Frances University
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az oldal teljes tartalmát csak regisztrált és elfogadott karakterlappal rendelkező felhasználók tekinthetik meg!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
KARAKTERES HÍREK
2017/2018-as tanév II. félév
Üzenődoboz
USERES JÓSÁGOK
STATISZTIKA
ÖSSZESEN
81 fő - 46 férfi / 35 nő
VIZUÁLIS KOMM.
11 fő - 6 férfi / 5 nő
KLASSZIKUS KOMM.
12 fő - 7 férfi / 5 nő
MŰSORGYÁRTÁS
9 fő - 4 férfi / 5 nő
MARKETING KOMM.
7 fő - 2 férfi / 5 nő
FILMMŰVÉSZET
13 fő - 8 férfi / 5 nő
OKTATÓ
5 fő - 3 férfi / 2 nő
VÁROSLAKÓ
24 fő - 16 férfi / 8 nő
Legutóbbi témák
» Kérlek, szükségem van... - megrendelések
Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptyPént. Feb. 14 2020, 20:58 by Sebastian McBridge

» New Possibility
Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptyKedd Júl. 03 2018, 22:01 by Judith Moody

» Befejeztük! - archiváltató
Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptySzomb. Ápr. 07 2018, 08:20 by Vincent Sparks

» Szalmaszál - Reeve-Eric
Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptyPént. Ápr. 06 2018, 13:20 by Reeven Callagher

» Rosemary Marshall-Gray
Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptySzomb. Márc. 17 2018, 21:56 by Rosemary Marshall-Gray

» Familiar stranger
Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptyHétf. Márc. 05 2018, 07:10 by Judith Moody

» Átalakítás
Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptyVas. Márc. 04 2018, 18:32 by Isabella Williams

» Hurtful love - Reeven*Felix
Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptyVas. Márc. 04 2018, 00:13 by Felix Kaleolani

» Claire és Kouji
Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptySzer. Jan. 03 2018, 10:50 by Claire P. Collins

» The hurt, the blame - SammyEric
Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptySzer. Dec. 27 2017, 22:59 by Eric A. Blake

Top posting users this month
No user
Design: Izzie & Bree

A jobb megjelenítés érdekében használj Google Chrome böngészőt!

Megosztás
 

 Palacsintázzunk! (Usui és Lia)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Amelia Simeon
Amelia SimeonVároslakó
Életkor : 33
Foglalkozás : ápolónő
Hozzászólások száma : 1178

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptySzer. Ápr. 06 2016, 00:01

Haláli, amikor végigméri magát. Majdnem felnevetek, de tényleg nagyon cuki, amikor leesik neki. Hiába, jó nyomozó lesz belőle. Én megelőlegeztem neki a bizalmat!
- Ez igaz. Meg az is, másodjára romlik el minden- minden előfordulhat, nem kell mindig rosszra gondolni. Vagy most éppen azt teszem?
- De ha már itt tartunk, terád sem lehet panaszkodni- mosolygok rá. Ha nem is bók volt, amit mondott, akkor is viszonzom, mert kedves, és mert... igaz. Jó ránézni. Már tényleg csak a mosoly hiányzik, de talán az a cél sem lehetetlen.
Bólogatok, amikor a nyelvről beszél.
- Apám is mindig ezt mondja. Szóval... Én se csinálnék nagy ügyet belőle... Csak... néha félreértenek- sütöm le a szemem. - Nem tudom, rosszul használom a nyelvet, vagy arról van szó, rosszul fejezem ki magam... Nem tudom. Ez nagyon bánt. Valamit ki kell találnom, hogy jobban kommunikáljak azokkal, akik fontosak nekem.
Fogalmam sincs, miért mondtam el ezeket Usuinak, de jó volt elmondani. Talán tanácsot vagy véleményt is kapok, ő járt-e már velem így... Mit tanácsol, mit tegyek? Egyáltalán, mond-e valamit?

Látom, nagyon nincs képben, ami a popzenét illeti.
- Az egyik dráma, amiben játszott, beillene drogellenes kampánynak is- harapok megint a számra, mert nem egészen a kérdésére felelek, de ezzel sokat segítettem. Kultuszfilmnek számít amiben szerepel Mr X-em.


A hozzászólást Amelia Simeon összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Ápr. 06 2016, 00:35-kor.
Vissza az elejére Go down
Usui Kazuki
Usui KazukiKlasszikus kommunikáció
Életkor : 33
Foglalkozás : Rendőr
Hozzászólások száma : 649

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptySzer. Ápr. 06 2016, 00:17

Hát igen, Usui nem a végigmérő típus, magát is végig kell, hogy leessen neki a poén. Nevezzük annak. De szerencsére Amelia csak diszkréten nevet, így hamarabb elül a zavara, amit tapasztalatlansága okozott.
-Orvosok gyereke vagyok, ebben nőttem fel. - Valahogy természetesen jön a szájára, bár erről ritkán beszél. De ha mást nem, Amelia megérti miért ilyen precíz és alapos bizonyos dolgokban, akár a külseje ápolása.
-Engem általában, de nem az angoltudásom teszi. - Nyugtatja meg a maga módján a másikat, hát Usui elég érdekesen tud fogalmazni ha olyanja van. -De úgy érzed az anyanyelveden jobban megbírnád fogalmazni vagy... nem is erre értetted. - Fürkészi kicsit a másikat, mert érzi elszomorodott, de nem érti az okát. Akkor lenne értelme, ha nem találja a közös hangot másokkal, de ennek nincs köze az angol tudáshoz, ez más probléma.

-Abból láttam párat... de nem a színészek neve maradt meg. Ez a film dokumentumfilm? Vagy olyan jellegű? - Mert akkor szűkebb körben gondolkodna. De látszik teljesen tanácstalan, hiába érzi ő maga is, hogy a szájába rágják. Semmi L. betűs színész nem villan be neki.
Vissza az elejére Go down
Amelia Simeon
Amelia SimeonVároslakó
Életkor : 33
Foglalkozás : ápolónő
Hozzászólások száma : 1178

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptySzer. Ápr. 06 2016, 01:52

Nagyon bírom Usuit. Már nem csak kedvelem, talán érzi is, mert olyan dolgokat megengedek magamnak vele szemben, amit másokkal soha. Tudom, hogy nem érti félre, bízom bene, hogy veszi a poént, és eddig -legtöbbször- meg is bírkózott a hülyeségeimmel. Intim területre még sosem tévedtünk. De most olyan magas labdákat adott! Magam is belepirulok ugyan, de örülök annak, hogy ez is leesett neki.
- Igaz is, ebben hasonlítunk- mosolygok rá. Mások vagyunk, a gyökereink mégis egyformák. És való igaz, az igényesség nevelés kérdése.
A nyelvi nehézségekről beszélünk, és elmondom neki, milyen problémáim adódtak.
- - Nem tudom pontosan. Úgy érzem, fejben minden rendben van, de amikor lecsapódik... az nem az, amit én akartam- leejtem a fejem. Reev és Seby is eszembe jut, de régebbről Lio is. Hányszor értettük egymást félre! Megrázom a fejem, kissé tehetetlenül. Ha nem értené a jelzésemet, megkérem rá, most ne beszéljünk róla.

