel is hívtam, hogy szombat este csípje ki magát, porolja le a zakóját és kísérjen el, ha nincs lemondhatatlan programja, mert én számítok rá! Ha minden jól megy, igent mondd és szombaton készülődhetek. Azon kívül, hogy csinosan felöltözöm a fekete koktélruhámba, ami combközépig ér és V kivágású, felveszem a fekete magassarkú cipőm és kontyban feltűzöm a hajam. Nem túl durva smink, max a szememre, de azt már megszokták, parfüm, vörös körmök (csak hogy ne legyek gyászos). De a legfontosabb: a jegyek, jegyzettömb és toll (3 darab, mert tuti ami sicher).
Maxieval a megbeszélt helyen találkozom, ott vagyok öt perccel előbb, meglátjuk ott van-e már, minden esetre ha látom, izgatottan megyek elébe.
-Szia! Hah, életet mentettél, hogy eljöttél! - Paskolom meg a karját hálaképp, mert alapból nem igen érek senkihez, de most érezze, hogy komolyan hálás vagyok.
Vissza az elejére Go down
Maximilian Carruthers
Maximilian CarruthersKlasszikus kommunikáció
Életkor : 33
Hozzászólások száma : 39

Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy   Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptyVas. Dec. 27 2015, 22:17

Semmi különöset nem terveztem szombat estére, sőt ha őszinte akarok lenni nem is volt elképzelésem arról, hogy mihez kezdjek majd azon az estén magammal, mikor befutott Lizzy meghívása az előadásra. Kell egy kis változatosság, nem lehet mindig sorozatokat nézni vagy a könyveket bújni és ha szerencsénk lesz, akkor maga a darab sem lesz annyira elviselhetetlenül rossz. Belementem, hogy elkísérem, a telefon naptárába is beírtam gyorsan nagybetűkkel, hogy biztosan ne felejtsem el. Biztos vagyok abban, hogy ebben az esetben megkeresne, és nem várna rám szép halál. Én meg túlságosan is ragaszkodom az unalmas kis életemhez. Arról nem beszélve, hogy ha egyszer valamit megígérek, akkor azt szeretem is megtartani, egy barátot meg csak nem hagyunk ott a szarban, nem igaz?
Sötétkék öltöny, világosabb kék ing kékesfekete nyakkendővel lett végül a befutó szoros csatában legyőzve a full fekete kombinációt. Elszórakoztam egy ideig, mire sikerült rendesen kivasalni az inget valahogy ez a része sosem ment komplikációktól mentesen, az meg külön öröm, hogy mindezt sikerült úgy kivitelezni, hogy sehol sem égettem ki az anyagot. Még a végén profi vasaló leszek. A borosta marad, idejét sem tudom már, mikor borotválkoztam meg teljesen és nem csak megigazítottam, hogy ne úgy nézzek ki, mint valami csöves. Indulás előtt belenézek a tükörbe biztos, ami biztos alapon. A nyakkendőn egy kicsit elgondolkozom, hogy kell-e, aztán végül úgy döntök, hogy marad, ha meg nagyon gáz, akkor másodperceken belül meg lehet tőle szabadulni.
Néhány perccel korábban érkezem meg a megbeszélt helyre, inkább én várjak, mint rám kelljen. Észreveszem Lizzyt, ahogy közeleg felém, így teszek néhány lépést felé én is. – Szia! Ugyan már, ennyire nem lehetett súlyos a helyzet. – Egyedül sem lehet annyira vészes egy előadást végigülni, bár tény és való, hogy társaságban jóval szórakoztatóbb az egész. Meglepődöm azon, hogy egy vállveregetéssel felérő karpaskolást kapok jutalmul, ezek szerint tényleg életmentő vagyok.
- Jól nézel ki. – Dicsérem meg, mindenféle hátsó szándék nélkül. Ilyen szitukban, mikor az ember puccba vágja magát, illik értékelni a ráfordított időt, na meg persze az eredményét is.
- Na és mi is ez az előadás, amire elrángattál? Van valami, amit mindenképp tudnom kell, mielőtt bemegyünk? – Érdeklődöm a darab iránt.
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy   Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptyVas. Jan. 24 2016, 12:02

