Frances University
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az oldal teljes tartalmát csak regisztrált és elfogadott karakterlappal rendelkező felhasználók tekinthetik meg!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
KARAKTERES HÍREK
2017/2018-as tanév II. félév
Üzenődoboz
USERES JÓSÁGOK
STATISZTIKA
ÖSSZESEN
81 fő - 46 férfi / 35 nő
VIZUÁLIS KOMM.
11 fő - 6 férfi / 5 nő
KLASSZIKUS KOMM.
12 fő - 7 férfi / 5 nő
MŰSORGYÁRTÁS
9 fő - 4 férfi / 5 nő
MARKETING KOMM.
7 fő - 2 férfi / 5 nő
FILMMŰVÉSZET
13 fő - 8 férfi / 5 nő
OKTATÓ
5 fő - 3 férfi / 2 nő
VÁROSLAKÓ
24 fő - 16 férfi / 8 nő
Legutóbbi témák
» Kérlek, szükségem van... - megrendelések
Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyPént. Feb. 14 2020, 20:58 by Sebastian McBridge

» New Possibility
Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyKedd Júl. 03 2018, 22:01 by Judith Moody

» Befejeztük! - archiváltató
Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptySzomb. Ápr. 07 2018, 08:20 by Vincent Sparks

» Szalmaszál - Reeve-Eric
Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyPént. Ápr. 06 2018, 13:20 by Reeven Callagher

» Rosemary Marshall-Gray
Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptySzomb. Márc. 17 2018, 21:56 by Rosemary Marshall-Gray

» Familiar stranger
Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyHétf. Márc. 05 2018, 07:10 by Judith Moody

» Átalakítás
Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyVas. Márc. 04 2018, 18:32 by Isabella Williams

» Hurtful love - Reeven*Felix
Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyVas. Márc. 04 2018, 00:13 by Felix Kaleolani

» Claire és Kouji
Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptySzer. Jan. 03 2018, 10:50 by Claire P. Collins

» The hurt, the blame - SammyEric
Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptySzer. Dec. 27 2017, 22:59 by Eric A. Blake

Top posting users this month
No user
Design: Izzie & Bree

A jobb megjelenítés érdekében használj Google Chrome böngészőt!

Megosztás
 

 Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyCsüt. Júl. 09 2015, 18:57

Hihetetlen vagy sem, de eljött az ideje annak, hogy Daryl kimozduljon és túracipellőjét magára öltse! Közöltem is vele az uticélt, nem túl távoli de kedvelt kirándulóhely, vannak könnyebb ösvényei éééééés nehezebbek is! Naná hogy az egyik nehezebbet választottam, elvileg a második legnehezebb ösvényről nyomtattam térképet és jelöltem be az utat. Persze csak követni kell a jelzéseket, tehát a térkép csak a biztonságért van nálam. Hogy vonattal vagy kocsival mentünk nekem mindegy volt, hétvégére pakoltam a programot, egész naposnak szánva, remélve nem az erdőben éjszakázunk azért. Kaját csomagoltam kettőnknek, vizet is raktam el, jó lesz! Erdősebb tájat választottam, jobb az erdőben sétafikálni szerintem.
Túrához is öltöztem, póló, nadrág, tornacipő, a hajam meg felkötöttem magasra, hogy ne lógjon a nyakamba a hajam. Smink azért van rajtam, a szemem mindig kihúzom reggel, megszokás. Míg odaérünk elcsacsogok vele, hogy telt a hete, míg nem láttam, még mindig annyit dolgozik (robotol) -e, hasonlók. Az ösvény elején pedig mély levegőt veszek, elégedetten.
-Nah, készen állsz Daryl Brooke? Ez jobban meg fog izzasztani mint a rímfaragás! - Gonosz vigyor, majd határozottan nekiveselkedem, bár az eleje sima egyenes út, semmi extra. Amúgy egy kellemes tempóval úgy számoltam három óra lesz az egész, remélve nem kóválygunk el.
Vissza az elejére Go down
Daryl Brooke
Daryl BrookeVároslakó
Életkor : 36
Foglalkozás : étteremtulajdonos
Hozzászólások száma : 511

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyCsüt. Júl. 09 2015, 20:04

Lizzy ötlete, hogy mozduljunk ki a szabadba, úgy lebegett felettem, mint véres kard. A bemutató óta most találkozunk először, és ahogy előre megbeszéltük, napos programot terveztünk, viszonylag korai keléssel, hogy ne az éjszaka közepén érjünk haza. Azt mondta, közepesen nehéz túraútvonalat választott, de én nem akarok rohanni. Ritkán mozdulok ki, és ha ő azt mondja, 3 óra alatt meg lehet járni az utat, lehet belőle 5 is, plusz a pihenő...
Sportosan öltözködtem és rétegesen, és annak ellenére, hogy száraz időt jósolt a meteorológia, tettem be egy esőkabátot is. A hegyekben percek alatt tud megváltozni az idő, s bár nem ismerem a pontos utitervet, fel vagyok készülve mindenre (szúnyogriasztó, kullancsriasztó, naptej, elemlámpa, iránytű, térkép...) Lizzynek azt javasoltam, hogy menjünk vonattal, legyen ez egy igazi kikapcsolódós nap, hogy vezetni se keljen, élvezhessem a túrát oda is, vissza is, ne legyek fáradt, vagy ha az leszek, ne legyen gáz, hogy esetleg elalszok.
A vonaton inkább fecsegünk, kitárgyaljuk a sulit, a munkahelyet, az időjárást, érintőlegesen a politikát. Teljes egészében rá bízom magam, ő mondja meg, mikor szállunk le, merre megyünk. Úgy látom képben van, de megkérdezem:
- Jártál már erre? Ezen az útvonalon?
Nagyon magabiztosnak látszik. Biztos vagyok benne, hogy az izzasztást komolyan gondolja. Lényegesen kisebb a súlya, mint nekem, kevesebbet kell mozgatnia, de ettől függetlenül, nem vagyok megijedve a kalandtól. Sőt, nagyon kíváncsi vagyok, milyen lesz! Az út eleje egyébként sík terepen indul, a fák alatt. Nem bízom el magam... A vonatból jól láttam a hegyeket, amelyeket a fák most elrejtenek előlünk.

Vissza az elejére Go down
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyHétf. Júl. 13 2015, 21:39

Csak kicsalom ezt a mamlaszt a pizzás odújából, hát teljesen beeszi oda lassan a penész, nem hagyhatom! És nem, nem csak azért mert a kedvenc írom, hanem mert amúgy mint ember is kedvelhető, csak kicsit fel kéne rázni! Felpezsdülne, örömködne, kifejezetten jót tenne neki szerintem. A múltkor már egészen feloldódott így nem érzem lehetetlen küldetésnek a dolgot! Mondja is mennyi mindent pakolt be, nálam naptej nincs, mivel a fák hűsében megyünk majd az út 80%ban elvileg, elemlámpa se, mert úgy számolom sötétedés előtt otthon leszünk már. De csak elismerően bólogatok, hogy felkészült túrapartnerem akadt, nem is néztem volna ki belőle, hogy így rákészül. Azt hittem a háta közepére kívánja... hm, lehet titkon nagyon is várta? Kiderül majd. Elbeszélgetünk minden féléről, nem nehéz vele, könnyen siklunk egyik témából a másikba. Persze ahogy megérkeztünk már veszem elő kárörvendő énem, hogy megizzasztom remélhetőleg puhány testét. Na jó, nem tűnik puhánynak, de kicsit piszkálni kell az egóját, hogy jobban adjon magára!
-Soha. De ez nem jelenti azt hogy eltévedünk. A csapásokat és a jelzéseket kell követni, a térképen is bejelöltem, szóval csak nyugi Daryl, ha nagyon félsz lehet szó arról hogy fogjam a kezed. - Vigyorgok gonoszan míg nekivágok, gondolom jön mellettem könnyedén (még).
-Amúgy te völgyes-rétes vagy vagy inkább hegymászós? A múltkor nem tudom kitértünk-e rá... - Nem tudom milyen jellegű tájban szeret inkább gyönyörködni, mi a zsánere. De szerintem ez izgalmas lesz, meg szép, így ha nem a hegyeket mondja sem esem kétségbe, hogy unatkozni fog.
Vissza az elejére Go down
Daryl Brooke
Daryl BrookeVároslakó
Életkor : 36
Foglalkozás : étteremtulajdonos
Hozzászólások száma : 511

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyKedd Júl. 14 2015, 21:18

A kirándulás ötlete váratlanul ért, de aztán egyre jobban készültem rá (bár volt időszak, amikor úgy éreztem, lemondom). Lizzy azonban kedves teremtés, és jó szándékú, tudom, hogy az a célja, megmutassa, a pizzázón kívül is van élet a földön.
Vonattal utazunk, összebeszélünk, mi van nálunk, és örülök, hogy a technikai részre nagyobb figyelmet fordítottam, mint az élelemre (néhány pitét és ásványvizet én is raktam el). kedélyesen dumálunk, ahogy zakatol alattunk a vonat, és mindenben Lizzyre bízom magam.
- Te vagy a Főnök!- nevetek, és elnézem, milyen kis harciasan indul neki az ösvénynek.
Jó mélyeket lélegzek a levegőből, nyoma sincs a szmognak, és szinte részegít a friss levegő.
- Hé, lassan, ne rohanj! Ha kirándulunk, csak nyugis tempóban, látni is szeretnék valamit, nem csak végigszaladni az ösvényen!- figyelmeztetem jókedvűen. Ő sem így gondolta, jól tudom, de ennyi revans jár az izzasztásért.
- Azt hiszem, a hegyek nagyobb kihívást jelentenének, a virágos dombokon viszont ki lehetne feküdni egy kicsit. Van tó is a közelben? - érdeklődök, mire számíthatok.
Gyorsan felveszem Lizzyvel a ritmust. nem is kell olyan sokat lépkednem, mint neki, tekintve, hogy ő aprócska és vékony, sok kis lépéssel halad, én pedig mint egy öreg medve, lassú, nagy lépésekkel.
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptySzomb. Júl. 18 2015, 19:03