- Nos, ez egy dráma. A fényképezése nagyon különleges, korábban én legalábbis nem láttam ilyet, és noha dokumentálja az eseményeket, nem dokumentumfilm. Nagyfilm, mozifilm, nem tudom, hogy mondják az ilyet szakszóval. De hogy segítsek egy kicsit: Mr X ebben a filmben elveszíti a bal karját.
Türelmesen várok Usui kérdéseire és tippjeire (bárcsak lenne már) Palacsintázni úgyis csak akkor fogunk,, ha kitalálja (vagy feladja). De úgyis kitalálja!
Vissza az elejére Go down
Usui Kazuki
Usui KazukiKlasszikus kommunikáció
Életkor : 33
Foglalkozás : Rendőr
Hozzászólások száma : 649

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptySzer. Ápr. 06 2016, 09:41

Nem csak Amelia oldódik Usui társaságában hanem a férfi is az övében. Nagyon jól érzi magát, ebben a kisebb zavara sem akadály. Végtére is vicces volt a szituáció, örül Amelia vidámságának.
-Igen, ebben is. - Válaszol kedvesen, jó érzéssel tölti el hogy sok hasonló dolog akad köztük.
Látja hogy Ameliat bántja valami de azt is, hogy erről nem akar beszélni, legalább is nem most.
-Én értékek téged Amelia. Mindig. - mondja nagyon kedves hangon, vigasztalóan. De nem hazudik, ő érteni véli a másikat.

Látszik alaposan végig gondolja, de a színész nevét akkor sem tudja.
-A film egy requiem egy álomért... Ott veszti el a karját a férfi de nem tudom a színész nevét. Más filmjét se tudnék mondani. Azt sem tudtam énekel... Szóval szabad a gazda. - vázolja de nem csüggedt, ez csak játék. Már kíváncsi.
Vissza az elejére Go down
Amelia Simeon
Amelia SimeonVároslakó
Életkor : 33
Foglalkozás : ápolónő
Hozzászólások száma : 1178

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptySzer. Ápr. 06 2016, 10:09

Jó érzés tölt el, amikor Usui helyesel. Meg is toldja, "ebben is". Egyfajta szeretet tölt el iránta, jóleső melegséggel, megelégedettséggel. És még ezt is képes fokozni. Bár tudatában vagyok gyengeségeimnek, ő arról biztosít, hogy érti, amit mondani akarok neki. Jah, könnyű dolgom van vele, nem kell bizonygatni, hogy szeretem.

A játék kapcsán eljutunk addig a pontig, hogy csak barkóbázunk (azt sem szabályosan), de egyértelműnek látszik, nem tudja -legalábbis névről- kiről beszélek. Így aztán, amikor helyesen megmondja a film címét, kezet nyújtok neki.
- Gratulálok! A helyes megfejtés egyébként Jared Leto, a 30 seconds to the Mars frontembere. Sok filmben játszott, d ez az egyik legismertebb. Ismered a zenekart? Kíváncsi vagy rá? Azt hiszem, nekem van egy válogatásom...
Ha kíváncsi rá, beteszem a CD-t a lejátszóba, és akkor olyan dalok hangoznak el, mint aDo or die vagy a City of Angels
S míg szól a zene (ha Usui kíváncsi volt), invitálom palacsintázni a következő kör játék előtt. Mert játszunk még, ugye?

Vissza az elejére Go down
Usui Kazuki
Usui KazukiKlasszikus kommunikáció
Életkor : 33
Foglalkozás : Rendőr
Hozzászólások száma : 649

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptySzer. Ápr. 06 2016, 11:06

A játék nagyon tetszik neki, de sajnos ha nagyjából az arca előtt is van a színész, fogalma sincs ő kicsoda. Még is adja magát, mert nem fogja kitalálni, Amelia pedig készséggel ad tájékoztatást arról ki is Mr. X.
-Nos, őt nem ismertem. De már igen. Nem ismerem a zenekart. Ritkán hallgatok zenét. De megmutathatod. - Mondja és hagyja hogy betegyék a CDt.
Közben a konyhába invitálják, ahol ott a palacsinta.
-Ezt hogy kell enni? Vagy te hogyan szoktad? - kérdi a palacsintára ahogy helyet foglal ismét kinn.
-Nem az én világom ez a zene. De megértem ha neked tetszik. - Usui instrumentális zenét hallgat, amolyan relax zenét, ez attól messze van.
-Akarsz még játszani? Akkor én gondolok. Vagy máshoz lenne kedved? - Érdeklödik hogy legyen folytatás.
Vissza az elejére Go down
Amelia Simeon
Amelia SimeonVároslakó
Életkor : 33
Foglalkozás : ápolónő
Hozzászólások száma : 1178

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptySzer. Ápr. 06 2016, 11:31

Usui tudja, hogy ki Mr X, csak a nevét nem. Elfogadom megfejtésként, ha ki sem mondja. Pár szóban beszélek neki Letoról, aztán beteszek egy CD-t, hogy hallja is.
Közben kimegyünk a konyhába palacsintázni.
- Nagyon egyszerű...- mosolygok Usuira. Neki is szikatalan a mi, vékony tésztás palacsintánk- megkenjük valamivel, van itt mindenféle, látod?, és aztán szépen feltekerjük, mint a szőnyeget- mutatom is neki, hogy hogyan, miközben megkenek egy túrósat- Elfogadod elsőnek ezt?
Ha igen, mázli. ha nem, szorgosa kínálgatom, válasszom kedvére való tölteléket, kenje meg a palacsintát, tekerje fel és egye...
- Ú, bocs, ha nem tetszik, inkább kikapcsolom. Most én sem akarok teljesen felpörögni...- megtörlöm a kezem egy konyharuhába, és kikapcsolom a lejátszót. Ha csend van, jobban is tudunk figyelni egymásra.
- Igen, hát persze! Játszunk! Gndolj most te Mr X-re!- mondom lelkesen. Tuti jó lesz, máris izgulok. Játszhatunk mást... később. Hosszú még a délután.
Vissza az elejére Go down
Usui Kazuki
Usui KazukiKlasszikus kommunikáció
Életkor : 33
Foglalkozás : Rendőr
Hozzászólások száma : 649