Maxie egyik remek tulajdonsága a tucat többi mellett, hogy pontos. Ki is szúrjuk egymást, persze hogy lelkesen szólítom meg.
-Hát de ez tanulmányi darab, nem egy könnyed kis előadás, na meg ha már két jegyem van, ne pocsékoljuk el, örülök hogy jöttél! - Ez egy köszi akart lenni, csak hát nem adom meg magam olyan könnyen az ilyen jellegű szavaknak, ha komoly a dolog.
-Oh, köszi! Te is milyen fess vagy! Többet kéne ilyen helyre járnod, jól áll az öltöny! - A srácok egészen másképp festenek benne, elegánsak lesznek, külön tartást vesznek fel rá. Maxienak is jól áll.
-Hááát ez egy könyvből készült, úgy lett átírva színdarabbá is. Kissé... szóval eléggé elvont, sok szimbólummal dolgozik, meg sok mindenre reflektál, de szerintem ha jól meg tudták csinálni, akkor a könyv alapján nagyon jó lesz. De ne valami könnyed esti mesére számíts, itt nem árt ha figyelsz, vagy lemaradsz! - Mert a könyvben visszalapozol, de itt nem tudsz. Ezért is érdekel, mennyire formálták át a dialógusokat meg a monológokat.
Közben míg beszélgetünk egyre több lesz az ember, hozzám is sokan állnak közel, feszengek kicsit.
-Annyira utálom a tömeget. Olyan mintha egy mézes csuporba esnél és minden ragadna, sűrű lenne és elszökni sem tudnál... uhh... - Nem szeretem ezt. A táskám is magam elé húzom, akkor veszem észre kicsit nyitva van. Én sosem hagyom nyitva. Rögtön keresgélni kezdek, de nincs benne a tárcám, abban voltak a jegyek is.
-Maxie... kizsebeltek... - Lesápadok, körbenézek, túl sok az ember, engem elönt a pánik. Nem amiatt az ötven dolcsi miatt ami benne volt még, hanem a jegyek miatt! -Abban voltak a jegyek... - Lehelem, mint akinek ellopták a lelkét. Ha nem látom a darabot ugrott a diplomatémám, pedig sokat güriztem, hogy ezt megkaphassam.
Vissza az elejére Go down
Maximilian Carruthers
Maximilian CarruthersKlasszikus kommunikáció
Életkor : 33
Hozzászólások száma : 39

Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy   Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptyKedd Márc. 15 2016, 21:49

Áh, hogy ez egy tanulmányi darab... Akkor az elborult, az elvontabbnál is elvontabb dologra kellene felkészülni. Sebaj, van még pár percem gyorsan lelkiekben felkészíteni magam. Hiába bírom a művészi beütésű dolgokat, azért ahhoz is kell egyfajta lelkiállapot. - Igazad van, ketten csak izgalmasabb végigszenvedni bármit is. És szívesen. - Nem világmegváltó dolgot kellett tennem, meg hát nem volt semmi fontos dolgom, ami miatt ne tudtam volna megtenni ezt az apróságot. - Köszi. Ha jóban lennék a vasalóval, talán még be is vállalnám. – Nem ápolok jó viszonyt az ilyen vackokkal, bár ha sűrűbben kellene eljárkálnom kiöltözős helyekre, tuti, hogy belejönnék.
- Nem baj az, legalább lesz, ami végig fenntartja az érdeklődésem. - Per pillanat fogalmam sincs, hogy mire számítsak. Azt sem tudom, hogy ismerem-e legalább látásból a könyvet vagy a színdarabot. - Végszükség esetén majd percenként kérdezgetlek, hogy ez mi volt vagy miért történt. - Biztos nagyon szeretne érte, hogy ahelyett, hogy a darabot nézné figyelmesen, a hülye kérdéseimre kellene válaszolnia. Bár lehet, hogy a körülöttünk ülők gyorsabban elveszítenék a türelmüket.
Ahogy telnek a percek úgy lesz egyre nagyobb a tömeg. Számomra még annyira nem zavaró, de azt sem mondhatnám, hogy élvezem minden egyes másodpercét annak, hogy egy rakat vadidegen vesz körül, ráadásul egyre többen és többen lesznek. - Menjünk arrébb valamelyest? - Kérdezem s bár körbenézek, hátha akad valamerre egy tenyérnyi hely, ahol nem lenne klausztrofóbiába bújtatott tömegiszonyunk. Nem látok sok esélyt arra, hogy kiszabaduljunk innen.
A következő mondatával azonban meglep. - Mi? - Kérdezek vissza, bár elsőre is felfogtam mondanivalójának tartalmát, de azért kell néhány másodperc, hogy fel is dolgozzam az információkat. - Nyugodj meg. - Jobbat nem tudok mondani, még akkor sem, ha ez a világ legidegesítőbb mondata, de az hiányzik most a legkevésbé, hogy totálisan bepánikoljon. - Kitalálunk valamit. - Csak meg ne kérdezd, hogy mit, mert azt még én sem tudom. Körülnézek én is, hátha valamerre kiszúrok esetleg egy gyanús alakot, bárkit, akire rá lehetne fogni, hogy benyúlta a jegyeket. De köszönhetően a nagy tömegnek, valószínűleg esélyünk sem lesz ezzel a megoldással megtalálni az enyveskezű rohadékot. – Gondolom nem láttál vagy vettél észre semmit… - Gondolkozom hangosan, félig-meddig kérdésnek szánva, még ha sejtem is rá a választ. Az ilyen szemétládák profi módon értenek ahhoz, hogy feltűnés nélkül tüntessenek el minden értékes dolgot a gyanútlan áldozatoktól.
– Nincs semmi lista, ami esetleg tartalmazná a vendégek nevét? Úgy lenne esélyünk jegyek nélkül is bejutni. – Nem hiszem, hogy azokat a jegyeket valaha is viszontlátnánk. – Vagy próbáljunk meg bejutni valamelyik hátsó bejáratnál? – Jobb ötleteim nincsenek, ha mindenképp be kell jutnunk csak ezek maradnak megoldásképp. Még ha nem is a legkreatívabb ötletek.
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy   Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptyVas. Ápr. 03 2016, 14:49