-Na igen, mindig te vagy, uncsi lehet, meg ideje hogy téged is rendbe tegyen valaki! - Vigyorgok rá hogy én vagyok a főnök, hehe, szóval magabiztosan vágok neki az útnak.
-Áh, teh nem tudod milyen mikor szaladok! Bár nagyon nem fogod látni, nem szeretek futni, izzasztó és noha a lányok nem izzadnak, attól még fárasztó is. Szóval ne nyafogj, sétatempó lesz Darylkém, lélegezz mélyeket és nyugodj meg! - Parodizálom ki, de nevetek, tudja hogy csak piszkálom, elvégre nem csapott át Hulkba, hogy nyugtatgatni kelljen. Még a fülén sem jönnek ki ideges füstpamacsok.
-Erre fele nincs, nem szóltál hogy ilyen vágyaid vannak, nehéz így a kedvedben járni tudod-e? De ilyen mindenféle barlangok meg források akadnak, az egyik ilyen hely útba is esik majd, szóval ott majd szusszanunk meg piknikezünk. - Remélem megfelel neki, az úgy is nagyjából a felénél van.
-Amúgy nem vagy allergiás semmire ugye? Bogár-madár fóbia? Most szólj, mert ha kereket oldasz sikítva kajtathatok utánad az erdőben! - Vigyorgok, kényelmesen sétálok, a hátizsák sem húzza a vállam még.
Vissza az elejére Go down
Daryl Brooke
Daryl BrookeVároslakó
Életkor : 36
Foglalkozás : étteremtulajdonos
Hozzászólások száma : 511

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyHétf. Júl. 20 2015, 09:27

-Hehe, nagyon tetszik, hogy ilyen agilis vagy, nem akarsz a helyettesem lenni, ha szabadságra megyek? - kérdezem, és biztos vagyok benne, Lizzy kezében jó helyen lenne a bolt. Sem lazsálni nem hagyná a fiúkat, sem punnyadni hagyni az éttermet. Lelkiismeretesen vezetné (és nem csak miattam).
Utána szólok, amikor meglódul az úton, talán ne rohanjunk, és vigad rajtam.
- Máris nyugodtabb vagyok! Látod? - csinálok egy csííízt, jó széleset, tényleg nem úgy nézek ki, mint egy őrült (még annál is rosszabbul!) Nevetve szökkenek mellé, már amennyire szökellésről lehet beszélni a magam 80 kilójával.
- Visszább az agyarakkal, semmiféle vágyam nincs, csupán kérdés volt, hogy mire számítsak- replikázok könnyedén, aztán elismerően biggyesztem a szám- Hm, barlang, forrás, piknik ... Jól hangzik!- könnyű nekem örömet szerezni. Isten tudja, mikor kirándultam utoljára.
Kényelmes tempóban sétálunk, kiélvezve az erdő hangjait, a fákon átszűrődő napfényt.
- Tudtommal nincs allergiám. Gyerekkoromban állítólag beleléptem egy hangyafészekbe, és azok kissé összemartak, de nem emlékszem rá... Te sem vagy allergiás ugye? Nem félsz az állatoktól?- kérdem őszintén. Igaza van, jobb az ilyet előre tudni. Bár kétlem, hogy olyan helyre hozna, ahol fennáll a veszélye, hogy bepánikol. Ennél okosabb a lány...
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyPént. Júl. 24 2015, 19:25

-Helyrerakok bárkit, csak kérned kell, kinézem belőled, hogy te túl szépen kérsz és nem csinálják! Amúgy jól hallottam a szót? Idegen volt a szádból, ismered a fogalmat? - Képedek el cukkolódva, hogy a szabadságot említi, majd nevetek.
A vigyorára nevetek, hú...
-Ha adhatok egy baráti jó tanácsot... ne ezzel a mosolyoddal csajozz. Túl megnyerő! - Nevetek, csak szívatom, gondolom nem így vigyorog a kiválasztottakra.
-Semmilyen vágyad nincs? Mondom hogy besavanyodtál... - Fordítom ellene a szavait, szerintem nem tudja mire vállalkozott ezen a túrán. - Akkor jó, ha odaérünk is remélem tetszeni fog! - Mosolygok rá, még nem voltam ott, lehet nyomi a hely, de reméljük a legjobbakat.
-Ami azt illeti de... súlyos hülyeség allergiám van, kapkodó légzéssel jár, magas pulzusszámmal, kivöröslő arccal... nagyon durva ám! Még a kálcium sem segít rajta! - Vigyorgok gonoszan, de amúgy van benne valami... ha valaki hülye be tudok pipulni, akkor ember legyen a talpán aki mellettem megmarad!
-De amúgy nem. Tök jól elvagyok, bár nem akarom hogy minden kis állatka megkóstoljon, meg minden növény megsimogasson szúrós modorban! - Nem, továbbra sem vágyom ilyenekre meglepő módon. Még a végén Marknak lesz igaza és "uncsi" leszek! Juj!
Vissza az elejére Go down
Daryl Brooke
Daryl BrookeVároslakó
Életkor : 36
Foglalkozás : étteremtulajdonos
Hozzászólások száma : 511

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyPént. Júl. 24 2015, 21:16

- Nem hiszem, hogy erélyesnek kell lenni ahhoz, hogy jól menjenek a dolgok- Mindenki tudja a dolgát. Tudják, hogy lehet tőlem kérni, és ha én kérek valamit, az sincs ok nélkül. Igyekszem honorálni is, amikor elégedett vagyok. De Lizzy harcias természet, kinézem belőle, hogy katonás fegyelmet tartana!
- Esedezem a kegyelmedért, hát hogyne ismerném, ha nem is szokásom beszélni róla!- hülyéskedem el.
Kissé meglódul az úton, de megnyugtat, hogy nem lóhalálában rohanjuk majd végig a távot. Muszáj, hogy hülyítsem, egyszerűen kell; ő is vissza vehetne a pattogós stílusából, és lehetne megint olyan kedves-beszélgetős, mint a megnyitó estéjén. Ahogy látta a képeket, olvasta a verseket, novellákat, láttam mosolyt az arcán és egyszer mintha megcsillant volna a szeme (talán egy könnycsepp volt). Bár akkor épp nem az én versem olvasta.
- Igyekszem észben tartani - nevetek, tudom, hogy ha mind a 32 fogam látszik, az ijesztő. Lizzy amúgy is inkább barátféle, és a lelkemre kötötte, eszembe ne jusson próbálkozni vele. Azt hiszem, minden fogam bánná.
Mivel eddig titokban tartotta, hova is megyünk, most enyhe kíváncsiságot mutatok, de talán nem kellett volna. Azt hiszi, bizonyos igényeket támasztottam hirtelen, holott rá bíztam az egész szervezést; nem véletlenül. Nekem aztán nulla ebben a tapasztalatom! Egyetlen kirándulást sem szerveztem saját magam, ha el is utaztam valahova, az szervezett út volt (vagy vittek).
- Úgy értem... nem voltak elvárásaim a kirándulás helyét illetően!- javítom ki magamat. Lizzy nagyon ért hozzá, hogy kiforgassa a szavaim. (Ilyesmivel én is meg voltam vádolva). Aztán hozzáteszem:
- Nem is tudod, milyen jó dolgod van egy pesszimistával! - kis hatásszünet után, ha csak rá nem jött:- Sosem tudsz kellemetlen meglepetést okozni neki!- vigyorgok. Bizony ám, így van!
Lassabb tempóban indulunk neki a kitaposott ösvénynek (mintha kicsit régen jártak volna erre, de azért felismerni, hol az út), és az allergiáról is szó esik, kezdetben komolyan.
- Saját hülyeséged jár ilyen durva tünetekkel vagy a másoké?- kérdem ártatlan arccal, mégis pimaszul. - Ne izgulj, azért egy-két trükköt tanítottak az elsősegély-tanfolyamon!- Nem részletezném, mert rögtön kevesebb lenne néhány fogammal.
- Ha azt mondod, nem minden kis állatka... esetleg van olyan, aminek elcsábulnál? - nézek rá kedves mosollyal. Vajon beismeri-e, hogy alapjában véve szereti az állatokat? Mert ez az érzésem. Lám, engem is közel enged magához, pedig hatalmas barom vagyok!
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyVas. Júl. 26 2015, 23:10