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptySzer. Ápr. 06 2016, 18:01

-Mutasd. - Igen, a palacsinta szokatlan neki, nézi is mit csinál Amelia, már a túró maga is fura neki, nem valami édesnek képzeli, de a tészta illata édeskés.
-El... érdekes... - Nézegeti, de főleg azt Amelia hogyan eszi ezt. Valószínű azt fogja látni hogy harapja a tekercset, hát ő is ezt teszi, de pókerarca van.
-Nagyon furcsa íze van... ez édes... vaníliás? Sosem ettem ilyet... ez nálatok tipikus étel? - Faggatózik, de megeszi, elfogy, nem mutatja jelét, hogy nem ízlene neki.
-Milyet szoktatok még enni? Megkened nekem? - Valahogy jobban bízik Ameliában most még, hogy elsőr eszik ilyet. Aztán lesz ő önálló is, egyszer.
-Azt nem mondtam. Hagyjad csak. - Fogja meg finoman a kezét, ne kapcsolja ki. - az örsön is szokott szólni zene, a suliban is. Hasonló stílus, nem zavar. - Magyarázza, tényleg szükségtelen. Ha Amelia mégis nagyon ki akarja kapcsolni, akkor már hagyja.
-Rendben... akkor én vagyok Mr. M. - Mondja még a szájával is játszik minimálisan, ami abból áll, csücsörített egy pillanatig és eszi tovább az aktuális palacsintát. Doppingolja őt is a másik izgágasága, ha nála ez nem is nyilvánvaló.
Vissza az elejére Go down
Amelia Simeon
Amelia SimeonVároslakó
Életkor : 33
Foglalkozás : ápolónő
Hozzászólások száma : 1178

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptySzer. Ápr. 06 2016, 20:59

Kint vagyunk a konyhában, és éppen a magyaros palacsintát tekerem fel neki (édes túró töltelékkel). Az elsőt Usuinak adom, aztán kenek magamnak is egy ugyanolyat ( a túrós a kedvencem: mindig teszek hozzá vaníliát, citromhéjat is), aztán tömöm befelé, mint gyerekkoromban.
- Upsz- nevetek- lehet ám kultúráltabban is enni, de ... így sokkal jobb!
Minta Usuit megrettentené, hogy ezt a hosszú izét kézzel tolja be.
-Pálcikát nem adnék hozzá, de villánk még van- nevetgélek. De ha kér, kap evőeszközt, természetesen.
- Ez vaniliás-túrós, de a túrót sok mással is lehet variálni: lekvárral, gyümölcsökkel, mogyorókrémmel. Valaki viszont sósan eszi, szerintem úgy is finom, de most erre voltam kiéhezve. Hagytam natúrban is, hogy sózva is ki tudd próbálni, ha egyáltalán bejön a túró íze- magyarázom lelkesen- Nem tudom, a túró menyire magyar étel.. tejtermék. A sajt előszobája, ha jól emlékszem, de ebben nem vagyok biztos. Az biztos, hogy tejből van.
- Hm... mindenfélét: diósat, mákosat, lekvárosat, csokisat, csokikrémeset, pudingosat, cimeteset... van itt mindenféle... Milyet kenjek neked?- örülök, hogy kér még.
Ha megállít, természuetsen nem kapcsolom ki a zenét. Nem szól zavaróan hangosan (vagy maximum halkítunk rajta, ha kell) Elmosolyodok.
- Ha ezt hallgatom, én is pörögnék csak, ahogy Leto szokott a színpadon- (Do or die szól) Persze, most a fenekemen maradok, maximum a lábam dobolja a ritmust.
- Hm, szóval... A hatalomért való küzdelem drámájának címadója vagyok? - kérdem, mert ez jutott legelőször eszembe.
Vissza az elejére Go down
Usui Kazuki
Usui KazukiKlasszikus kommunikáció
Életkor : 33
Foglalkozás : Rendőr
Hozzászólások száma : 649

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptySzer. Ápr. 06 2016, 21:15

Fogalma sincs hogyan is kéne ennie a palacsintát, hát megvárja Ameliát, bár kissé meglepődik mikor falni kezd a másik.
-Úgy edd ahogy szoktad. - Miatta aztán vissza ne fogja magát.
-Jó lesz kézzel is. De megbirkóznék vele pálcikával is, majd egyszer bebizonyítom. - Incselkedő a hangja, világ életében pálcikával evett így nem a palacsinta fog kifogni rajta.
-Érdekes íze van. Ritkán eszem édeset... túrót édesen nem ettem még... - Csak pislog, minden új neki, az íz is az információ is... -Talán a gyümölcsöset a legkönnyebb elképzelnem. Csináltam már gyümölcsös sushit desszertnek... de az közel sem ilyen édes... - Szoknia kell, olyan mintha valami süteményt enne.
-Hát... - Elbizonytalanodik. Reméli nem kell mindet végigkóstolnia, mert ma itt alszik. - csokoládékrémeset...? - Kérdezi, ha van, akkor azt.
-Szóval ez a zene felélénkít téged. - Konstatálja, ő maga nem érez késztetést táncolni, de ez nem Leto hibája, Usui amúgy sem táncolós valaki, mint tudjuk.
-Nem vagyok Machbeth, ha rá gondoltál... - Nem biztos benne, elég sok drámában folyik küzdelem a hatalomért, ami azt illeti.
Vissza az elejére Go down
Amelia Simeon
Amelia SimeonVároslakó
Életkor : 33
Foglalkozás : ápolónő
Hozzászólások száma : 1178

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptySzer. Ápr. 06 2016, 21:49