Mosolygok rá, bólogatok, egyedül nem olyan beülni valahova, legalább is én jobb szeretek társaságban lenni, Maxie pedig nagyon jó társaság. Persze ritkán mondom ki neki hangosan, nehogy elbízza magát a szentem.
-Hah, pedig nem ördöngösség, abszolút megérné barátságot kötnöd vele! - Vigyorgok, bár ahogy öltözködik az olyan... Maxies, de lehet csak megszoktam már, szóval nem érzem hogy összedőlne a világ, ha nem öltönyben és ingben flangálna ezentúl sem.
-Azt próbáld meg, lenyomom a kesztyűm a csinos kis torkodon. - Negédes szempilla rebegtetős mosoly, hogy ne akarja megtudni milyen az ha morcos vagyok, csak ne kérdezgessen előadás alatt. Egyszer-egyszer teljesen oké, de hogy folyton, na ne.
De ahogy közeleg az idő, gyűlik a tömeg és én nem bírom a tömeget. Összeszűkül a személyes terem, zsugorodik és leszek egyre frusztráltabb.
-Ha van valahol egy kis levegő... - Támogatom az odébb topogást, de észreveszem, hogy volt nincs tárca, plusz a jegyek is szublimáltak. Elönt a kétségbeesés.
-Nem tudok! - Ragadom meg a karjainál, de hogy azért én ne essek össze vagy őt rázzam fel, fogja fel, mi ugrott, nem tudom. Vagy csak kétségbeesésemben nyúlkálok, ami tőlem nem megszokott mozzanat.
-Mit? - Nézek rá, mint a messiásra, hogy mi legyen, mit csináljunk, hogy találjuk meg a tolvajt, vagy hogyan szerzünk jegyeket?
-Nem... - Nyüszítem szinte míg lehorgasztom a fejem, én szúrtam el, nem figyeltem, nem gondoltam ilyenre, ez egy színház!
-Ez nem mozi, a jegyet elkérik... és nincs lista, ez a bemutató darab, sajtósoknak, rokonoknak, ilyesmi... a hökösök úgy szerezték nekem. - Lehelem megsemmisülten, hogy itt a vég, buktam mindent, fogalmam sincs mitévő legyek. -Azt sem tudom van-e itt pótszék vagy ilyesmi... ahh... - Szinte cincogom, semmi hangon, a vállam is megereszkedett, hogy ilyen sem volt még velem soha, nem is tudom mit csináljak. De legalább Maxie nem pánikol, talán ő kitalál valamit, vagy ha felráz, talán én is, de egyelőre össze vagyok zuhanva kissé.
Vissza az elejére Go down
Maximilian Carruthers
Maximilian CarruthersKlasszikus kommunikáció
Életkor : 33
Hozzászólások száma : 39

Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy   Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptySzomb. Május 07 2016, 22:13

Nem lesz vevő az állandó kérdezgetésre. Hasznos információ megjegyezve, majd igyekszem odafigyelni és az előadás végén rázúdítani az összes hülye kérdésemet. – Oké, oké, vettem az adást, inkább élek tudatlanul. - De ha ez kell az életben maradáshoz, akkor vállalom.
Nem kell körbenéznem, hogy tisztában legyek azzal, hogy nincs a közelünkben üres terület, de talán már az is javítana a helyzeten, ha találnánk egy olyan helyet, ahol az egy négyzetcentiméteren megtalálható várakozók száma négy alatt van. – Arra talán kevesebben vannak. – Mutatok tőlem balra, de mielőtt elindulhatnánk kifelé a tömegből, váratlan kijelentést tesz. Basszus… Jegyek nélkül valószínűleg nehéz lesz bejutnunk, márpedig az előadást látnunk kell. Próbálok nyugodt maradni, elnézve Lizzy arcát, szükség is lesz rá.
- Próbáld meg. – Kezem az engem szorongató karjaira teszem megnyugtatásképp, hátha segít valamennyit. – Nem tudom. – Felelem őszintén a kérdésére, akkor is, ha tisztában vagyok azzal, hogy nem ez a legjobb válasz a kérdésére. – De valahogy megoldjuk. – Teszem hozzá gyorsan, még mielőtt jobban kiborulna. Az hiányzik most a legkevésbé.
Muszáj lesz kitalálni valamit, ami megoldásként szolgálhat. Szívás, ha tényleg nincs semmiféle lista, hogy kik kaptak jegyet a mai előadásra. Eléggé lecsökkent az esély a jegy nélküli bejutásra, de valahogy akkor is meg kell próbálni, elvégre állítólag a lehetetlen sem létezik. – Így tényleg nehéz lesz…– Persze állíthatnám az ellenkezőjét, elmondhatnám még vagy százszor, hogy nyugi, de akkor meg attól lenne ideges. Nem akarom ennél nagyobb kétségbeesésbe rántani, pusztán ez a realitás. – Esetleg felhívni valamelyik hököst? Tanárt? Vagy ez is esélytelen? Esetleg itt beszélni bárkivel is, hogy mi a szitu? – Jobb ötletek nem jutnak az eszembe, utóbbit nem tudom, mennyire vennék be az itteniek, de ha minden kötél szakad ezt is meg lehet próbálni. Sok vesztenivalónk úgy sincsen. – De gyere, menjünk innen kintebb, egy levegősebb helyre. – Ha beleegyezik ő is, akkor elindulok kifelé a tömegből egy nyugisabb hely felé. Talán ott sikerül majd kitalálni, hogy hogyan jutunk be, de ha már annyit sikerül vele elérni, hogy kicsit összekapja magát már az is fél siker…
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy   Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptyVas. Jún. 05 2016, 14:24

