Frances University
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az oldal teljes tartalmát csak regisztrált és elfogadott karakterlappal rendelkező felhasználók tekinthetik meg!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
KARAKTERES HÍREK
2017/2018-as tanév II. félév
Üzenődoboz
USERES JÓSÁGOK
STATISZTIKA
ÖSSZESEN
81 fő - 46 férfi / 35 nő
VIZUÁLIS KOMM.
11 fő - 6 férfi / 5 nő
KLASSZIKUS KOMM.
12 fő - 7 férfi / 5 nő
MŰSORGYÁRTÁS
9 fő - 4 férfi / 5 nő
MARKETING KOMM.
7 fő - 2 férfi / 5 nő
FILMMŰVÉSZET
13 fő - 8 férfi / 5 nő
OKTATÓ
5 fő - 3 férfi / 2 nő
VÁROSLAKÓ
24 fő - 16 férfi / 8 nő
Legutóbbi témák
» Kérlek, szükségem van... - megrendelések
Christian Archer EmptyPént. Feb. 14 2020, 20:58 by Sebastian McBridge

» New Possibility
Christian Archer EmptyKedd Júl. 03 2018, 22:01 by Judith Moody

» Befejeztük! - archiváltató
Christian Archer EmptySzomb. Ápr. 07 2018, 08:20 by Vincent Sparks

» Szalmaszál - Reeve-Eric
Christian Archer EmptyPént. Ápr. 06 2018, 13:20 by Reeven Callagher

» Rosemary Marshall-Gray
Christian Archer EmptySzomb. Márc. 17 2018, 21:56 by Rosemary Marshall-Gray

» Familiar stranger
Christian Archer EmptyHétf. Márc. 05 2018, 07:10 by Judith Moody

» Átalakítás
Christian Archer EmptyVas. Márc. 04 2018, 18:32 by Isabella Williams

» Hurtful love - Reeven*Felix
Christian Archer EmptyVas. Márc. 04 2018, 00:13 by Felix Kaleolani

» Claire és Kouji
Christian Archer EmptySzer. Jan. 03 2018, 10:50 by Claire P. Collins

» The hurt, the blame - SammyEric
Christian Archer EmptySzer. Dec. 27 2017, 22:59 by Eric A. Blake

Top posting users this month
No user
Design: Izzie & Bree

A jobb megjelenítés érdekében használj Google Chrome böngészőt!

Megosztás
 

 Christian Archer

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Christian Archer
Christian ArcherOktató
Foglalkozás : filozófia tanár
Hozzászólások száma : 93

Christian Archer Empty
TémanyitásTárgy: Christian Archer   Christian Archer EmptySzomb. Ápr. 11 2015, 20:34


Christian Archer


férfi; 28; filozófia tanár

Christian Archer K03n7n

filozófia tanár

"Ha senki sincs a környéken, aki hallhatná, amint egy több millió tonnányi dühös elefánt pörög alá az égből, akkor - filozófia értelemben - hallatszik az egyáltalán?" (Terry Pratchett)


This is me

Azok közé az elszállt/elvont (teljesen dilis?) alakok közé tartozom, akiket érdekel a filozófia. Mi több, még értenek is hozzá! Egész gyerekkoromban szerettem a könyveket, sokat olvastam, bár a szüleim ennek nem örütek, mivel születésemtől fogva rossz volt a szemem, erős szemüveg kellett. De hát mit csinálhat egy szemüveges gyerek, akinek vigyáznia kell, hogy el ne törjön, meg ne karcolódjon az az átkozott lencse? Mellesleg, ha levettem, nem láttam semmit, szóval foci, és egyéb sportok nem jöhettek szóba. Na, szóval olvastam, és olvastam, és mivel a srácok ezért lenéztek, a lányok meg furának tartottak, nem nagyon voltak barátaim. Egyre távolabb helyezkedtem az élettől, és furcsálkodva néztem azokat, akik belevetették magukat.
Jó tanuló voltam, de nem egy matekzseni, a humán tantárgyak jobban mentek. Amikor végre a filozófia is képbe került, akkor találtam igazán meg önmagam. Amiket akkor az órákon tanultunk, annak a nagy részén már előtte is törtem a fejem, csak akkor még nem tudtam, hogy valójában filozofálok. Ezek után célba vettem a filozófia szakot, amitől a szüleim kis híján idegösszeroppanást kaptak. Mindketten két lábbal járnak a földön, üzletemberek. Megpróbáltak lebeszélni, de eszméletlen kemény fejem van. közöltem, hogy akkor beállok a krisnások közé. Ezek után inkább fizették a tandíjamat. Közben lehetőség nyílt egy szemkorrekciós műtétre is, ami miatt immáron jóval kevesebb dioptriás szemüveg is elég, sőt, már a kontaktlencsével is barátkozom.
Hát most itt állok az "élet kezdetén", friss, ropogós (mellesleg jeles!) diplomával, és immáron munkahelyem is van. Az évfolyamtársaim mind sárgák voltak az irigységtől, hogy itt kaptam munkát. Az igazság az, hogy a megcélzott tíz szabad állás közül ez volt a tizedik, ahová írtam. Engem nagyon nem vonz Hollywood, de valamiből élni kell.