- Hidd el, kézzel enni a legjobb!- bőségesen megtöltöttem túróval, így amikor harapom, ki szeretne belőle folyni. Ezt megelőzve, betekerem az egészet a számba. Úgy nézek ki, mint egy hörcsög, de élvezettel majszolom. Igyekszem nem nevetni, mert fulladás lenne a vége, de a kezeimmel integetek Usuinak, várjon egy kicsit, mondani akarok valamit.
- Izé, khm, szóval... ennyire gyorsan azért nem kell, elég falatokban enni, de meg akartam előzni, hogy kifollyon belőle a túró- pirulok, egy palacsinta begyűrésétől ki is melegedtem. Vagy csak leégettem magam?
- Oksa, majd meglesem...- nem kétséges, hogy pálcikával is fel lehet csipegetni a palacsintadarabokat, ha már fel van szelve. De egybe? Mamma mia!
- Uh, bocsi... A legtöbb töltelék édes, ami itthon van. Mert vannak sós palacsinták is, mondjuk spenőttal, tökkel, de én olyanokat nem szoktam csinálni. Nekem a palacsinta... édesség- billentem félre a fejem. Azért megjegyzem magamnak (és remélem, nem is felejtem el), hogy legközelebb majd csináljak sós palacsintát (is).
//Ott alszol? o.O//
- Oké, legyen csokikrémes- már kenem is neki- akarod felcsavarni? - tolom elé a tányért.
Eszegetünk, közben szól a zene, az is szóba kerül.
- Néha jól jön, igen, máskor átugratom, túl gyors nekem...- most például tudnék rá ugrálni, ha nem ennénk. De pszt.- Te ne érzed, hogy zsibog a lábad, felugranál tőle?
Oké, lehet, hogy nem, hiszen én sem mindig. Hangulat kell hozzá. Vagy a fene se tudja, mi.
Aztán játszunk, az első tippem nem nyert. Nem is vártam.
- Igen, Machbetre gondoltam. Szóval, akkor... Ő az a színész, aki egy tucatnyi filben játszott együtt Jack Lemmon-nal?- ritka jó páros voltak, nagy nevettetők, őket mindenki ismeri.
Vissza az elejére Go down
Usui Kazuki
Usui KazukiKlasszikus kommunikáció
Életkor : 33
Foglalkozás : Rendőr
Hozzászólások száma : 649

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptySzer. Ápr. 06 2016, 22:04

-Áh... hát... ennél én lassabban étkezem. De... akkor miért nem kensz kevesebbet hogy ne folyjon ki? Vagy harapod a tésztát és kanállal eszed mellé a túrót? - Dönti félre a fejét, ő sosem játszott még ennyire sem az étellel, szokatlan neki. De nem zavarja ha a másik így eszik, kicsit mohón, csak szerinte logikusabb amit mond.
-Értem... Demetria nagyon édesszájú, szeret cukrászdába járni, így mostanában annyi édességet ettem, mint összesen az elmúlt... tíz év alatt... legalább... - Céloz arra megedzette a másik lány, nem lesz baja, ha most is édeset eszik, töményebben.
//Nem, dehogy, csak arra utalt, hogy holnapig is ezt eszi, ha mindet végigkóstoltatod vele xDDDDD//
-Jó... - Mondja a felcsavarásra, de a végén szét akar neki nyílni, nincs benne rutinja, így inkább próbálja jobban tartani, ne csússzon szét.
-Értem. - Neki nem gond, ha gyors. Aztán ránéz a másikra, letekint az asztal alá, ahol precíz ülését nem töri meg holmi lábdobolás. -Nem. - De van valami pajkosság a hangjában, el sem tudja magáról képzelni, hogy felpattanjon ugrálni.
-Hm, egy másik Mr. L. Nem vagyok... Bill Murray? Vagy ő más volt? Lehet keverem ki ez a Jack... - Gondolkodik el, de eléggé bizonytalan. Maximum Amelia kijavítja és lesz egy kérdése.
Közben ahogy harapja a saját palacsintáját a fél töltelék kifolyik a tányérra, csak néz utána, felemeli a palacsintát és alánéz, hogy ezt hogy, mikor fogja, de kiszakadt és kifolyt.
-Bah... alattomos egy étel. - Húzza el a száját, de ujjával a szájába tesz a krémből, majd felnéz a másikra.
-Bocsánat... - Na igen, mint említettük, ő még sosem "játszott" a kajával.
Vissza az elejére Go down
Amelia Simeon
Amelia SimeonVároslakó
Életkor : 33
Foglalkozás : ápolónő
Hozzászólások száma : 1178

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptyPént. Ápr. 08 2016, 15:13

- Az úgy kevésbé izgalmas- de csak ki akarom vágni magam. Lényegében igaza van. Ha kevesebbet töltök bele, simán meg lehet vele bírkózni. Úgyhogy a következőbe már kevesebb megy... csak végezzünk ezzel.
- Uh, ezt nem tudtam. Akkor sütöttem volna inkább sósat!- én még mindig úgy értem, csömöre van, csak illemből eszik velem.
//Meg is lepődtem. Gondoltam, hogy félreértettem! :/ //
Figyelem, hogyan boldogul a maga palacsintájával. Még abba is több tölteléket tettem, így nem csoda, hogy egy adag túró a tányérra visszapottyan. Bár, ahogy elnézem, nem a végén folyt ki, hanem... egyszerűen szétszakadt a tészta. Belőlem kisebb nevetést vált ki az esemény, Usuit zavarba hozza.
- Rá se ránts! Azok után, hogy én képes voltam az egészet a számba tömni...- pirulok el. Na, az volt a ciki. Nem az, hogy az ujjával eszi meg a túrót. Én is megenném, finom!
//Menet közben az én lábdobogásom is megáll. Kissé meglepett, hogy az asztal alá kukkantottál, és úgy véltem, zavar, ha jár a lábam. Szóval most nyugton ülök//
S miközben a palacsintával birkózunk, játszunk is.
- Nem, sajnos, nem ő vagyok. Walter Matthau-ra gondoltam. De ha jól sejtem, most van egy barkóbakérdésem... -és ha bólint, megkérdezem: - Mr X férfi?
Közben eszembe jut, az lenne szerencsés, ha barkóbázhatnék, hiszen könnyebb szűkíteni a kört, kire gondolhat, mint így találgatni. Neház kérdést kell feltennem neki.
- Én vagyok az a reneszánsz olasz festő, akinek neve kapcsolatban áll a városunkkal? - ez egy könnyű kérdés, de nincs jó játék sikerélmények nélkül.
Vissza az elejére Go down
Usui Kazuki
Usui KazukiKlasszikus kommunikáció
Életkor : 33
Foglalkozás : Rendőr
Hozzászólások száma : 649

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptyPént. Ápr. 08 2016, 22:37