-Bölcs vagy és előrelátó. - Mondom ezt arra, hogy nem fog kétpercenként odahajolni hozzám és kérdezgetni.
Kicsit arrébb nyomakodunk, hogy legyen tér, meg levegő, ilyen apróságok az eszméletnél maradáshoz, de észreveszem, hogy ellopták a tárcám és a jegyeket is. Mondani sem kell, teljes a kétségbeesés. Legalább az irataim megvannak, ami jó, de ha nem jutok be az előadásra ugrott az egész diplomamunka témám és eddig megírt dolgaim. A pénzbeli veszteség emellett annyira eltörpül, hogy nem is foglalkozom vele.
Nyugtatgat, ami jó, de az apátia tüneteit kezdem produkálni, hogy nincsenek meg a jegyek és fogalmam sincs hogyan kell belógni az előadásra. Ha legalább neten vették volna a jegyet a hökösök, de sajnos még azt sem... jár az agyam, de nem tudom mi legyen. Mint a futóhomokban ragadt állat, úgy érzem magam, ahogy kalimpálok a gondolatok között egyre csak rontok a helyzeten.
-Hát nem tudom, tudom pár hökös számát, meg ilyenek, csak... nem tudom ők hogyan segíthetnének. Vagy itt ki hinné el nekem a dolgot... - De érezni, végül is megpróbálni meglehet. Elvégre tudom, hova szólt a jegyem, ahogy Maxie is.
Közben hagyom, hogy kivigyem, lehet annyira lesápadtam, fél elájulok, ha még levegő sincs.
-Gondolod... az működne? Ha mondom, hogy ellopták a tárcám, de a hatodik sor 12-13 jobb oldal volt a mienk a földszinten? Mert azok üresen maradnak, honnan máshonnan tudhatnám? Csak érted, jegyem akkor sincs... vagy azt két jegyet vegyem meg újra? Jaj Maxie, nem tudom. - Nyöszörgöm, ő most jobban tud gondolkodni, megfontoltabb, reálisabb mint én, csüngök minden szaván, mi legyen, mi a terve, neki biztos van. Én most kissé elvesztem kétségbeesésemben.
Vissza az elejére Go down
Maximilian Carruthers
Maximilian CarruthersKlasszikus kommunikáció
Életkor : 33
Hozzászólások száma : 39

Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy   Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptySzer. Jún. 08 2016, 23:43

Próbálok úrrá lenni a kétségbeesésén, megnyugtatni, hogy nincs még veszve semmi és nem lehetetlen megoldani az elénk tornyosuló problémát. Bármennyire is leküzdhetetlennek tűnik. Az előadás még nem kezdődött el, nem maradtunk le semmiről, csak extrém módon megnehezítettük magunknak a bejutást. De valahogy megoldjuk. Meg kell, hogy oldjuk. Magam is próbálom ezzel megnyugtatni, elég egy kétségbeesett ember. Az óriási tömeg sem segít sokat a helyzetünkön, de most, hogy sikerült magunkat kintebb küzdeni néhány méterrel már egy fokkal jobb a helyzet. Kevesebb ember, több levegő és nyugodtabban is lehet agyalni a vészterveken. Valamit csak sikerül kitalálni, amivel be sikerül jutni vagy legalább azt lehet rá mondani, hogy egy próbát mindenképp megér. – Nem tudom, egy ötlet volt. De lehet, hogy tudnak valamennyit segíteni a helyzetünkön… - Ki tudja, lehet, hogy pont valakinek a valakije a hökös illető vagy tud felajánlani valami más alternatív megoldást, ami nekünk eddig eszünkbe sem jutott.
Még kintebb viszem, szinte már a legszélén állunk a várakozó tömegnek. Itt már kevésbé feszélyezett a légkör, a legközelebbi várakozó is fél méterre állhat tőlünk. – Egy próbát mindenképp megér. – Ez a legkézenfekvőbb megoldás, talán a legegyszerűbb is, amivel meg lehet próbálkozni. – Nézd, mi rossz történhetne? Maximum nem hisznek nekünk, de akkor meg más megoldás után nézünk. – Kell lennie hátsó bejáratnak vagy egy olyan ajtónak, ami a személyzetnek van fenntartva, ha kell, beszökünk ott, ha minden kötél szakad. Nem merem megígérni, hogy be fogunk jutni, elvégre jobb szeretem betartani az ígéreteimet, de abban biztos lehet, hogy megteszek minden tőlem telhetőt, hogy lássuk a darabot. – Ha az kell, megvesszük újra a jegyeket, ez legyen a legkevesebb. Amennyiben jó arc az illető, akit megtalálunk, akkor van esélyünk. – Persze, tény és való, hogy kissé hihetetlennek és gagyi próbálkozásnak tűnhet majd, de az is benne van a pakliban, hogy gond nélkül beveszik a sztorit. Elvégre tényleg igaz. – Ha gondolod, és nincs jobb ötleted, akkor szerintem próbáljuk meg. – Vesztenivalónk nincs sok, felesleges lenne tovább húzni az időt. – Beszélek is velük, ha szükséges. – Ajánlom fel a lehetőséget. Nem tudom mennyire nyugodott meg vagy tudna esetleg beszélni ilyen körülmények között. – De először is nyugodj meg, tényleg nincs veszve semmi. Megoldjuk, jó? – Biztatom, hátha sikerül összeszednie magát egy kicsit, mielőtt nekivágunk bármelyik terv megvalósításának.
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy   Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptySzomb. Jún. 25 2016, 12:12