-De azért néha nem árt. Ha túl cuki vagy, akkor elkönyvelnek annak és nem vesznek komolyan. Vagy visszaélnek vele. Nem is feltétlen direkt, de azért vigyázz! - A volt főnöknőm is ilyen volt, meglopták, meg visszaéltek azzal hogy engedékeny volt. Nem szeretném ha Daryllel is ez lenne!
-Hmmm... ki si nézem belőled hogy nem veszed a szádra, mintha azt hinnéd szitok! De tudod nem csak beszélned kéne róla, hanem igent is mondani rá! Ó tudom melyik film való neked! Az Igen ember! Jim Carry. Komolyan, csak egy napot el kéne azzal töltened, hogy mindenre igent mondasz! Csak egyet! - Erősködöm, mert annnnnnyira Darylnek való az a film esküszöm! Szerintem neki is jót tenne.
-Írd be a határidő naplódba is, a memóriádban nem bízom... - Jegyzem meg gonoszan, de hát rendbe kell szedni az ipsét! A kedvenc kortárs költőm legyen vidám, boldog, meg kell törni hogy csak a szerencsétlenek lehetnek sikeresek! Azt mondják csak a rossz tanulókból és csapodárokból lesznek színészek, bármennyire is tehetségesek, de Brad Pitt is éltanuló volt! Vannak kivételek, Dé pedig vidám, boldog költő lesz, ezt eldöntöttem. Na jó, lesz beleszólása, helyette nem lehetek boldog, de közrejárhatok nála, hátha igent mond, mint Carl a filmben.
-Áh, hát pontosítunk? Na jó, de legközelebb lehetnek, érdekel ám mi dob fel igazán. - Vigyorgok rá félszegen, ha kicsit nyitottabb lenne, lehetne olyat is szervezni amihez maximális kedve van.
-Hö? - Igen, ez roppant nőiesre sikeredett, de mi az hogy jó dolgom van egy pesszimistával? Be ne boruljon nekem az agya, még a végén leülünk sírni az egyik rönkre! Akkor leszek csak bajban, Lip-pel se tudtam sokat kezdeni...-Ahh.... - Csapok finoman a homlokomra, csak humor-heroldkodik, nincs gáz. -Áh, csak kellemes csalódás érhet, ám ha optimista lennél, mindenben látnál valami jót, még oda is ahol nincs is! - Nevetek, az kéne még! Bár lehet ráférne egy kis ptimizmus erre a pasira.
-Hahaha, mondtam már a Brooke allergiám is bármikor kijöhet? Na azt sejtem... nekem is az önvédelmi tanfolyamon! - Sosem jártam olyanra, pedig akartam. De nevetek, nem bántanám, főleg mert olyan gyámoltalan, de komolyan, lenne nekem akkor szívem?
-Hát... a pillangókat csípem, bár azokat simogatni nem lehet, de nézni szabad. Juj meg őzikét szívesen találnék! Bár erre szerintem nincs. Hegyi oroszlánokat ne akarj simogatni, előre szólok. Jah és a majmokhoz se álj be tetvészkedni, túl sokáig tartana, unatkoznék! - Kuncogok, kezd kinyílni a másik csipája, hát piszkálom. De nem bántom amúgy, komolyan nem, ő is sejti szerintem, különben nem szervezek neki kirándulást.
Vissza az elejére Go down
Daryl Brooke
Daryl BrookeVároslakó
Életkor : 36
Foglalkozás : étteremtulajdonos
Hozzászólások száma : 511

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyHétf. Júl. 27 2015, 23:19

- Cukiiii?- Még ha én mondok ilyet, oké. De rólam ilyet mondani! Ki tenné?- Oké, vigyázok! Vagy leszel a testőröm? Tőled jobban félnének!- csipkedem. Szerintem pontosan tudják a munkatársaim, meddig lehet nyújtózkodni. Aki nem..., az nem sokáig marad ott. Kimarják a többiek.
- Nyugi, Lizzy. Most is itt vagyok. Lio Új-Zélandra hívott, oda is elmegyek- hát mennyi igent mondjak még? A feleségem még nem akart lenni senki. Ne legyen telhetetlen, mert összekötjük a bajuszt!
- Nem ismerem azt a filmet. Biztos nagy baromság, mindenre igent mondani... Gondolom... Alaposan ki is használják, mi?- kétkedés a hangomban, mennyire vicces ez a helyzet, de ha Lizzy ezt mondja...- Azt mondod, érdemes megnézni?- Talán majd egyszer...
- Nem hoztam magammal, de majd otthon figyelmeztess és felvésem!- nevetek. Tényleg elfelejtek néha dolgokat, de nem gáz, van noteszem. Meg határidőnaplóm.
- Újszülöttnek minden vicc új. Örülj, mert én örülök, jól érzem magam, tetszik itt!- fordulok körbe, széttárt kezekkel. Tényleg nem értem, miért parázik a másik, mert kérdeztem ezt-azt. Már azzal is feldobott, hogy elhívott, hát nem látja, hogy nem lúzer-Dé vagyok?
Meg akarom Lizzynek mutatni, a dolgokat hányféleképpen lehet szemlélni, és majdnem kiakad; szerencsére rájön, hogy poénkodok.
- Ó, hát sehogyse tudok a kedvedben járni? - mindig kifogást emel ellenem.
Nevetgélünk, ahogy húzzuk egymást. Jó ellazulni egy kicsit olyan társaságban, mint amilyen Lizzyé.
- Na, ezt most hallom először. Megártott neked a Nap, te lány!- Brooke allergia. Majd adok én neki!
Az elsősegély tanfolyamomra az önvédelmivel replikáz.
- Na, ha az életed múlna rajta, azt se vennéd zokon, ha egy magamfajta vadbarom nyálazná a szád!- amúgy se az a cél, de na. Amúgy, ahogy nevetgél, elárulja, nem ellenkezne. Nem is tudna, kezdjük ott!
- Milyen felkészült vagy!- nevetgélek, ahogy sorolja, milyen állatokra számíthatok. A majmokkal kapcsolatos beszólására csak ennyit mondok:- Azt épp neked akartam felajánlani!- és hogy ne csapjon kupán, elszökkenek előle néhány lépéssel.
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyKedd Aug. 04 2015, 19:08

-Igeeeen, aaaaaz! Cuki-muki! - Csippentem az ujjaim az arcára és nagyisan rángatom finoman a borostás pofiját. Nem szoktam nyúlkálni de annyira kiakadt a cukin, hogy muszáj volt! -Az tuti, ha szeretnéd leszek, megvédelek bárkitől, olyan flottul menne minden! Meglátnának a pizzázóban fejvesztve rohannának takarítani és a kedvedre tenni. Haha! - Még mókás is lenne, főleg bárki kérdezné ki ez a csaj, senki sem tudná!
-Jó ez kettő. Mi, kimész? Na, de jó! Nem is mondtad! Jó úton haladsz még a végén büszke leszek rád! - Nevetek, örülök hogy kimegy a barátjához, legalább nyaral kicsit.
-Jó dolgok történtek a főszereplővel szóval ha ki is lett használva akkor is jól járt! De tarthatunk ilyen napot, csinálom veled, mit szólsz? - Komolyan, érte bevállalom, hogy kicsit életképesebb legyen. -Igen, nekem tetszett. Most gondolj bele, nekem... jó baromság persze, de egyszer teljesen jó agymenésnek. - Vonok vállat.
-Nah, tessék, mondom én, még ezt is elfelejtetted?! - Röhögök, hogy otthon hagyta a naplóját, milyen dolog az?
-Újszülött anyukád valaga, az! Mennyivel vagy idősebb? Négy évvel? Hm? Hát kérlek! - Nevetek, még hogy minden új! De mosolygok hogy látszólag tényleg jó a kedve, végre nevet, mosolyog, jobb mint mikor először láttam, határozottan!- Akkor jövünk többször is. -Nekem is jó itt, vele, szóval semmi akadálya. Nem is drága valami, belefér a büdzsébe is.
-De, tudsz, csak titkolom, elkapatnálak vele! - Nevetek, már azzal a kedvemben jár, hogy eljött és nem nyafog.
-A nap mi? Brooke előjön a napra, de fél elporlad mint holmi vámpír, értem én! Húúú láss csodát, max leégsz a napon! - Cukkolom, látom a Brooke-allergia felháborította. Aztán fogom a fejem, nevetek.
-Ha úgy akarsz segíteni hogy nyálazod a szám, nekem annyi! Az egy másik "oktató" film volt Dé, de semmi baj, semmi baj! - Nevetek, nem bírtam kihagyni. Bár tény, jóképű, kevés csaj ellenezné a szájnedvesítést vele... miért nincs ennek a hülyének barátnője? Simán találhatna.
-Én mindenből! Nem csak a pizzarecepteket olvasom meg az étlapot drága Dé! - Nevetek aztán el is szökken, jól teszi a lököttje!-Óóóóó szóval tetvesnek is nézel, mi? Adok én neked mindjárt, löklek a sárba dagonyázni a vadkanokkal! - Nevetek, nőcisen a hajamba túrok, felszegett orral, hogy nekem állatmentes a séróm!
Vissza az elejére Go down
Daryl Brooke
Daryl BrookeVároslakó
Életkor : 36
Foglalkozás : étteremtulajdonos
Hozzászólások száma : 511