-Hm. Sosem csináltam kalandot az evésből, apám utálta, ha nem vesszük komolyan az evést. - Próbálja magyarázni, neki ez furcsa, de ez a neveltetéséből ered.
-Nem, mondom, kezdem megszokni. Magamnak sosem csinálok semmi édeset vagy desszertet. Pótlom az elmúlt éveket. - Érezni, nem zavarja cseppet sem hogy "megint" édeset eszik.
//Mert aztán sok vizet zavarna a kanapén XDDD//
-Te már tudtad, ez az egyetlen mód a pazarlás elkerülésére, valld be. - Jegyzi meg játékosan arra, hogy Amelia betömte a palacsintát egészben.
-Húha, de szigorúnak tűnök, el kéne mennem tanárnak, rend és fegyelem lenne a teremben, a te lábad is megállt! - Bohóckodik, kétli hogy ennyire ijesztő lenne, de jelezni akarta, csak a sajátját szemlélte, nem a másikét.
-Van bizony... az egy másik humorista... van egy pár, remélem nem mint M betűs... Bah... - Nem csügged, most kezdték. -Igen, férfi vagyok. Mr. M is, mielőtt kapnám az ércelődést. - Viccelődik, utalva az előbbi félreértésére.
-Mantegna? Már ha rá gondolsz, de nem tudom neki mi köze van Los Angeleshez... minden esetre ő biztos nem. - Több reneszánsz olasz festőt M-es családnévvel nem tud.
Vissza az elejére Go down
Amelia Simeon
Amelia SimeonVároslakó
Életkor : 33
Foglalkozás : ápolónő
Hozzászólások száma : 1178

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptyVas. Ápr. 10 2016, 12:43

- Hm, értem...- komolyodok el én is. Nos, az étkezési szokásaim nem ennyire feszítettek, időnként szeretek bolondozni az étellel: etetni vagy etetve lenni, de ehhez kell a partner is, ugye. A szüleim asztalánál én se játszottam az étellel vagy tömtem be, mint most.
- Csak vigyázz, el ne hízz- nevetek. Ha Demetria és én is édeségekkel tömjük, talán nekünk is óvatósabbnak kellene lennünk, nehogy Usui az egészségére (és a testsúlya védelme) érdekében függessze fel a látogatásait.
//Bizonyára nem zavarna. Miért is nem jutott eszembe hamarabb? Wink//
- Ühüm, valóban!- bólogatok. Sokkal szimpatikusabb válasz,mint az, hogy mohó és telhetetlen vagyok.
- Nos, ami azt illeti.. van ebben valami- elmosolyodok. Usui egész lénye komolyságot sugároz, és az embernek az az érzése, pisszenni sem szabad..., amíg meg nem ismeri jobban, és rá nem jön, a szigorú külső mögött egy kedves ember lapul.

Mr X új fordulójában nekem kell kitalálni, kire gondol. Nincs könnyű dolgom. De úgy tűnik, a feladványaim mégsem olyan egyértelműek, mint ahogy én hiszem őket. A humorista Walter Matthau után a reneszánsz festő is kifog Usuin.
- Sajnos, őt én nem ismerem. De elhiszem neked, hogy ő is reneszánsz festő volt. Ha azt mondom, angyal, beugrik valami?- (Angel, Los Angeles, Michaelangelo)
Mivel a megfejtése helyes volt, de nem az, amire én gondoltam, megint találgatnom kell, és nem lehet barkóbakérdésem. Csak annyit tudok, hogy az illető férfi.
-- Az a zeneszerző vagyok, akit egyes pletykák szerint riválisa, Salieri mérgezett meg?
Vissza az elejére Go down
Usui Kazuki
Usui KazukiKlasszikus kommunikáció
Életkor : 33
Foglalkozás : Rendőr
Hozzászólások száma : 649

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptyVas. Ápr. 10 2016, 22:42

-De ne izgulj, nem vagyok apukám. - Mondja kissé szomorúan de mégis kedvesen. Ő nem fog szólni érte. Igazából szerinte az apja sem szólna, mert nem otthon vannak.
-Nem hiszem, elég sokat edzek. - Naponta egy-két órát összességében mindig, valamint akkor úgy alakítja a nap további étkezését, hogy kalóriában még ideális maradjon.
-Karatét szoktam oktatni, de oda kell is a fegyelem. Mást... jobban járnak ha nem, úgy hiszem. - Nem hinné, hogy bárki pont tőle óhajtana tanulni.

-Ha Michelangelora gondolsz, ő Mr. B. lenne. A Michelangelo a kereszt neve volt, lévén olasz, az első név a keresztnév, nem úgy mint az ázsiaiaknál vagy egy-két európai országban. De ha tévedek javíts ki. - Dönti kicsit félre a fejét, mert persze neki is az ugrott be először, de az keresztnév a számára, nem családnév.
-Nem tudom kinek volt riválisa Saliveri... - És hirtelen a megfejtésen kívül más M. betűs zeneszerző nincs is az eszében, de ha kimondja Amelia, hogy Mozart, akkor bólint.
-Igen, én vagyok Wolfgang Amadeus Mozart. - Biccent is, hogy ügyes volt a másik. Az előző esetből kiindulva ő valami közismertre gondolt, úgy fest túl könnyűre. Nehéz belőni elsőre mi könnyű és mi nehéz, de ez nem baj.
-Akarsz még egy kört? Túl gyorsan kitaláltad. - Kérdezi kedvesen és kér még egy palacsintát, azzal jól is fog lakni teljesen, de kikéri a másik tanácsát, melyik az amit feltétlen meg kéne kóstolnia, mert ő maga tanácstalan.
Vissza az elejére Go down
Amelia Simeon
Amelia SimeonVároslakó
Életkor : 33
Foglalkozás : ápolónő
Hozzászólások száma : 1178

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptyKedd Ápr. 12 2016, 14:23

-Én komolyan veszem az evést...- mondom, tettetett sértettséggel- de amikor olyan finoooom!- nézek rá boci szemekkel, nem haragudhat. És el is nevetem magam. Na, tényleg nem történt volna tragédia, ha lassabban eszek.
- Oh, igen, gondoltam... Nagyon jól nézel ki!- vágom rá azonnal, és eszembe se jut azonnal, hogy ez... hogyismondjam, félreérthető. De igaz, Usuinak, szép, feszes teste van. Nem kell túlságosan megtapogatnom, hogy észrevegyem. És emlékszem rá, milyen volt táncolni vele, noha azóta eltelt majdnem egy év.
- Nem értek egyet veled. Miért ne taníthatnál? - nézek rá kérdőn- remek pedadógiai érzéked van. Nem hagyod az embert tunyulni; mindig van ötleted, hogyan tegyél valamit érdekessé, kedvet tudsz csinálni, hogy kipróbáljam. ha nálam bejött, másnál is. A gyerekek is bolondultak érted...
//Tudom, nem játszottuk ki, de tudod, mire gondolok. //