Ennyire elanyátlanodva kevesen láttak még, Maxie az egyik szerencsés(?), aki megéli. Az én szerencsém meg az, hogy ő higgadt marad, hogy gondolkozni próbál és nem hülyeségek és sötét rémképek lepik ez agyát, mint az enyémet.
-Jó de... van B terv? - Nekem mindig nem árt B tervet mondani, legalább is elhitetni, hogy van, mert magabiztosabb leszek. Minden esetre, ha bejutunk, Maxie lesz az én hősöm és ha bárki azt mondja Superman, lefikázom a tagot a föld alá.
-Jó... jó... - Bólogatok, kissé robotszerűen, de valami reménysugár kezd beférkőzni a tudatomba.
-Jó... - Húha... ha eddig az eszemért kedvelt lehet újragondolja a dolgot, de épp csak kezdek magamhoz térni, bólogatok arra, hogy megpróbálja.
-Persze csak... ilyenekre nem voltam felkészülve... több havi munkám dobódna ki az ablakon... a gondolattól is rosszul vagyok. - Amilyen maximalista vagyok, sejtheti, hogy nem valami összecsapott dolog fölött sír a szám.
Veszek pár mélyebb levegőt, hogy emberibbé varázsoljam magam, néha érdeklődve felpillantok rá, hogy már jobban festek-e, majd követem őt bárhova is menjen, bár úgy sejtem a jegyszedő pasihoz megy, aki unott arccal nézi és tépi el a jegyeket, hogy bemehessen a nép.
Vissza az elejére Go down
Maximilian Carruthers
Maximilian CarruthersKlasszikus kommunikáció
Életkor : 33
Hozzászólások száma : 39

Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy   Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptySzer. Júl. 27 2016, 16:52

Feldobok pár ötletet, némelyik eléggé gagyinak hangzik, de egy próbát talán megérdemelnek ők is, elvégre sosem lehet tudni, hogy melyik lesz az, amelyik végül beválik. A legidiótábbnak hangzó elképzelésekből is születtek már meg nagy dolgok és állítólag a lehetetlen sem létezik.
- Van. – Vágom rá rögtön, gondolkodás nélkül, mikor a B-terv után érdeklődik. – Vagyis még nincs, de ha úgy alakul menet közben kitaláljuk. – Hiába került szóba két-három megoldási lehetőség, azért merész lenne bármelyikre is ráhúzni, hogy jó lesz alternatívának. Legalábbis még most, ebben a pillanatban. Egyik verzió sem lett túlagyalva, de ha minden jóra fordulna a következő percekben, akkor nem is lesz rá szükség.
A válaszai rövidek és tömörek, de mit is várhatnék? Sajnálom szegényt, szar érzés, mikor több hónapnyi kínkeserves meló mehet a kukába, rajtad kívülálló okok miatt. De talán még semmi sincs veszve, elvégre még meg sem próbáltunk kijutni és az előadásról sem maradtunk le. – Tudom, de még egyelőre nem buktál el semmit, jó? – Ismétlem magam, de már nem nagyon tudok mit mondani, ami értelmes vagy esetleg hasznos is.
Ha szükséges, kap még néhány percet, hogy összekapja magát és ha már ő is úgy érzi, hogy minden okés, akkor elindulunk a jegyszedők irányába. Csak remélni tudom, hogy nem küldenek el melegebb éghajlatra, és nem hiszik azt, hogy kitaláltuk az egészet. De akkor maximum belógunk valamelyik hátsó bejáraton.
A jegyszedő srácról már messziről látszik, hogy alig várja, hogy az embertömeg levonuljon és ne kelljen hatszázadik alkalommal elmondania ugyanazt a sablonszöveget. Biztosra veszem, hogy nagyon fog örülni nekünk és a mi közel sem apró problémánknak. – Elnézést uram, tudna nekünk segíteni?   – Lépek oda hozzá. – Idefele jövet kiraboltak bennünket és ellopták az előadásra szóló jegyeinket is.   – Gondolom, hogy mi járhat most a fejében, de basszus, mit tudunk tenni, ha tényleg ez történt velünk. – Tudom, hogy sablonszövegnek hangzik, de tényleg ez az igazság. – Győzködöm egy kicsit, hátha segít a helyzetünkön. – Esetleg tudnánk valakivel beszélni vagy valamilyen megoldást találni a kialakult helyzetre? Tudjuk, hogy a jegyeink hová szólnak, és ha kell akár újra meg is vásároljuk őket. – Folytatom tovább, közben Lizzyre nézek, mintegy ellenőrzésképp, hogy itt van-e még, jól van-e, nem kapott-e időközben néma pánikrohamot, akármit. Remélem a srác értelmesebb fajta és sikerül majd vele dűlőre jutni vagy legalább tud nekünk abban segíteni, hogy kit lehet tovább zaklatni, hogy végre bejussunk, bármibe is kerüljön.
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy   Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy EmptyHétf. Aug. 15 2016, 18:57