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyCsüt. Aug. 06 2015, 00:33

A cukit képes tovább fokozni, és nem csak szavakkal. Hangosan felröhögök, ahogy az arcomat csipkedi.
- Meggyőztél, fel vagy véve!- nevetek tovább. Képzelem, mennyire lennének megijedve tőle a srácok! Bár abban nem kételkedem, hogy tudna rendet tartani (tartattni).
- Tervezem...- pontosítok. Még egy-két dolgot el kell rendeznem előtte, de a vágyam is megvan hozzá, Lio is folyton noszogat, a nyáron biztos eljutok hozzá. - Miért, most nem vagy?- incselkedem vele kicsit. Nehogymár csak azért legyen büszke, mert elhagyom a várost!
Említ egy filmet, kissé bizarrnak tűnik, főleg, ha elképzelem, micsoda szituba keveredhet valaki. Bárki.
- Micsoda? Bármit kérek, rábólintasz?- csóválom a fejem. Ajaj, Lizzy nem ismer még...- Vigyázz, mit ígérsz! Akkor vissza kell húzni a karmaidat!- fenyegetem meg cinkosan. Miért gondolja, nem használnám ki a helyzet adta előnyömet? (Amúgy nem, de ezzel nem mondtam újat, ugye?)
- Hát, kezdhetjük azzal, hogy megnézzük ezt az... agymenést- nevetek. Legalább merítek ötleteket. (Nem mintha nem lenne sajátom)
- Most itt vagy te, minek nekem napló?- nem is értem. Lizzy úgysem felejt el semmit!
- Jaj, ne szívd fel magad, rosszul áll! Különben is magamra céloztam, nem rád!- dorgálom egy kicsit, amiért magára vette, holott csak arra céloztam, bárhova vihetne, nem sok ismeretem van a világról. Ha ide jövünk el minden évszakban, az is változatos.
- Gondolod, hajlamos vagyok rá? - kényeskedtem valaha? Nem is a férfiakra jellemző! Bár érzem, a dolog mögött más lapul; Lizzy eddig nekem is egy nyersebb arcát mutatta, holott tudom, milyen kedves igazából. Elég furán mutatja ki. Mintha fiúk között nevelkedett volna!
- Neked ártott meg a Nap... Vagy ittál? - nem tudom követni, miről beszél. Miért porladnék el Én a Napon? De vele nevetek, a hülyeség ragadós.
- Nem is tudod, hány dologban nyertem képesítést!- húzom ki magam és kacsintok. Az elsősegély és a szájnyálazás csak kettő a tucatnyi másik közül.
Továbbra is cukkol, húz, és én sem hagyom magam. Valahogy emlékeztet ez a fajta kommunikáció Liora.
- Akkor iszapbirkózás is lesz, ki ne maradj a jóból!
Visszaszökkenek mellé, a könyökömmel érintem meg az övét.
- Most komolyan, szívesen megkurkászom a hajad!- mondom komolykodva, és csak a szemem árulhatja el, milyen jól szórakozom.
Felveszünk egy tempót, és elindulunk az úton. Fogalmam sincs, hol vagyunk, de nem is érdekel. Rábízom magam Lizzyre. Ha jól emlékszem, elpakoltam a telómat is, igaz, kikapcsoltam, hogy ne zavarjon senki.
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptySzomb. Szept. 05 2015, 16:06

Hangosan nevet, nem hallottam még, de nekem is nevetni kell tőle! Ha végig ilyen lenne, szerintem lassan ki is gyógyulna a depressziójából!
-Nagyszerű, hétfőn kioktatok mindenkit! - Vigyorgok, lehet nekem ilyen meló kéne, dirigálós. Bár nem, nagyon fárasztó hosszútávon, ami azt illeti.
-Ha végig jó kedved marad és bírod a tempót, az leszek. - Na nem adom meg neki könnyen, nem elég ha kimozdul, érezze is jól magát, ez alap!
-Nem csak én. Ha tőled kérnek bármit te is rábólintasz! Bárki bármit kér! Így én is, persze. - Vigyorgok rá, nagyon durva lenne. -Akkor ott lenne az éles nyelvem és eszem, nem félek tőled Daryl! - Nevetek, na nézzük igent mer-e mondani! Persze lehet jobb lenne ha nem, ki tudja mikbe keveredünk...
-Jól van, úgy is régen láttam! - Megnézem én vele, szerintem nem volt olyan rossz.
-Áh, legyek a memóriád okoska? - Bár a lelkiismerete is lehetnék, vagy az önálló szabad akarata... ehehe.
-Rosszul? Nekem minden jól áll! - Nevetek, mert nem, de nem bírtam kihagyni az elkényeztetett hercegnő visszavágós stílust. -Ahaaaa... nem neveznélek tapasztalatlannak. - Mondom komolyabban, de mosolyogva. Szerintem sok mindent megélt már, ami jó dolog, ha nem is érezte mindig annak.
-Ki tudja, miután E/3-ban beszéltél magadról, csak úgy, bármi kitelhet tőled! - Piszkálom kicsit, mert inkább csak kedvtelen volt mint finnyás, de valahogy fel kell rázni ebből!
-Nem szoktam, de nem én is vagyok fehér, mint a tej! Többet kéne kimozdulnod, hogy érjen némi napfény, erre utaltam! - Nem bír követni, de majd felpörgetem, hogy bírja az iramot!
-Na sorold, kápráztass el! - Vigyorgok, tényleg érdekel milyen jelzőkkel illették, csókkirály, anyukák kedvence, vagy csak szimpla vízimentő... bálkirály?
-Cöh, szeretnéd mi? Előbb karmollak össze minthogy birkózásnak lehessen nevezni! - Gondolom, hogy dagonyázna kicsit a perverze, hah! De somolygok rá, tudom , hogy nem nyúlkálna.
-Igazából régi álmod, hogy fodrász lehess mi? Kiskorodba mindig barbiztál és babáztál, mi? - Vigyorgok rá, közben haladok vele az úton. Kaptatunk fel az emelkedőn később, fák alatt és kitaposott ösvényen, majd ott lesz a forrás, amiről beszéltem.
-Iható a vize, iszunk belőle? - Kérdezem, és közben nézek egy helyet, ahol szusszanhatunk kicsit, én örülnék neki, tudunk enni pár falatot is. Hoztam pokrócot, ha nem lenne hely se a fűbe kelljen leülni. Nem valami nagy, hárman nem férnénk el (számomra) kényelmesen, de ketten még igen.
Vissza az elejére Go down
Daryl Brooke
Daryl BrookeVároslakó
Életkor : 36
Foglalkozás : étteremtulajdonos
Hozzászólások száma : 511

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptySzer. Szept. 23 2015, 20:12

- Nem készítem fel őket, legyen meglepetés, gyere!- kacsintok rá.
- Felkészültem, kedvem is van, nem fogsz rám panaszkodni!- ígérem, mint egy kiscserkész. Nekem is érdekem, hogy neki jó kedve legyen. Ez így mindkettőnknek előnyös kapcsolat.
- Oho, ja értem! Nem csak közöttünk köttetik az egyezség, hanem egy álló nap bármikor, bármire, bárkinek igent kell mondani...- esik le a lényeg. Azért ez kacifántos (és akár kockázatos is lehet), de miért ne? - Együtt csináljuk? Ma?
Vigyorgok, hogy megvédené magát tőlem. Talán úgy nézek ki, mint egy cukrosbácsi?
- Oké. Ma este? - együtt töltjük szinte az egész napot. Mi lenne, ha együtt is lazulnánk?
- Lehetsz, ha akarsz, inkább ketten jegyezzük meg, mint egyikünk se. Mit is?- vigyorgok rá gonoszan, mintha elfelejtettem volna, miről is beszélgetünk.
Csóválom a fejem, azért nem minden áll neki jól, de hangosan nem mondom ki, mert igazából szörnyű sem volt, szóval, meglehet, igaza van.
- Nos, ki kell ábrándítsalak. Nem tudom ugyan, miben gondolod, hogy nagy tapasztalatom lenne, de kirándulásban biztos nincs. Komolyan mondom, hogy nem igazán mozdultam ki még LA-ból. Épp itt volt az ideje, hogy változtassak rajta.- mosolyog, nem a lenézés szól belőle, én viszont továbbra is kíváncsian fürkészem, vajon mi jár a fejében?
- Könnyebb olykor kívülről szemlélni magam. Biztos tudod, miről beszélek...- karaktereket alkotni is így a legkönnyebb. Olykor kívülről kell meglesni őket, hogyan is működnek, hogyan látják mások, és így lehet lecsiszolni a fölösleges kinövéseket...
- Való igaz, nem vagyok lesülve, bár elutazni nem szeretnék kókadt fehéren... Lio kitérne a hitéből!- nevetek, így is kaptam már tőle eleget, hogy nem figyelek eléggé magamra (az egészségemre).
- Nem szokásom dicsekedni, de majd megmutatom az okleveleimet!- nevetek. Nincs olyan sok, és egyiket sem tettem közszemlére, de azt gyorsan megtanultam, nem elég egy lábon állni (főleg, hogy a diploma ellenére nem kaptam munkát, bármennyire tartottak "ígéretesnek"). Nem beszélve a hülyeségekből szedett "elismerésekről.
- Ti nők, rúgtok, haraptok, pedig bírkózni jó!- mintha kedvem lenne hozzá, hangomból neheztelés csendül. Nem csináltam hasonlót, és nem feltétlenül biztos, hogy jó ötlet lenne kiszorítanom a szuszt Lizzyből.
- Hehe, ráhibáztál. Nem csak a babák, hanem az egész kerület haját én fazoníroztam. Se festés, se ritkítás, se tupír nem lehetett hatásosabb, mint én (és Lio) rémtettei- mondom büszkén, de ennek fele se igaz; mert nem voltunk ennyire rossz gyerekek. Csintalanok, igaz, és néha balhéba keveredtünk, de alapjáraton szelíd srácok voltunk.
- Szóval, a hajad csak ne féltsd tőlem; vagy hozzá se nyúlok, vagy észre sem veszed...- kacsintok, rám bízhatná magát, nem esne baja.
Nevetgélünk, és így mászunk beljebb és feljebb. Tartom vele a lépést, sosem esett nehezemre a gyaloglás, futás. Kis idő elteltével megáll és nézelődni kezd. A közelben kisebb forrás tör ki egy sziklából, csendesen csobog aztán lefelé a víz.
- Naná. IGEN!- mondom vigyorogva, aztán ha le akar telepedni, segítek neki leteríteni a plédet, és lecuccolni a hátizsákját.
//Ha jól emlékszem, én is hoztam enni//.
Kipakolom az élelem egy részét, amit én hoztam, aztán két műanyag pohárral odamegyek a forráshoz, hogy megtöltsem azokat. A víz hűvös és selymes, kristálytiszta. Íztelen és szagtalan, meg is húzom, mert szó szó, megszomjaztam. Visszatöltöm a hiányt, aztán megindulok Lizzy felé (hacsak nem jött már oda hozzám közben). Kezébe adom a poharat.
- Egészségedre, Lizzy!