Shine on me

Elvont, szórakozott, nem a földön jár. Imádja a hivatását, ha filozófiáról van szó, megnyílik, különben zárkózott, és az élet dolgaiban eléggé el van veszve.
Csak az egyetemen ébredt rá, hogy mások jóképűnek tartják (gimiben ez a vastag szemüvege miatt, nem igazán merült fel), és a felismerés eleinte megrémítette, vagy legalábbis elbizonytalanította. Szerencsére a többi filozófia szakos hallgató sem volt fanatikus buliőrült, és a lányok sem ugrottak azonnal az ölébe, hagytak időt a helyzet az átállásra. Azóta már megszokta az érdeklődést, de nem köteleződött el hosszabban senki mellett még.
A tanárai elismerése, a tanulmányi sikerei miatt jóval magabiztosabb már, a tanári munkát is megkedvelte, képes felkelteni a diákok érdeklődését úgy, hogy a filozófiai kérdéseket modern, vagy a mindennapi életből vett példákon szemlélteti, esetleg valami vicces, elvont köntösbe burkolja.



Show a little more

Micsoda nap ez! Szikrázó napsütés, csillogó víztükör, virágillat, a tavon vadkacsák. Mindig is imádtam a város széli kis tavat, ahová gyerekkorom óta lejártam. S lám, már úszik is felém Archibald, az én kedvenc vadkacsám. Na, várjunk csak! Archi mintha már meghalt volna... de ez ő, egyértelműen felismerem a csőrén lévő foltról. Jön, hogy etessem meg. Hoztam neki kenyérhájat? Nem találok semmit a zsebemben. Archi sértődötten csipogni kezd. Olyan fura a hangja. Mért csipog ez a madár úgy, mint egy ébresztőóra? Basszus! Ez tényleg az ébresztőóra! Már rég nem lakom otthon, és Archi tényleg kimúlt. Te jó ég! Milyen nap is van? Ma nyolckor előadásom van, ugye? Hol a szemüvegem? Óra, kuss! Na, így már jobb lesz, csend van, okuláré az orromon, látok is, és akkor... mi is van ide a cetlire írva?
"CIKKLEADÁSI HATÁRIDŐ MA!!!"
A cikk! Igen, a cikk! Megírtam, tegnap megírtam, befejeztem. Csak el ne felejtsem elküldeni! Tegnap már túl fáradt voltam ahhoz, hogy még egyszer átolvassam. Na, majd reggeli közben.
Pár perc múlva immáron felöltözve, a kinyomtatott cikkel a kezemben megküzdök a kávéfőzővel, kenek magamnak egy vajas kenyeret, leülök az asztalhoz, és nekiállok az olvasásnak. Ez nálam egyenlő a képszakadással, tehát nagyjából hét perccel nyolc előtt pillantok fel újra az órára.
- Váh! - csapom le a kávéscsészét az asztalra, amitől persze a benne lévő maradék kávé a papírra fröccsen. Ki kéne nyomtatnom újra, de már így is jókora késében vagyok. A táskámat felkapva belegyömöszölöm a papírokat (most már gyűröttek is, remek!), aztán felveszem a nyúlcipőt. Nyolc perc késéssel esek be az előadóterem ajtaján. A beesés kis híján szó szerint sikerül, de idebenn azért lefékezek.
- Jó napot! Kérem, foglaljanak helyet!
Páran most jönnek el az ablaktól, kezükben mobil, valamit fotóztak. Kell két másodperc, mire rájövök, hogy az ablakból kitűnően látszott az az őrült vágta, amit azért csaptam, hogy ideérjek. Az arcokon kaján vigyor. Szerintem már szét is posztolták egyetem-szerte. Visszavigyorgok rájuk, és csak azért sem mondok erre semmit, csak megkezdem az órát.



Show a little less

Már játszom egy pár éve, eléggé aktív szoktam lenni, ha jól érzem magam az oldalon. A való életben is van közöm a tanításhoz, meg a filozófiához is, de nem vagyok ennyire szórakozott. Smile



TEMPLATE BY BEE at CAUTION 2.0
Vissza az elejére Go down
Hyun Zin Woo
Hyun Zin WooVároslakó
Életkor : 34
Hozzászólások száma : 2334

Christian Archer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Christian Archer   Christian Archer EmptyVas. Ápr. 12 2015, 09:12

Elfogadva

Isten hozta Tanár úr!
Ahogy azt egy tanártól várni lehet, példás, szép karakterlapot hozott össze. Filozofálhatnék itt órákig rajta, meg részletezhetném, mivel azonban én nem értek az említett tárgyhoz, inkább megkímélem tőle. A lényeg, hogy abszolút rendben volt, a példán jót röhögtem, a szemészeti problémáit tökéletesen átéreztem.
Úgy láttam a foglalás egy részén már túl van, így csak azt ellenőrizze van-e más, amit lefoglalna, aztán mehet a játék!



Nyilvántartás és avatarfoglaló
Karaktertabló
Kollégiumi házirend és beosztás / Albérlet, saját lakás
Felelős tisztségek

Vissza az elejére Go down
https://frances.hungarianforum.com
Christian Archer
Christian ArcherOktató
Foglalkozás : filozófia tanár
Hozzászólások száma : 93

Christian Archer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Christian Archer   Christian Archer EmptyVas. Ápr. 12 2015, 09:47

Köszönöm!
Akkor most megnézem, mi mást lehet még lefoglalni, mert sejtelmem nincs róla.
Aki pedig eddig már játékot kért tőlem, az nyugodtan támadjon be! Smile
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

Christian Archer Empty
TémanyitásTárgy: Re: Christian Archer   Christian Archer Empty

Vissza az elejére Go down
 

Christian Archer

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Christian Scott Storm
» Nem láttál semmit! ~ Christian és Sebastian
» Bajban vagyok? ~ Christian & Hinata

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Frances University :: Meseszereplők karakterlapjai-