- Uh, tényleg? - elvörösödök- Így közismert, még a családnevét sem tudom...- húzom el a szám, kínosan. Erre jobban kell ügyelnem. Nevek!
A kérdésemre Usui nem tudja a választ, én pedig kimondom Mzart nevét, amiről kiderül, az a megfejtés. Meglep, micsoda mázlim volt, el is képedek, hogy ez ilyen gyorsan sikerült. Csak érdekességképpen mondom el Usuinak, hogy mit tudok Salieriről. Mármint, hogy ő mérgezte meg Mozartot.
- Kezdők szerencséje...- mondom, kissé zavarban, de bólogatok. Szívesen játszanék még.
Míg agyalok, kenek neki egy baracklekváros-diós palacsintát. Én maradok a túrósnál...
- Én vagyok Mr C- mondom, és mosolygok. Valamiképpen köthető is Usuihoz. Biztos ismeri.
Vissza az elejére Go down
Usui Kazuki
Usui KazukiKlasszikus kommunikáció
Életkor : 33
Foglalkozás : Rendőr
Hozzászólások száma : 649

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptyKedd Ápr. 12 2016, 20:17

-Ti lányok azt hiszitek elszalad az étel.. pedig ki szaladna pont előletek, haaaa? - Mondja kedvesen, neki tényleg nem probléma, ha gyorsabban eszik a másik csak rosszul ne legyen.
Arra, hogy jól néz ki elpirul, de igyekszik úgy értelmezni a mondatot ahogy valóban szánták: egészséges testalkatú, jól kondicionált.
-Kedves tőled. Odafigyelek az erőlétemre, de mint rendőr, kell is. - Mert tíz éve vagy annyi se egyáltalán nem így nézett ki. Vékony volt, ha nem is sovány, teljesen átlagos. De egy orvosnak nem is kell időre futnia és az utcán megvédenie magát vagy másokat.
-A korombelieknek teher a magaviseletem, túl monoton vagyok nekik. Te kivétel vagy, meg téged valóban érdekelt az a pár dolog, amit mutattam. A kisgyerekeknek pedig jobb lenne egy olyan tanár, aki nevet velük, aki mosolyog rájuk, aki... szocializáltabb. - Mondja meg őszintén, nem tartja magát jó tanár jelöltnek, bár kedvesnek gondolja a másikat, hogy kiállna érte a témában.

-Buonarroti - Mondja Michelangelo családnevére. -Semmi baj, megtévesztő. Ezért is kerültem a kínai és japán neveket. Végére is én is Kazuki Usui lennék és nem fordítva, de a nagyapám apámnak már angolosíttatta a nevét a félreértések elkerülése végett. - Tudja ő, hogy ez zavaró, de pont emiatt, ha valaki a kereszt nevén híresül el, pont ilyen.
-De ez csak legenda nem? Én egyáltalán nem így tudtam. Elég beteges alkat volt, én úgy tudtam, abba halt bele. - Csodálkozik rá, neki a Saliveri név még csak nem is mond semmit, nem szereti tudatlannak érezni magát. Persze felkerül a listára, legközelebbre kész Mozart és Saliveri szakértő lesz.
-Meglehet. Vagy csak ráálltál a gondolkodásmódomra. - Számára furcsa kissé, de meglehet, Amelia ennyire együtt érző és beleérző valaki, hogy Usui sem kihívás számára.
Kap egy barackos-diós palacsintát, dupla töltelék, hát nem semmi. Először csak nézegeti, hogy is egye, hogy kulturált maradjon, közben kap egy betűt.
-Te vagy a nagyon híres római filozófus, politikus, író? - Egyből ez jutott eszébe, de ő meg a törvénykönyvek... ezen személy olvasmányai is mindig lekötötték, szereti a történelmet.
Vissza az elejére Go down
Amelia Simeon
Amelia SimeonVároslakó
Életkor : 33
Foglalkozás : ápolónő
Hozzászólások száma : 1178

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptyPént. Ápr. 15 2016, 18:46

- Hm, nem én vagyok az egyedüli, aki habzsol? De jóóó!- Úgy tűnik, Usui általánosított, ez viszont vígasztal egy kicsit. És nevetve válaszolok- A kajának például esélye sincs..., ahogy láttad!- Na, igen. A férfiakról és a futkosásról tudnék mesélni. Egyik sem ilyen vidám történet, mint a mai.
- Igen, erőnlét, az, az...Meg ápoltság, de erről már beszéltünk...- mondom, félszeg mosollyal. Jól van na, Usui tetszetős valaki. Tényleg csak a mosolya hiányzik... Észvesztő szívtipró lenne! (Na jó nem, ehhez kéne az ő habitusa is. Ami messze áll a szoknyapecérekétől.)
- Majd én segítek szocializálódni. Már, ha akarod, persze... És akkor sem teher nem leszel, se monoton. Amúgy most sem vagy az, de értem, szerinted kivétel vagyok... A gyerekek pedig akkor is látják a mosolyod, amikor a felnőttek nem- Őket nem lehet átverni. Úgy tartják, az aurát látják, nem is tisztán az arcot.

- Aha, szóval Buonarotti. Legalább már ezt is tudom. De akkor miért a keresztnevével lett híres? - értetlenkedek, motyogok magamban tovább. Bólogatok, hogy értem, ő Mr K lenne, ha ő lenne a feladvány, bár nála inkább a nevek sorrendiségről van szó, és nem arról, melyik nevével lett elhíresülve.
- Olvastam erről egy könyvet erről. Mozart beteges volt, de gyanúba hozták Salierit,mert együtt voltak azon a bemutatón, ami után Mozart ágynak esett. Módja is volt, lehetősége is, oka is... Ismered a rossz nyelveket, mindig kombinálnak...- szóval lehet pletyka is, én nem tudhatom. Nem voltam ott. Bár szerintem Salieri a tettes, így sokkal... romantikusabb, izgalmasabb!
Usui szavaira lesütöm a szemem.
- Hát ha ez számít, jobban el tudtam képzelni, hogy Mozartra gondolsz, mint mondjuk Marilyn Manson-ra...- ő volt a másik M betűs férfi, aki hirtelen eszembe jutott.
Usui a tanácsomat kéri, milyen palacsintát egyen, én meg buzgóságomban meg is kenem neki. Dupla töltelékkel (vékonyan), csak hogy szokja. Ínyenc vagyok, ha palacsintáról van szó.
És közben kap egy feladványt is.
- Cato ugrott be, de csak tipp- nem tudom róla, mikor élt, mit csinált. Még azt se, görög-e vagy római. - Sajnos, nem ő Mr C.
Vissza az elejére Go down
Usui Kazuki
Usui KazukiKlasszikus kommunikáció
Életkor : 33
Foglalkozás : Rendőr
Hozzászólások száma : 649