Vissza az elejére Go down
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyVas. Szept. 27 2015, 18:52

-Nem tudod mibe egyeztél bele! De legyen, rendbe teszem neked őket! - Az is lesz, hétfőn bemegyek majd az ebédszünetben és renget teszek köztük. Aztán mindent Darylre kenek.
-Végre megértetted, kéne neked egy kávé! Igazából a lényeg, hogy mindenre igent mondasz, nincs olyan, hogy nemet mondasz. - Mosolygok, érezze a kihívás súlyát. -Akár. Legyen. Akkor ma nem létezik a nem, mint szó. - Uhh, nem lesz egyszerű, de... max ha nagyon durvul a helyzet feloldjuk magunkat.
-De belelendültél... és mivel a megállapodás él... Igen, persze, miért ne? Nézzük meg még ma. Legalább jó konklúzió lesz. - Ha nem lenne ez a játék más napot mondtam volna, de végül is... belefér. Majd írok Reevennek, hogy később megyek. Bár amennyit otthon van...
-Ha-ha, nagyon vicces Mr. Brooke. - De furcsa kimondani, Mr. Brooke... pedig az. Ő AZ a Brooke. Durva.
-Hát igen. Anno én sem kirándultam sokat, de azért elmentünk a környékre, közeli városokba. Neked sem ártana, nagy város ez, de néha el kell távolodni tőle. - Nem árt kimozdulni, szerintem legalábbis így az egészséges.
-Igen, de attól még ismerd be, hogy kicsit ijesztő is. Fura férfi vagy. - Vigyorgok rá, piszkálom főleg, de hát ha már író, nem csoda hogy különc, nem?
-Látod, a neve kötelező, biztos olyan mint egy oroszlán! És amúgy tökre igaza is van, fogadj szót a haverodnak. - Bólogatok, hogy igen, igen, érje levegő, napfény, gondolhatna magára mint valami virágra, vagy egyéb növényre. Na jó, az elég meleg felhangú lenne, meg is tartom az ötletet magamnak.
-Jól van, aztán majd hallgathatod tőlem, hogy diplomás felnőtt férfi vagy, mégsem mész egészségügyi sétára. Jó lesz! - Nevetek, talán már ezután ki fog mozdulni sűrűbben.
-Férfiak... meghalljátok bunyó és olyan hatása van nálatok, mintha ennétek egy kocka csokit... - Nézek rá kihívóan, dehogy jó birkózni, mi abban a jó? De mosolygok, nem tűnik agresszív fajtának.
-Hm, értem, akkor az nem a helyi divat akart lenni, de inkább ezt hazudták mi? Égnek meredő hajkorona, maroknyi ritkításokkal helyenként, ősz hajszálak tömkelege... hm, értem, értem. - Vigyorgok, képzelem, de nem tűnik égetnivaló gyereknek, mármint... nem tűnik olyannak, aki ilyen lett volna.
-Hidd el, észreveszem, ha hozzáérsz. - Vigyorgok rá magabiztosan. Érzékeny vagyok a hajamra, na meg ha nyúlkál megérzem. Ha alszom is! Na jó akkor nem, de aludni nem fog látni, hacsak nem játszik Edward Cullent és nézi míg alszom... fúj.
-Na látom figyelsz, helyes, helyes! - Nevetek, meg kéne szívatni. Persze visszakapom majd, de megérné. Ilyeneken agyalok, míg kialakítjuk a pihenőhelyünket. //Hoztál igen//
-Kössz, rendes vagy. Nem akarod levenni a cipőid és örömtáncot járni egyedül a patakban? Hogy a fele utat megtetted? - Vigyorgok rá, csináljunk neki emlékezetes napot!
Vissza az elejére Go down
Daryl Brooke
Daryl BrookeVároslakó
Életkor : 36
Foglalkozás : étteremtulajdonos
Hozzászólások száma : 511

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptySzer. Szept. 30 2015, 20:41

Nevetek, hiszem, ha látom alapon gondolkodok. Ha meg tényleg bejön, a fiúk biztos összekapják magukat, elvégre Lizzy kifejezetten helyes lány. Valamelyikük biztosab csapná neki a szelet.
- Oké, jól van, le ne harapd a fejem!- mondom nevetve, és arra gondolok, ez az igazi kihívás. Kíváncsi vagyok, melyikőnk bírja tovább. Eleve a kihívás tetszetős, egyre jobban érdekel a dolog.
- Oké!- zárom rövidre. Mennyivel könnyebb úgy társalogni, ha nem kell vitatkozásra pocsékolni az időt? Ha beválik, bevezetem a módszert a munkahelyen is, bár azért bizonyos kitételekkel...
- Hű, de hivatalos lettél!- kacsintok rá. Talán ezzel is távolságot akar tartani? Kétlem, inkább szórakozik, de engem is szórakoztat. - Megkérhetlek, ne így hívj? Lehetek Dé, Daryl, de a Mr-t hanyagoljuk, ha lehet, jó? - ha minden igaz, nem mondhat nemet, téma lezárva, probléma megoldva!
- Igenis, Lizzy- bólintok jókedvűen. Ma nem mondhatok nemet, de nem is mondanék. Kirándulni jó. Éppen ideje volt, hogy elkezdjem gyakorolni is.
- Ijesztő? Nocsak!- kíváncsian nézek rá, de észreveszem a mosolyát, és tudom, csak ugrat. Nem tartom magamnak különös férfinek. Inkább visszahúzódó lettem az utóbbi időben, de attól még nem vagyok antiszociális, tudok viselkedni, ha van valaki velem.
- Iiiiiiiiiiiiiiiigeeeeeeeeeen, szót fogadni! - mondom kényszeredetten. Lioval teljesen mások vagyunk, és ha mindig rá hallgatok, fingom sincs, hol lennénk. Nem itt, nem így, az biztos. Talán jobb, hogy ma nem ajánlhat nekem semmit. Ki tudja, mire venne rá? Költözzek hozzá? Lényegében abba magamtól is belemennék...
- Itt vagy te nekem egészségnevelési szempontból, aggodalomra semmi okom!- rötyögök. Lám, elég volt, hogy ajánlatot tegyen, és nem utasítottam el. A vágy mindig is megvolt, talán csak a motiváció hiányzott.
- Lizzy, el tudod rólam képzelni, hogy fájdalmat okozzak neked? - kérdezem, és a birkózás egy olyan vállfajára gondolok, amit kölyökkoromban csináltam utoljára, még Gwennel, amikor az avarban hemperegtünk hangosan kacagva- Nem vagyok híve az erőszaknak, és bocs a tiltott szóért, de most elkerülhetetlennek tűnt!
- Aha, látom, el tudod képzelni- nevetek jóízűen. Lám, hogy leírta, pedig én néhány ősz hajszálra gondoltam, és önmarcangolt frizurára!
Saját haját félti tőlem, pedig nem áll tőlem messze, hogy megérintsem, szép haja van, puha, selymes és hosszú. Biztosan finom érzés megérinteni.
Közben haladunk az úton, a levegő friss, az erdő jellegzetes illata tölti be az orrom, tetszik ez... Érzem, hogy élek. Elérünk egy tisztásfélére, ami ugyan zsebkendőnyi, de mi lepakolunk oda, mert a közelben van a forrás, és abból kívánunk inni. Kipakolunk, viszek neki vizet, erre máris szórakozni kezd. De elcseszte, rosszul tette fel a kérdést, találok kibúvót!
- Eltaláltad!- s mert a kérdés így szól: "nem akarod...", egyenlőre nem veszem le a cipőm, pedig az ötlet egész tetszetős. - Veled együtt van esély rá!
Ha én, akkor ő is, ma valószínűleg a legtöbb dolgot együtt fogjuk csinálni. Kedvelem, szórakoztat, ha el nem veti a sulykot, jól fogunk szórakozni.
- Na, gyere, vagy viszlek!- fenyegetem meg pajkosan, és már tolom is le magamról a csukám.
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyVas. Okt. 25 2015, 01:26