Annyira határozottan vágta rá hogy van B terv, hogy a többit meg sem hallom. Ha van, akkor jó, akkor van, akkor nincs min izgulni.
Aztán kábé annyira van érkezésem mint egy növénynek, akit meglocsoltak, éledni kezd bennem az erő, de még semmi extra, még csak vegetálok. Persze sokat segít Maxie határozottsága, hogy én ne roppanjak össze a puszta gondolat súlya alatt, hogy eddig hiába dolgoztam. De végül is van logika abban amit magyaráz és én szeretem a logikus dolgokat, mert azoknak van alapja.
-Igen, igen, ez igaz... - Hebegem neki és próbálok színt és életet lehelni magamba, mélyeket lélegzem, megdörzsölöm az orcám, hogy pirosabb legyen, úgy követem a jegyszedő felé. Szegény pára, kevés unalmasabb munka van, mint papírokat eltépni és kellemes szórakozást kívánni. Arra is unottan emeli a tekintetét Maxiera, hogy megszólítja.
A rablásra csak felszalad a szemöldöke, közben eltép még egy pár jegyet, de azért figyel.
-Ha el lett adva a rendszer szerint, nem tudja újra megvenni. De beszéljenek a pénztárban lévő hölggyel, ő talán tud segíteni. - Magyarázza nekünk "nincs mit tenni" hangsúllyal, legalább is ő nem tud segíteni, ő csak eltépi a jegyet, de nem ő adja. Én csak bólogatok, belecsípek Maxie ruhájába erőtlen, úgy húzom a pénztár felé, ahonnan hamarosan el is megy az ott vásárló idős asszony.
Végre kezdem összeszedni magam, hogy talán van megoldás.
-Elnézést asszonyom... volna egy nagy problémánk. Pár perce ellopták a pénztárcám a benne lévő jegyekkel... pontosan tudom hova szólt, azt is tudom, hogy a rendszer szerint el lett adva, de ha esetleg megvehetném újra azt a két jegyet, ha mondjuk az első 10 percben nem jön oda senki... vagy pótjegy esetleg? Mindenképpen látnom kell a darabot, már egy hónapja megvette az egyetem a részünkre, de ilyennel még én sem számoltam... - Magyarázom már csak enyhe kétségbeeséssel a hangomban, néha Maxie-ra pillantva, hogy ő van velem és egészítsen ki, ha úgy gondolja. Hátha... -A Frances egyetem számlájára lett véve a két jegy, ha ez esetleg fontos. - Nagyon próbálkozom, Maxienak hála nem estem össze az utcán sírva, hogy kegyetlen a világ. Elég ripacs alakítás lett volna részemről, de a lassan elfolyó fekete smink és a gurrgulázó síró-zokogó jelenet már-már tragikomikus lett volna én mondom.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy   Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy Empty

Vissza az elejére Go down
 

Kinn vagy benn? ~ Maxie & Lizzy

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Tengerparti frissítő ~ Maxie és Lizzy
» Életünk filmje... vagy mégsem ~ Archie és Lizzy
» A csordaszellem alapvonás... vagy mégsem? - Neile & Lizzy
» Ha okos vagy, nem kötekedsz velem! ~ Callidora & Kimberly
» David és Michelle - Szex vagy nem?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Frances University :: M'ért ne léphetnél át? :: Lazíts! :: Archívum-