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptyPént. Ápr. 15 2016, 20:42

-Nem, egyáltalán nem, Demetria szintén habzsol, meg az egyetemen is sok lány és fiú is. De egészségesebb ha lassabban eszel. -Utal rá finoman, nem jó ha mindig gyorsan eszik.
-Bah, hát láttam, szemernyi sem volt! Lehet még nekem sem lenne, nagyon fürge voltál! - Közli szórakozott hangon, de csak hecceli a másikat, a szeme mosolyog, ha a szája nem is.
-Kedves hogy ezt mondod. - Nem hiszi magáról, hogy vonzó férfi lenne, főleg a folytonos komolyságával amitől szigorúnak tűnik. Ráadásul ázsiai, kevesen kedvelik az ázsiai küllemet, ezt is tudja.
-Szeretném. Hm. A gyerekek mások, igen. - Ő is érezte az apján, hogy épp boldog vagy sem, hiába nem mosolygott ő sem sokat. Van ebben valami.

-Erre a kérdésre nem tudok válaszolni. Vannak előadók ma is, akik a keresztnevükkel híresek. Azt mondom, Madonna, tudod kiről beszélek. - Érvel így, hátha mégis lesz valami támpontja a másiknak.
-Lehetséges. Már sosem derül ki, nem igaz? - Túl régen volt, de nem is ez a fontos valószínű, hanem a munkássága, ami megmaradt Mozartnak.
-Nos, való igaz. Nekem az a férfi túl meredek. - lássunk csodát, tudja ki az a Marilyn Manson!
-Nem Catora gondoltam, de ő is helyes megfejtés. Én Cicerora. De akkor... Te vagy az a híres színész, aki egyik filmjében ősi kincsek után kutatott a modernkori városban? - Azt a filmet látta is, nem volt rossz, bár nem az ő világa valahogy.
Vissza az elejére Go down
Amelia Simeon
Amelia SimeonVároslakó
Életkor : 33
Foglalkozás : ápolónő
Hozzászólások száma : 1178

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptySzomb. Ápr. 16 2016, 13:14

- Általában én sem így szoktam- védem magamat- csak ha szökik az étel...- kuncogok megint.
Megállapítjuk, hogy a kajának esélye sincs velem szemben, és ezután valóban lassabban és megfontoltabban eszek (a kevesebb töltelék megkönnyíti a dolgomat).
- De ha egyszer így van...- zsörtölődök kicsit, mert nem akarom, hogy azt higgye, csak kedves akarok lenni vele.
Betudom ezt annak, hogy alapvetően zárkózottnak tűnik. Magamat is jól ismerem, nekem is voltak ilyen fázisaim. Képet alkottammagamról, és azt senki nem tudta megingatni. Talán Usui sem hiszi el magáról, hogy valakinek vonzó lehet.
- Tényleg? Szuper!- mosolygok a másikra. Máris töröm a fejem, hogyan is kellene ezt csinálni.
Abban egyetértünk, hogy a gyerekek könnyebben átlátnak az "álarcokon". Őszintébbek is, mint a felnőttek.

- Igen, ez így van...- bólogatok. Vannak keresztnevek, amikről azonnal egy bizonyos személy jut eszembe. Lehet, hogy itt is erről van szó. Egy hangzatos, szép név könnyebben megjegyezhető és épül be a köztudatba.
- Nos, ez igaz. De írásos feljegyzések vannak arról, hogy Savieri bevallotta, ő mérgezte meg Mozartot. Mozart is úgy vélekedett, megmérgezték, azért lett beteg- a sztori ennél csavarosabb, de a részletekre nem emlékszem pontosan. Utóbb talán Savieri vissza is vonta, amit korábban állított magáról Mozart halálával kapcsolatban. Usui láthatja, elgondolkodtam a történeten, de ha nem forszírozza, nem erőltetem meg magam.
- Ijesztő, a hideg ráz tőle!- vallom be, pironkodva. Én, aki bírom a horrort, nem tudok Marylin Mansonnak örülni. És azt feltételeztem, Usui sem rajonghat érte.
Bólintok, Cicero. Nos, eszembe nem jutott volna. Mázli, hogy Cato is helyes volt.
- Szóval kincskeresés...- gondolkodok, színész C-vel, aki kalandfilmben játszik... Harrison Ford jut eszembe elsőként, de az ő neve nem C-vel kezdődik. Eszembe jut még egy színész, a Tövismaradakban játszott, neki is volt egy filmje, ami kincskeresésről szólt, de modern kori városban kutatott? Azt hiszem, nem... Aztán Carter doki... ( a Vészhelyzetből), de neki csak ott volt C-vel kezdődő a neve. Egy életem, egy halálom...:- Richard Chamberlainre gondolsz?
Vissza az elejére Go down
Usui Kazuki
Usui KazukiKlasszikus kommunikáció
Életkor : 33
Foglalkozás : Rendőr
Hozzászólások száma : 649

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptyVas. Ápr. 17 2016, 21:16

-Értem... szóval a palacsinta tipikusan levadászandó étel. - Jegyzi meg játékosan, de érezni, tényleg nem zavarja semmi ilyesmi, a látszat csalóka.
Arra nem igen tud mit mondani, hogy Amelia kardoskodik az igaza mellett, miszerint jól nézne ki, hát csak lehajtja a fejét kicsit és rándul egy pillanatra a szája fölfele, már-már mosolyszerűen, mert szokatlan neki a bók, de jól eső.
-Nem hittem volna, hogy ennek örülni fogsz, de... rád bízom magam. - A bizalmát élvezik, megpróbál majd szocializálódni. Végtére is teljesen más élete volt mint az átlagnak, most tanulja milyen közösségben tanulni, dolgozni. Amelia pedig türelmes tanárnak tűnik.