-Igyekszem, de nem egyszerű, folyton provokálsz! – Vigyorgok rá, még hogy leharapom a fejét! Hah! Csak nevelem őt, hogy életképesebb legyen, bár az első találkozásunk óta is sokat fejlődött.
-Hogy érezd a súlyát írókám! –Nekem az marad, Mr Brooke, bár tény a Dé kifejezőbb az esetében. -Pedig a Mr D. lett volna a következő, de ha nem akkor nem… –Sóhajtom, de csak ugratom persze.
-Nah, ilyet többet! –Nevetek az igenis Lizzyre.
-Hát igen. Ijesztőőő. De hallod, ha megkérdezem a neved, majd a főnök nevét mit csinálsz? –Tényleg, érdekel hogyan vágta volna ki magát, ha egyáltalán kivágta volna.
-Mi az, horrorisztikus dolgot mondtam Lio haverodról? –Furán reagál, lehet vannak beteg ötletei is a csávónak.
-Csak ajánlatra nem mondhatsz nemet, amúgy kimondhatod észlénykém! És hmmm… ajánlom is! Amúgy meg tényleg békés legénynek tűnsz, nem hinném, hogy a bunyó kedvéért agresszívoskodnál, vagy bármi, ne izgulj. –Csak hecceltem, muszáj volt ráhúznom a sztereotípiát. Ez… ösztön! Elvégre ő is pasiból van….
-Könnyebb mint hinnéd! Dé, a fenegyerek... nem? Nem? –Nevetek, a haverja balhésabb lehetett mint ő de ki tudja, lehet sok bajba belekeverte.
Aztán csak felcaplatunk végre a tisztásra, ahol megpihenünk, kajálunk, iszunk. Jó a friss levegő, tetszik hogy hűvös, de lepihenni és élvezni a természet lágy ölét legalább olyan jó, mint sétálni benne. Aztán próbálom szívatni, hogy fürödjön kicsit, de persze hogy visszakanyarintja rám! Hah!
-Szerintem kifejezettén boldog lennél, ha egyedül táncolhatnál benne! Kihagyhatatlan élmény, ugye? – Na neeee, ne már! De persze nevetek. Aztán felprüszkölök, hogy vinne, királynői eleganciával bújok ki a sportcipőmből és a zoknimból, majd megközelítem óvatosan a vizet. A lábujjhegyem éppen csak beleérintem és már húzom is ki, nyafizva.
-Ez hideg... – Nézek rá nagy szemekkel, ártatlanul, hogy szegény lábikóm bele fog fagyni a vízbe. Persze túlzok, de amilyen lágyszívű nem bír majd senyvedni látni, helyettem is pacsálnia kell majd, muahahha.
Vissza az elejére Go down
Daryl Brooke
Daryl BrookeVároslakó
Életkor : 36
Foglalkozás : étteremtulajdonos
Hozzászólások száma : 511

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyCsüt. Okt. 29 2015, 17:36

- Akkor legközelebb hozok egy bukósisakot is, ne legyen olyan egyszerű a dolgod!- legyintek, megadóan. Én már csak a magam ellensége maradok. Leharaptatni a fejem, nahát?!
Olyan "ugyan, hagyjuk már ezt" tekintettel nézek rá. Én, író? Mert egyszer megjelent néhány novellám? Ezzel az erővel bármi lehetnék, olyan sokmindent csináltam már életemben. Bár érzezni lehet, hogy élvezi a helyzetet, a zavarom, most kevésbé reagálok rá. Jobb, ha ezt nem lihegem túl.
- Nem, dehogy!- rázom nevetve a fejem- csak mások vagyunk. A döntéseink is sokban különböznek. Nem mindenre mondanék józanul igent- zárom rövidre. Ebből leszűrheti, nem mindenben értünk egyet.
- Na jól van!- hajtok fejet. Mostmár tisztán látok a szabályokat illetően. (Remélem)
- Nem izgulok. Te se tedd!- kacsintok, hát ő van baparázva tőle, hogy esetleg lerohanom.
- Épp az előbb mondtad, hogy...- ellenkeznék, aztán nevetek, mert megint ugrat, én megint bedőltem. Elszoktam én már az effajta ugratásoktól, mondhatni, be vagyok rozsdásodva!
Eljön az idő, hogy pihenjünk kicsit, és noha nem érzem magam kifáradva, örülök a lehetőségnek. Lepakolunk, eszünk, iszunk, előkerül a zsákból minden földi jó, és a forrásból iszunk vizet. Lizzynek az az ötlete támad, hogy másszak bele a patakba "örömtáncot járni". Nos..., kezdetben talán nem tetszik annyira az ötlet, de aztán hajlok rá, csak nem akarom egyedül csinálni. Ha már mulatság, legyen ő is részese, különben is, ki hallott már olyat, egyedül táncolni? Mielőtt felkaphatnám és vinném (megtenném, biz'Isten), ő is lerúgja magáról a cipőit. Óvatosan közelíti meg a vizet, mintha bizony piranják laknának benne, és éppen csak a lábujja hegyét dugja bele, máris húzza vissza.
- Gyorsan hozzá lehet szokni. Csak gyere bele bátran!- mondom én, akinek már fel van tűrve a nadrágja alja, és féllábszárig gázoltam a patakban. //Kb az a legnagyobb mélysége a víznek// Nyújtom felé a kezem, kapaszkodjon belém, jöjjön bátran, senki nem fogja bántani... (nem is engedném!)
Közben nézem a medret, a kavicsokat, az apróbb halakat, amik kíváncsiskodva méregetik az idegen testet a vízben. Minden jól lehet látni, a víz kristálytiszta, akár innen is lehetne inni közvetlenül...
- Nézd csak, milyen kíváncsiak ezek az apró halak!- mutatok a vízre. Ha közelebb jön, ő is láthatja, hogy már tucatnyi apróság vette körül a lábamat.
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyKedd Nov. 17 2015, 21:37

-Cseles, cseles... de akkor a gigád veszem célba, ne reménykedj hogy megúszod! - Vigyorgok, remélem elborzasztom muahhaah! Ha már elkönyvelt fejleharapósnak viselje a következményeit!
Reagálni sem nagyon tud arra, mi lett volna, ha a nevek előtérbe kerülnek aznap, de ráhagyom, maradjon titok akkor. Lio haverja kapcsán bólogatok, szóval különböznek.
-Szóval józanul... bepiálva mondtál mi? - Sandítok rá vigyorogva, figyelem milyen szavakat használ, úgy csinálja!
-Nem tettem, nem vagyok egy szét-izgulom-a-fejem fajta. - Vigyorgok rá, sejtheti, hogy hamarabb lerendezem "ellenfeleim" minthogy idegeskedjek.
Nevetek aztán, hogy lassan esik le neki a poén, szórakoztató, hogy idő mire összepakolja mikor szívom a vérét és mikor gondolom komolyan. De még pár alkalom (vagy a mai nap is elég talán) és megszokja, hogyan tegyen különbséget.
Aztán fenn míg pihenünk meg akarom szívatni a patakban való tapicskolással, de belekever engem is a kis dög, hát leveszem a cipőm és odamegyek, beledugom a lábujjam, de brrr... Adom is az ártatlant, hogy ne legyen gonosz.
-Nyah... - Forgatom a szemem, nem jött be! Pedig nem akartam de némi "íííí" hangon belemegyek, úgy szorítom a kezét mintha az életem múlna rajta, de akkor is hideg! Persze fél perc és megszokom, de addig igyekszem elfehéríteni az ujjait, bosszú! Hehe.
-Lehet mindjárt felfalnak. Belemélyesztik a kis bébifoguk és összecsipkednek. Volt egy lábad, hmm... - Vigyorgok rá, de leguggolok és belepiszkálok a kezemmel a vízbe, hogy játsszak a halakkal, nézzük mennyire bátrak! -Lehet tudják, hogy a Dék húsa finom és most levadásznak. De honnan kapták a forró drótot? Biztos mikor fürödtél a tengerben, beléd kóstolt egy hal és azóta várják a visszatérted mint a messiást! Kezd összeállni a kép, figyellek! - Röhögcsélek, bármi baromságot összehordok ám neki.
-Amúgy a könyvből, azokat a képeket, amiket nem a fotós képei ihlettek, honnan jöttek? Ránéztél valamire és gyorsan lekörmölted? Vagy érett benned a dolog? - Faggatom kicsit, ha már megtehetem, remélem nem hitte, hogy nem hozom szóba. Jó, nem rögtön, még a végén azt hitte volna, már a múltkor is csak emiatt vagyok vele, de most már csak nem fogja faggatásnak érezni. (Lehet eddig sem így tekintett volna rá, de mindegy is. Most alkalmas!)
Vissza az elejére Go down
Daryl Brooke
Daryl BrookeVároslakó
Életkor : 36
Foglalkozás : étteremtulajdonos
Hozzászólások száma : 511

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyPént. Nov. 27 2015, 10:02

- Szóval nekem annyi!- nevetek, kész vagyok! Lizzy kinyír. Így vagy úgy?!
- Hű...- vakarom a fejem- bepiálva volt pár kalandunk, de már mind régen volt, sajnos...- mondom vigyorogva, közben meg újra belém mar Lio hiánya.
- Akkor néha megtévesztő manővereket végzel? Vérengző vadállati éned bújtatod szelíd külső mögé? - ugratom. Tényleg, néha nyuszi, de mégis harapni kész!
Kinevet, és tetszik, hogy mulat rajtam. Tudom, ez rosszul hangzik, de nem nekem. Lizzy minden, csak nem rosszindulatú. Hihetetlen érzékenységgel mutat rá hibáimra, hiányosságaimra, éppen olyan keményen, hogy észhez térjek, de ne legyen sértő. Lio ennél sokkal keményebb volt (mégis hozzá hasonlítom)
Lazán sétálok a patakba, hiába hideg a vize. Lizzy már nehezebben tűri, de megint győz a keményebbik énje. Épp csak a kezemből szorítja ki a vért. Sebaj. Röhögök, mert mulattat.
Figyelem, ahogy a halakat szemléli, és nevetgélek azon, amiket összehord.
- Nem én vagyok nekik jó hús, hanem te! - immáron az összes kis jószág őt udvarolja körbe. Nem félnek, mintha tényleg azt várnák, ez a kéz majd élelmet oszt nekik.
A kérdése váratlanul ér. Gyors témaváltás, ráadásul a könyvemről kérdez, amiről eszembe jut... Van nálam valami, amit neki hoztam.
- Hű, te tudod, hogy most olyat kérdezel, amire a legtöbb író nem szeret válaszolni? Honnan meríti az ötleteit? Mi vagy ki ihlette? Blablabla...- nevetek- De te vagy a leghűségesebb olvasóm, szóval, ha köztünk marad...- nézek rá, és közben eszméletlen jó kedvem van, megmagyarázhatatlan, mitől- Gondolatok, érzések, álmok... Néha tényleg csak egy sornyi, egy gondolatnyi... és ahogy elmélkedem rajta, úgy duzzad, mint eső után a folyó. Néha egy kép, fénykép, festmény, életkép, egy pillanatkép... elég, hogy elindítson bennem valamit. Máskor furcsaságokra kapom fel a fejem: egy eldobott üzenet a macskakövön, egy macska a párkányon, a Hold teljességét megtörő kémény... Bármi lehet, magam sem tudom.. Egyszerűen csak ott van és mocorog, mintha kukac lenne a bőröm alatt... Mozog , és nem tudom megfogni, és addig piszkál, míg ki nem írom magamból..- élem bele magam egyre jobban, bár fogalmam sincs, összefüggően beszélek-e, vagy megint gondolatrohanásom volt, és nem mondtam ki minden szót, ami eszembe jutott.
Rá nézek. A reakciójából biztosan leveszem, értett-e, tudtt-e követni vagy most tart csak igazán őrültnek.
- Jut is eszembe, hoztam neked valamit...- mosolygok rá. Ha így van, ha úgy, ha valódi rajongó, ezzel örömöt okozok majd neki. (Remélem)- Érdekel?
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyHétf. Dec. 07 2015, 21:27

-De csak ha rossz vagy! - Vigyorgok, ha jó fiú, túlélhet(i).
-Na, kimész hozzá, isztok és az ottaniak rettegnek majd titeket. Ez a terv mi? - Ugratom, gondolom nem, de miért ne? Bár Lio barátja nem tudom meddig szándékozik még kinn maradni, ha nem sokáig, kinézem belőlük, hogy felfordulást csapnak, persze nem durvát, csak emlékezeteset.
-Ja persze! Ez olyan tudod, hogy adom a szőke nőt, de közben meg gondolatban tesztelem őket, azt majd jól visszakapják, ha lebecsülnek! Plázap.csát könnyű játszani, de ha felbőszítenek, hujjuj! VérLizy leszek! - Szabadon a vérnyúl és hasonlók után. Persze nevetek, ha van is igazság abban amit mondtam. Néha tényleg jobban megéri pláza szökevénykedni, mert nem minden férfi szereti a feminista nőket...
Kézfehérítő manőverrel, de belemegyek én is a vízbe fenn a tisztáson, de uhhh... ez hűvös. Dé meg az ötletei... jah, hogy ez az enyém volt? Nyeh...
-Neeeeem, minden hal tudja, hogy a Lizzy hús rágós és zsémbes, morog ha megkóstolod. - Legyintek nevetve, de csak jönnek a kis dögöcskék, irtóra tetszik hogy körbeúsznak, nekem mennek. -Nézd, nézd! De cuki! Követi az ujjam! Hát ez marha jó! - Forgatom lassan körözve az ujjam a vízbe, pár hal követi, vigyorgok is mint a veszett fene. Még pukkanó hangokat is adok, mint a halak a szárazföldön, elvagyok.
-Erről csak akkor nem szeretnek beszélni egyetlen Brookom, ha maguk sem tudják, mert jött és lett, de nem tudják hosszan ecsetelni, mikor és hol érte őket az isteni szikra. - Sandítok rá mosolyogva, azért sok író és költő tud erről beszélni.
-Megtartom magamnak, csak nem gondoltad tovább adom?! Az értékes belső bennfentes infót! Még mit nem! - Vigyorgok rá, önző dög vagyok, magamnak akarom.
-Hmm, ugye tudod hogy szerintem ez a legjobb? Mert nem kell semmi konkrétum, semmi fókusz, semmi direkt. Váratlan és végtelen az ihletet adó elemek száma, ami... wúw, olyan jó! - Lelkesedem, titkon meg remélem sosem fogy ki az ötletekből, mert szeretem ahogy ír, költ, fogalmaz, átad. Egy biztos, ha nem is vagyok annyira elfogult, hogy mindegy lett volna mit mondd, de rosszat nem igen tudott volna válaszolni, ami miatt elpártoljak tőle (ha a műveitől nem is mert hát azok a szívemnek ropogós csücsökje maradnak.)
-Nekem? Persze... de ha valami barbie baba vagy hasonló, lehet nyakon talállak vágni vele, aztán viszem haza. - Vigyorgok, gőzöm nincs mit akar adni, de mivel ő is kikecmereg a vízből, én is azt teszem, a fűben markolászom a füvet az ujjaimmal, remélve valami melegség visszaköltözik beléjük mert kihűltek a vízben.
Vissza az elejére Go down
Daryl Brooke
Daryl BrookeVároslakó
Életkor : 36
Foglalkozás : étteremtulajdonos
Hozzászólások száma : 511

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyPént. Dec. 11 2015, 02:29

- Épp most próbálok jó útra térni, élni az életem, nem úgy, mint egy zombi!- hát úgy adja elő, mintha én erőltetném rá magamat. Micsoda csaj! Kinyír, ha nem is szó szerint. Nevetgélek, jó kedvem van.
- Valami ilyesmi. Ha kimegyek, márpedig kimegyek, én sem úszom meg szárazon- Lioval könnyű berúgni. Elkezdünk inni, lelkizni, és aztán az egész ördögi körbe csap át. Részegen kibeszélgetjük magunkat, de a titkok miatt inni kell megint.
Lizzy is elárul magáról valamit. Bár eddig nem tapasztaltam, plázacicának kelleti magát, hogy fel tudja mérni az ellenfeleit.
- Micsoda csavaros gondolkodás! - nem szokványos, annyi szent! Én csak örülök a szerencsémnek, hogy nem azt a Lizzyt ismertem meg, aki adja a "szőke nőt". Valószínűleg nem lennénk ilyen jóban.
Belekényszerít a vízbe, de ő sem marad szárazon. Igaz, hogy a vért kipréseli egy időre a kézfejemből, de a fene bánja, ha ő éppen úgy áztatja a lábát a patakban, mint én. A halak jobban lekötik, mint gondoltam, hirtelen fiatalabbnak látszik a koránál. Megkap ez a pillanat, szívesen örökíteném meg, olyan bájos. A halak rögtön szerelmesek lesznek bele, állítom.
Mielőtt azonban megfogalmaznám a "képet", amit megörökítenék, az írásról kérdez, és így az alkotó kedvemet kissé háttérbe szorítja. Bár nem szoktam minden kérdésre felelni, Lizzy -mint az első ismert rajongóm- előnyt élvez. nem hinném, hogy kiadná "piszkos kis titkaim", pláne, hogy nem is titkok. Egyszerű vagyok ugyanis, mint egy bot.
- Van ilyen, dögivel. Hallottam olyanról is, aki saját művét nem ismerte fel...- drogos alkotók, iszákosok. Én ha iszok, egy épkézláb mondatot is nehezen tudok összerakni.
Szóval elmondom, hogyan alkotok, miből merítek ötletet. Ahelyett, hogy azt mondaná, milyen unalmas vagyok, örül a válaszomnak. Rá nézek, mintha először látnám, és arra gondolok, ha olyan szemléletű, mint én, minden bizonnyal én is a rajongója leszek neki. Logikus, nem? A hasonló dolgok vonzzák egymást.
Lizzyvel kapcsolatban óvatosnak kell lenni. Kissé bizalmatlan. Az ajándékokkal is csínján kell bánni, így ezt is óvatosan vezetem fel, rosszra ne gondoljon (vagy hátsó szándékot).
Hangosan felnevetek, hogyan reagálna egy Barbie babára, aztán - anélkül, hogy bármi konkrétat mondanék- kimegyek a partra. Jön ő is, leül velem. Észreveszem, hogy a füvet markolássza, rögtön vágom miért.
- Add a kezed- kérem tőle, és ha nyújtja, a tenyereim közé zárom. A számhoz emelem, úgy fújogatok bele, hogy lélegzetem melegével élesszem újra elzsibbadt ujjait. Remélem, hagyja. Nem vagyok erőszakos alkat, és nem ezzel próbálok közelebb férkőzni megkeményített szívéhez. Ha már nem jéghidegek az ujjai, kissé össze is dörzsölöm a tenyerem, meleg tenyeremmel tovább melegítve őt.
- Csavard a lábad köré a plédet, gondolom az is fázik még...- az enyém szinte jéggé fagyott, de szerencsére, jól tűröm a hideget.
Előszedem a könyvet a tásámból, amit méretnek megfelelő ajándék-tasakba tettem, így elsőre nem láthatja, mi is az, csak ha belenyúl és kiveszi... (Dedikált könyveim egyik darabja. Néhányat elküldtem már, mások ott fekszenek a polcomon, és nem tudom, lesz-e valaha alkalom vagy lehetőség, hogy eljuttassam azoknak, akiknek szántam. Egyáltalán, akarom-e?) De most nem gondolkodok. Nem szomorkodok. Csak figyelem kedves kis ismerősömet, ő vajon mit szól ehhez.