-De ha bevallotta, hogy ő tette, akkor miért nem egyértelmű és épült be így a köztudatba? Találtak rá bizonyítékot is? - A rendőr... csak a szóbeszédre nem ad, nem teheti. De nem is akar.
-Tipikus különc, de semmi ijesztő nincs benne. Nézz meg vele egy riportot. - Ő látott, mert a zene, azt hagyjuk, de a mondanivaló miatt érdekelte. Normálisan nyilatkozott, csak épp azon kívül semmi sem normális azon az emberen, Mansonon.
-Igen. - Bólint a kincskeresésre. A név azonban nem ismerős neki. -Ha játszott ilyen filmben, amit leírtam, akkor lehetett volna ő is. Én Nicholas Cagere gondoltam. - Mert neki volt az a filmje a modern Amerikában, talált is kincseket.
-Akkor mást. Te vagy az a nagyon alacsony színész, aki egy olyan nőt vett el, akinek a családneve megegyezett hangzásilag a tieddel? - Na ez bonyolultnak tűnhet, de valójában nem az.
Vissza az elejére Go down
Amelia Simeon
Amelia SimeonVároslakó
Életkor : 33
Foglalkozás : ápolónő
Hozzászólások száma : 1178

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptyHétf. Ápr. 18 2016, 18:13

- Vagy inkább a tölteléke...- mert hát a túró fogta szökősre. Mosolygok, látom ám, hogy Usui nem neheztel rám a történtekért.
Ha bók, ha nem, a mosolyból kimradok, mert Usui lehajtja a fejét. Abba mégis beleegyezik, hogy én szocializáljam (nincs olyan nagy szüksége rá, mint hiszi), szóval ebben meg is egyezünk.

- Ha jól emlékszem, Beethovennek vallotta be, de a halálos ágyán visszavonta korábbi kijelentéseit. Nem hiszem, hogy lett volna bizonyíték, akkor tény lenne, nem legenda vagy szóbeszéd, hogy is hívják az ilyet...- nem tudom, mi erre a jó kifejezés, mert pletykának nem nevezhető, ha már elavult.
- Köszi, inkább kihagyom..- rázom a fejem nevetve. Engem az a pasas egyáltalán nem érdekel. Még rosszat álmodnék.
- Tényleg, Cage! A.... nemzet aranya? - ah, ha lassan is, de beugrik valami. Nem mintha fontos lenne a film címe, mert nem találtam ki a színészt.
Megint törnöm kell a fejem, ki lehet az az alacsony színész. DeVito jut eszembe, de se nem C-s, sem a feleség nevéről nem jut eszembe semmi...
- Most van két barkóbakérdésed, mert az előző tippem sem volt jó- mondom vidáman, mert nem érzem verve magam. Jó játszani.
S közben kenek még palacsintákat... Usui válogathat.
Vissza az elejére Go down
Usui Kazuki
Usui KazukiKlasszikus kommunikáció
Életkor : 33
Foglalkozás : Rendőr
Hozzászólások száma : 649

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptyHétf. Ápr. 18 2016, 21:23

-Igen, szóbeszéd. Értem. Jobb szeretem a tényeken alapuló dolgokat. - Talán nem meglepő, hogy ilyen fajta ember.
-Megértelek, nem vesztesz sokat, ha engem kérdezel. - Legalábbis neki nem olyan érdekes személyiség Manson, mint másoknak általában.
-Azt hiszem, valami ilyesmi volt. - Bólogat, nem emlékszik teljesen ő maga sem. Aztán ír körbe egy másik színészt, mondván talán könnyebb, de téved.
-Az a színész akit mondtál, annak nincs ilyen kincsvadász filmje? Rendben... amúgy Tom Cruise, akinek a felesége Penélope Cruz. Tom Cruise alacsonyabb nálam jóval, tudtad? Nincs 160 cm, ha jól tudom.
- Mondja csak úgy, érdekességképp. Ő maga 170 körül van.
-Akkor az első kérdésem: Élsz még? A második pedig... előadó művész vagy? - Na ha ezekre kap választ könnyebben elindul majd, addig is kérdez egyet.
-Te találtad fel a forgótáras pisztolyt? - Neki szakmába is vág, egyértelmű, de talán Amelia nem olyan jártas a fegyverekben és feltalálóikban, akkor sem ha híresek.
Közben finoman visszautasítja a kezével a további palacsintákat, mert ő jól lakott és nem bír enni többet, egyelőre legalábbis. Később majd ki tudja, lehet kóstol még. Inkább kér valami innivalót, ha nem lenne előtte a pohárban már.
Vissza az elejére Go down
Amelia Simeon
Amelia SimeonVároslakó
Életkor : 33
Foglalkozás : ápolónő
Hozzászólások száma : 1178

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 EmptyKedd Ápr. 19 2016, 23:16

- Igen, azt hiszem, én is...- mondom elhalkulva; mert ami tény, az tény, és nem befolyásolja semmiféle tökéletlen emberi jellem.
- Na jó- lélegzem fel- Bár ha valóban ajánlottad volna, talán tényleg megnéztem volna valamit- Örülök, hogy nem kell. Írtózok attól a pasitól.

- De, azt hiszem, Salamon kincse után kutat, de őserdőben, szóval rossz tipp volt- rázom a fejem, nem volt jó megoldás, mert csak a kincskeresés stimmelt, semmi más nem.
Aztán csak nézek, mint Rozi a moziban... Hát így értette?
- Nem is tudtam, hogy ők házasok- vonom fel a vállam. Nicol Kidmanre emlékszem, és Katie Holmes-ra, de meglehet, nagyon el vagyok maradva, ki Cruise felesége- Azt tudtam, hogy alacsony...- de nem izgat a pasi. Bájgúnár, 64 foggal. Óvakodnék tőle.
Jönnek a barkóba kérdések:
- Hm..., segítségre van szükségem. Mit válaszoljak, ha az, akire gondolok, kitalált személy, de aki megformálta, már nem él? - a kérdésemben ott a válasz is. Usui okos férfi, nem kell a szájába rágni.
- És a második kérdésre a válasz: Mr C nem előadóművész.- talán kitalálható, hogy a megformálója az. A kitalálója más tészta.
- Nem vagyok Mr Colt- mosolyodok el, pedig nem vagyok a fegyverek nagy ismerője. Csak egészen véletlenül jutott eszembe. De hogy segítsek Usuinak- Ha nem is coltjom, valamilyen fegyverem biztosan nekem is volt.
A palacsintaevést lassan befejezzük, és míg társalgunk (játszunk), töltök Usuinak és magamnak innivalót. KI sem zökkent a tevékenység a játékból.



Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Palacsintázzunk! (Usui és Lia)   Palacsintázzunk! (Usui és Lia) - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 

Palacsintázzunk! (Usui és Lia)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
3 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next

 Similar topics

-
» Pillangóvadászat (Demetria és Usui)
» Gerard és Usui
» Egy seb nem seb... ~ Lacey és Usui
» Egy kis かるた ~ Amelia && Usui
» Nyomozások - Usui és Kenny

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Frances University :: A világ legvégén :: Lakások, házak, otthonok :: Archívum-