Vissza az elejére Go down
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyHétf. Jan. 11 2016, 21:47

-Muszáj, a világ kikényszeríti, hogy mindenféle csellel és furfanggal feltaláld magad és tudj érvényesülni. - Tárom szét a karjaim, a világ ilyen fifikás, mert mi tesszük azzá és alkalmazkodni kell. Ha nem teszed nem érted és csak sodródsz, remélve nem fulladsz meg.
Aztán elvagyunk a patakban, szerencsére a halak elvonják a figyelmem arról, milyen hideg is a víz. De csak kérdezek tőle, őt mi motiválja, hogyan alkot, mert rettentően érdekel és most talán még hajlik is rá hogy megossza velem.
-Na igen, az azért elég... hát nem nevezném azt művészetnek, maradjunk annyiban. - Nekem nem az, emlékezzek már arra mit mondtam vagy írtam! Ha még erre sem vagyok képes nem csak egy úgy odahányt-vetett valamit kapok, amire ráfogom: művészet?
Kimegyünk a partra, mert valami ajándékot emleget, nekem, abszurd és meglepő, de biztos okkal adja (eszébe jutottam és ellenállhatatlan ingerenciát érzett, hogy megvegye, megcsinálja.) De kezem-lábam lefagyott a hideg vízben, ujjaimba próbálok valami életet lehelni, hogy ne fázzanak.
-He? - Nézek rá, minek neki a kezem? De fel sem fogom, már nála van, lehelgeti romantikusan, mint valami fagyhaláltól védelmező lovag. Csak azért nem vágom pofán, hogy nyúlkál, mert a kedvenc írom és kell még az agya és a keze az alkotáshoz. Na jó, azért sem, mert tudom, csak a jó szándék vezérli és alapjáraton nem érez olthatatlan vágyat, hogy fogdosson.
-Ö... kösz. - Na tessék, mindenkinek világos kell legyen, kedvelem, még meg is köszönöm, ha látszik, számomra fura az egész gesztus. De, nagyon kihangsúlyozandó, nem veszem el a kezem, utána pedig valóban jobb. Bólogatok a javaslatra is, szót is fogadok, magamban cidrizve, hogy hüsi van.
Kapok valami ajándékzacskót, bizalmatlanul elveszem, mert ugyan mi fér ebbe? Bon-Bon? Leteszem a földre a zacskót, kiemelem a könyvet, természetesen az első kis csücsökéről tudom, mi ez, el is kerekedik a szemem. Mit hisz? Nincsen meg? De kinyitom, alá is írta, mondhatni az első kiadások egyike van aláírva a kezemben. Váó! Nagy szemekkel pislogok is rá, miért kapom, de ez már az enyém, sosem látja viszont (csak ha átkeveredik hozzám és a polcomra les)
-Húh... hát... köszönöm! - Vigyorodom el, magamhoz ölelve a kis rendszerezett papírhalmazt. -De ugye tudod, hogy nekem már megvan? Milyen rajongó lennék, ha nem lenne! Persze az nem dedikált... hú micsoda aláírásod van! - Vigyorgok, örül a fejem, látszik izgatott vagyok tőle, nézegetem is, szeretettel lapozva bele, az ismerős oldalakra.
Vissza az elejére Go down
Daryl Brooke
Daryl BrookeVároslakó
Életkor : 36
Foglalkozás : étteremtulajdonos
Hozzászólások száma : 511

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyCsüt. Jan. 14 2016, 22:15

- Látod, ebben van igazság- bólogatok.
Meglehet, arra is van példa, amit Lizzy mond. És arra is, hogy a körülmények hatására az ember egyre inkább megkeményíti magát, azt remélve, több csalódás így nem érheti. De ha már most befelé fordulunk, hogyan éljünk végig még 40-50 évet?
A vízben az írásról beszélünk (a legideálisabb hely, jegyzem meg magamban nevetve), de azért nálam silányabb írok is vannak, messze rosszabb memóriával. Vagy legalábbis a "más" állapot fura dolgokat produkál.
Szó-szó, hideg a forrás vize, hiába süt a Nap, mint a bolond. Kimenekülünk, és a kezét kezdem melengetni, amit a vízben áztatott a halacskák kedvéért. Egész elhaltak, vörösek (hidegek). Jószándékkal melengetem, azzal a módszerrel, ahogy a sajátoméval is tenném/teszem, de ő a nő, elsőbbséget élvez. Kicsit megfeszül, aztán enged, majd halk köszönetet rebeg.
- Gondolnom kell az utánpótlásra, hát mégsem írhatsz az .... orroddal!- elviccelem. Ez semmiség.
Tudom jól, nem nagyon tűri, hogy érintsem, megfogjam, többször megfenyegetett már, hogy a szemem is kikaparja, ha megteszem. De ez nem olyan érintés, nem a nőhöz szól, nem a férfitől. Társak vagyunk egy kirándulásban, kicsit könnyelműek voltunk, elkél a segítség. Ez az. Csak életet lehelek elhalt mancsaiba.
Aztán előkerül az ajándékom. Nem vagyok olyan híres, hogy sokat érne az aláírásom, de abban biztos vagyok, ő örülne neki, mert bevallottan rajongóm. Így nem csak aláírásomat vésem a könyvbe, hanem néhány kedves szót is:
"Mit ér a meder folyó nélkül? A tavasz virág nélkül? És az író rajongó nélkül? Ha csak egy van, és az éppen te vagy, már nem írtam hiába! Örök hálám a törődésedért, Lizzy!" (és a teljes aláírásom, teljes névvel; nem csak annyi: Dé)
- Ha majd meghalok, talán többet fog érni, mint most. De remélem, sosem adod el...- félszeg mosolyom ellenére elnézek másfelé. Érdekes, hogy egy idegen nagyobb érdeklődést mutat a könyvem iránt, mint azok, akik azt mondták, szeretnek.
Becsukom a szemem, és végigfekszem a pléden, kezeimet a fejem alá kulcsolva. A fák lombjai között áttör a Nap, az arcomon máris érzem, ahogy melegít.
Vissza az elejére Go down
Elizabeth Clark
Elizabeth ClarkFilmművészet
Életkor : 32
Foglalkozás : Tanuló, Pincérnő
Hozzászólások száma : 483

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy EmptyVas. Jan. 24 2016, 12:34

-Hát... gépelni azzal is lehet, csak náthásan nem ajánlott... - Nevetek kicsit, hogy melengeti a kezem és baromságokat beszél. Fura férfi, de abszolút kedvelhető, az ember simán elnéz neki olyanokat is, minthogy nyúlkál.
De be kell valljam, jól esik, mert visszaszökik az élet a kezembe és nem érzem úgy tüdőgyulladás lesz a vége.
Ám sokkal váratlanabb és meglepőbb, hogy ajándékot hozott nekem. Nekem, hát értitek, hányszor találkoztunk?
Mikor kinyitom a zacskót és meglátom a könyvet, akkor már értem, örülök is neki nagyon. A beleírt szavakon is mosolygok.
-Bármikor összekaparlak, tudod? - Vigyorgok rá, kicsit fel kell pofozni, máris megembereli magát, nincs ő elveszve, csak nem figyel eléggé magára.
-Egy: Ha meghalsz feltámasztalak és magam öllek meg, mert még csomó időd van írni még egy könyvet! Kettő: dedikált névre szóló példányt nem adunk el. Három: ... a három az, hogy vedd komolyan az első kettőt! Figyelsz te rám? - Közben elfeküdt a másik, én meg törökülésben lapozgatom a könyvet. Kikeresem a kedvenceim egyikét belőle és felolvasok belőle, hogy ez milyen jó, milyen hangulatos, mennyire érzékletes, szóval elmondom miért szeretem. Hátha ő is megoszt velem hasonlóakat, tök izgalmas az alkotóval erről beszélgetni!
Persze aztán ha megszáradtunk és átmelegedtünk javasolni fogom, folytassuk a túrát, menjünk, mert itt ragadunk este is.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy   Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy Empty

Vissza az elejére Go down
 

Erdei (tor)túra ~ Daryl & Lizzy

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Frances University :: M'ért ne léphetnél át? :: Lazíts! :: Archívum-